هایفوتراپی

امروزه روش های جوانسازی پوست بسیار زیادی مطرح می باشند زیرا افراد به سمت زیبایی می روند. بدیهی است که از این منظر تعداد روش های زیبایی نیز بالا رود و روش های متنوع ای در اختیار همگان قرار گیرد. در متن زیر به مطالعه یک روش عالی در این زمینه به نام هایفو تراپی می پردازیم . روشی که امروزه بسیار شاهد استفاده از آن در میان عموم می باشیم.


هایفوتراپی چیست؟

همانطور که در بالا اشاره شد ، هایفو تراپی یا HIFU که از مخفف عبارت High Intensity Focused Ultrasound گرفته شده است روشی زیبایی پزشکی برای جوانسازی و زیبا سازی می باشد . این روش وظیفه زیبایی و جوانسازی  پوست صورت و گردن ، گونه و .. را بر عهده دارد که نقش اصلی در جوانی و زیبایی هر شخص را دارند.هایفوتراپی روش ایمن و مورد تایید fda آمریکا می باشد به همین منظور روش پیشنهادی برای هر فرد خواهد بود.


این روش را می توان جدید ترین تکنولوژی لیفت در دنیا نامید.این روش بدون اعمال کوچکترین آسیبی به پوست کارکردی همچون سونوگرافی بر پوست داشته و به این شکل بر روی پوست قرار می گیرد و درمان را انجام می دهد.هایفوتراپی کم ترین زمان درمان را در روش های زیبایی به خود اختصاص داده است و تنها پس از حدود یک ساعت زمان درمان به اتمام می رسد.

نکته ای که در ارتباط با این روش وجود دارد این است که این روش علارغم اجرای زود و سریع خود نیازی به دوران نقاهت ندارد و شخص بلافاصله پس از انجام آن می تواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد.


هایفوتراپی در چه مواردی کاربرد دارد؟

حال در این قسمت به برخی از کاربرد های هایفوتراپی خواهیم پرداخت.


جوانسازی یا Rajeunissement پوست:

با تاباندن اشعه اولتراسون به پوست و نفوذ آن به عمق 3 میلی متری پوست صورت در آن ناحیه حرارتی نزدیک به 60 درجه سانتی گراد ایجاد می شود که این حرارت سبب خواهد شد که کلاژن ها و الاستین ها که با افزایش سن میزان فعالیتشان به حداقل رسیده است مجددا شروع به بازیابی پوست نمایند و طراوت و شادابی پوست را به فرد باز گردانند.این فرآیند دارای ماندگاری 3 ساله می باشد.پس یکی از کاربرد های هایفوگرافی جوانسازی می باشد.


کشیدن پوست در نواحی صورت و گردن و غبغب:

یکی دیگر از ویژگی ها و کاربرد های این روش هایفوتراپی غبغب و کشیدن و لیفت کردن پوست می باشد.لایه ی عضلانی پوست در عمق 4/5 میلی متری پوست قرار گرفته است.هنگامی که امواج به این مناطق تابانده می شود حرارتی بالغ بر 70 درجه سانتی گراد در مرکز آن به وجود می آید که سبب انقباض و کشیده شدن ارگان های لایه عضلانی که SMAS نام دارد می شود.این فرآیند سبب کشیده شدن ، سفت شدن و افزایش حجم عضلات می شود.


هایفوتراپی ابرو

تزریق انواع پرکننده ها و بوتاکس قسمت بالایی سر، لیفت با نخ و HIFU همه می توانند به کاهش افتادگی ابرو کمک کنند. بالا بردن ابرو به صورت کمک می کند تا کمتر خسته به نظر برسد و باعث بزرگتر به نظر رسیدن چشم ها می شود. مانند سایر قسمت ها هایفوتراپی ابرو نیز با استفاده از انرژی حرارتی باعث سفت شدن پوست اطراف ابرو و پیشانی می شود که بالا کشیدن پوست و ابرو را نتیجه می دهد. هایفوتراپی در سال 2009 توسط سازمان غذا و دارو آمریکا برای لیفت ابرو تأیید شد. اثر بخشی هایفو به اندازه لیفت ابرو با جراحی چشمگیر نخواهد بود، اما یک گزینه عالی غیر جراحی است.


