کارهایی که قبل از تزریق چربی باید انجام دهیم

یکی از شیوه ها و روش های نسبتا جدید زیبایی که بسیار پر طرفدار می باشد تزریق چربی است.همان طور که می دانید تکنیک این روش زیبایی بدین صورت است که چربی اضافه فرد از بدن او برداشت شده و جهت از بین بردن چین و چروک و جوان سازی در محل های مورد نیاز تزریق می گردد.اما نکته ی مهمی که کی بایست بدان توجه شود این است که این تکنیک نیازمند مراقبت ها و انجام برخی کار ها پیش از انجام می باشد.


ما در این مقاله قصد بررسی این نکات یعنی مراقبت هایی که پیش از انجام تزریق چربی نیاز است انجام شود را داریم.افرادی که قصد انجام این تکنیک زیبایی را دارند حتما این مقاله را با دقت مطالعه نمایند.


تزریق چربی چیست؟

روش های گوناگونی امروزه برای زیایی و جوان سازی مورد استفاده قرار می گیرد.با توجه به نیاز افراد و توصیه پزشکان متخصص چنانچه این روش برای از بین بردن چین و چروک ها ، جوان سازی ، زیبایی و طراوت و ... انتخاب شد باید نکاتی درباره آن بدانید تا با اطلاعات کامل تری اقدام به انجام آن کنید.


در این روش ابتدا چربی اضافه ای که معمولا در قسمت شکم موجود می باشد از بدن خود فرد برداشت می شود.این کار با استفاده از دستگاهی مخصوص و بی حسی موضعی صورت می گیرد.سپس به وسیله این دستگاه چربی مفید از آن جدا شده و بعد از آن نوبت به مرحله تزریق می رسد.مرحله تزریق بدین شکل می باشد که ابتدا محل مشخص شده ای که از قبل انتخاب شده است به صورت موضعی بی حس شده ، سپس چربی برداشت شده به محل تزریق می گردد.این چربی در عمق از قبل مشخص شده تزریق می گردد.


بر اساس سن و میزان عمق چین و چروک ها میزان تزریق چربی متغیر بوده و هرچه افراد مسن تر باشند ممکن است میزان تزریق چربی بیشتر باشد.


انتخاب کلینیک معتبر و پزشک متخصص در انجام این روش زیبایی بسیار حائز اهمیت می باشد و چنانچه در انجام این کار دقت مناسبی صورت نگیرد ممکن است عواقب جبران ناپذیری برای فرد اتفاق بیفتد.


کارهایی که قبل از تزریق چربی می بایست انجام دهیم عبارتند از:

• مطالعه در باره ی عمل تزریق چربی:

پیش از هرچیز نیاز به جمع آوری اطلاعات کافی و تحقیق درباره  تزریق چربی می باشد.یکی از بهترین کارها برای بدست آوردن اطلاعات کافی درباره تزریق چربی تحقیق درباره این کار از افرادی است که این کار را انجام داده اند.کاربرد ها ، تاثیرات این روش ،عوارض و... این روش را می توانید از آشنایان و یا افرادی که این تکنیک را انجام داده اند پرسید و اطلاعات جامعی را بدست آورد.همچنین شما می توانید با مشورت از پزشکان متخصص و یا مقاله هایی که درباره این تکنیک وجود دارد اطلاعات کاملی را بدست آورید.


• آیا تکنیک تزریق چربی مناسب شما می باشد؟

قدم بعدی مشورت با متخصصان و مشورت با آنها درباره موثر بودن این روش بر روی شما می باشد.ممکن است برخی افراد جهت جوان سازی و از بین بردن چین و چروک های خود روش های دیگری بر روی آن ها موثر باشد و تزریق چربی روش ایده آلی برای آن ها نباشد.ما در دیگر مقالات مقایسه هایی درباره روش های جوان سازی ارائه داده ایم که مطالعه آن ها نیز می تواند به شما در این زمینه کمک نماید.پیش از انجان این روش جلسه ی مشاوره ای توسط پزشک برای شما گذاشته می شود که در این جلسه درباره این موضوع نکاتی به شما گفته خواهد شد و می تواند راهنمای خوبی برای شما در این زمینه باشد.