هایفوتراپی واژینال

با افزایش سن، مانند تمام قسمت های بدن ناحیه واژن زنان دچار شلی پوست و چین و چروک می شوند و کشش آن کاهش یابد. هایفوتراپی واژینال با قرار دادن انرژی در پوست داخلی در عمق 3 میلی متر و 4.5 میلی متر در هر درمان، باعث سفت شدن عضلات و تولید کلاژن جدید می شود. کاندیدای مناسب هایفوتراپی واژینال افراد بین 30 تا 60 سال هستند که معمولا با سه جلسه درمان و پس از سه ماه نتیجه را مشاهده خواهند کرد. این روش علاوه بر اثبات نتیجه بخشی برای سفت کردن پوست، باعث از بین رفتن اسکار بجا مانده از جراحی، کاهش خشکی و بهبود بی اختیاری در ادرار می شود.


هایفوتراپی برای لاغری

استفاده از هایفوتراپی برای لاغری روشی بدون درد و جراحی می باشد که سلول های چربی را از بین می برد و می تواند در مناطقی مانند شکم، بازو، باسن و کمر انجام شود. در این روش انرژی بر روی چربی های زیر پوست متمرکز شده و بافت های چربی را تجزیه می کند که منجر به کاهش حدودی 3 تا 5 سانتی متری حجم می شود. سلول های چربی آسیب دیده توسط هایفو به تدریج توسط بدن با روند طبیعی خود دفع می شوند و پوست آن منطقه نیز سفت می شود. هایفوتراپی برای لاغری با توجه به میزان چربی بدن فرد، نیاز به 1 تا 3 جلسه درمان دارد و هرجلسه حدود یک ساعت زمان نیاز دارد.


هایفوتراپی


مزایای هایفوتراپی نسبت به روش های دیگر چیست؟

از ویژگی های مهم هایفوتراپی این نکته است که این روش بلا فاصله پس از اجرا ، اثرات شگفت انگیز خود را بر جای می گذارد و مانند روش های مشابه نیازی به صبر و گذراندن دوره های طولانی نخواهد بود.

حتما می دانید که طرفداران روش هایفوتراپی بیشتر می باشند.اما علت آن چیست؟ یکی از دلایل رضایت و جذب مشتریان نیاز به اجرای هایفو تراپی تنها در یک جلسه می باشد بدین معنی که نیازی به تمدید نداشته و صرفه جویی در وقت و هزینه را به همراه دارد. معجزه این روش به حدی بوده که نیازی به تکرار جلسات برای اثر گذاری ندارد و با یک جلسه چیزی در حدود یک تا 3 سال نیاز به تمدید آن نیست.


اجرای این روش تنها نیاز به معاینه متخصص مربوطه جهت نحوه درمان و سپس نشستن در صندلی اجرا می باشد. در این روش نیازی به استفاده از کرم های بی حسی نیز نمی باشد و بدون درد پایان خواهد یافت.هایفوتراپی ، برای لیفت صورت ، گردن گونه ، ابرو کاربرد داشته شده و کلیه چروک را نیز در محل از بین خواهد برد.همچنین در این روش هیگ گونه آسیبی به سطح پوست وارد نمی شود که این مورد یکی از بهترین مزایا نسبت به سایر روش های زیبایی مانند جراحی است که پس از انجام عمل پوست دچار کبودی ، قرمزی ، بخیه و زخم و ... می شود.

این روش زیبایی ، از طریق تحریک کردن ساختار پوست اثرات شگفت آور خود را بر جای می گذارد و به نوعی در بافت پوست رویی و عمیق پوست اثر غیر تهاجمی بر جای می گذارد که موجب تولید کلاژن در پوست می گردد. 


هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

هزینه هایفوتراپی به دلیل مواردی که بیان خواهیم کرد دارای یک رقم استاندارد نمی باشد.به طور مثال در شهر تهران هزینه هایفوتراپی ممکن است به دلیل استقبال بیشتر دارای نرخ بالاتری باشد اما در شهرستان ها به علت کم بودن مراجعه کننده هزینه درمانی و این رقم کمتر از تهران می باشد.استفاده از دستگاه های بروز و جدید در کلینیک های زیبایی یکی دیگر از دلایل تفاوت قیمت ها می باشد و مهم تر از هرچیزی تفاوت قیمت ها در مهارت و تجربه پزشکی است که این روش را انجام می دهد.اما به طور کلی می توان هزینه این روش را چیزی در حدود 2 تا 3 میلیون ارزیابی نمود.


فرم ویزیت آنلاینثبت پرسش

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35