•مراقبت هایی که قبل از تزریق چربی می بایست انجام شود:

در جلسه ی مشاوره پیش از تزریق چربی که برای شما در نظر گرفته می شود مراقبت هایی توسط پزشک متخصص به شما ارائه می شود که می بایست حتما آن ها را به صورت منظم انجام داد.برخی از این مراقبت ها عبارتند از:

1.تا 6 هفته یا 1 ماه و نیم پیش از انجام تزریق چربی مصرف دخانیات ممنوع می باشد.ترکیبات مواد دخانی مانند سیگار ، قلیان و... سبب کاهش سرعت بهبودی بعد از عمل می شود و دوره نقاهت را طولانی تر می کند.

2.تا 10 روز قبل از انجام عمل استفاده از داروهایی غیر استروئیدی ، ضد التهاب ، آسپرین و... ممنوع می باشد.همچنین استفاده از ویتامین ها و یا داروهایی که به سبب مصرف آن هااحتمال خونریزی بیشتر می شود می بایست قطع گردد.در جلسه مشاوره داروهایی که مصرف می نمایید را به پزشک خود اعلام نمایید تا تصمیم درستی درباره مصرف آن ها گرفته شود.

3.هیدراته بودن و یا پرآب بودن بدن پیش از انجام هر عمل یکی از مهم ترین مسائل می باشد.این امر برای هر روش درمانی تهاجمی و یا غیر تهاجمی مهم بوده زیرا کم آبی بدن سبب کند شدن دوره ریکاوری می شود.در نتیجه مصرف مقدار آب مناسب پیش از انجام عمل بسیار اهمیت دارد.

4.برنامه ریزی روز عمل می بایست به گونه ای باشد که همراهی در کلینیک با شما حضور داشته باشد تا پس از انجام عمل بتواند شما را به منزل رسانده و مراقبت های لازم را طی 24 ساعت اول انجام دهد.

5.چنانچه از داروهایی مانند ایزوترئونین استفاده می کنید و یا داروهایی مانند کورتن که بر روی سیستم عصبی بدن تاثیر می گذارند پیش از انجام عمل آن ها را به پزشک خود اطلاع دهید.

6.شب قبل از انجام تزریق حمام کردن ممنوع می باشد.

7.افرادی که دچار بیماری هایی نظیر فشار خون ، بیماری های مزمن و... هستند پیش از انجام عمل می بایست آن را به پزشک خود اطلاع دهید.

8.بانوانی که باردار هستند و یا در دوره شیر دهی هستند بهتر از پیش از عمل درباره این موضوع با پزشک مشورت نمایند.

9.در روز عمل صورت و یا سایر محل های تزریق چربی با آب و صابون به خوبی شسته شود.

10.در روز عمل از خوردن غذا اجتناب کرده و ناشتا باشید.


• افرادی که مناسب تزریق چربی نیستند:

افرادی که مشخصه های زیر را دارند کاندیدای مناسبی برای این روش زیبایی نیستند:


1.افرادی که به بیماری ایدز مبتلا هستند و یا بیماری HIV آن ها مثبت می باشد.

2.افرادی که مراحل شیمی درمانی را به علت سرطان و یا سایر بیماری ها پشت سر می گذرانند.

3.کسانی که از بیماری های خود ایمنی رنج می برند.

4.چنانچه در محل هایی که می بایست تزریق چربی انجام شود رادیوتراپی انجام شده باشد.


تزریق ژل به باسن
6 Sep 2020

تزریق ژل به باسن

امروزه به جای عمل های جراحی برای داشتن باسنی با حجم دلخواه و جذاب می توان از تزریق ژل که روش کم تهاجمی می باشد برای این منظور استفاده کرد. فرم دادن، افزایش سایز و حجم باسن با رژیم و ورزش کاری مشکل و نیازنمند زمان می باشد

ادامه مطلب
تزریق ژل به زیر چشم
31 Aug 2020

تزریق ژل به زیر چشم

با افزایش سن تولید هیالورونیک اسید، که مسئول حجم دهی به صورت به ویژه در اطراف لب و گونه هاست، به طور فزاینده ای کاهش میابد. به این ترتیب صورت با گذشت زمان افتاده و شل می شود

ادامه مطلب
هزینه تزریق بوتاکس
20 Jun 2020

هزینه تزریق بوتاکس

قیمت تزریق بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد که سبب می شود قیمت متغیر باشد.به طور کلی این عوامل می تواند موارد زیر باشد.

ادامه مطلب

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35