تزریق چربی

تزریق چربی روشی است بدون جراحی زیبایی و به وسیله آن جوانی را به افراد هدیه می دهد. این روش بدون نیاز به اضافه وزن و چاقی می تواند صورت را پر تر نمایان کند. اما این پایان شگفتی تزریق چربی نمی باشد. این روش قابلیت جوان سازی را در دیگر نقاط بدن نظیر دست ها را نیز دارد که می تواند دست افراد مسن را جوان و زیبا نشان دهد و برای خانم های جوان نمایی زیبا و پر در دست ها داشته باشد. به طور کلی این روش بدون نیاز به جراحی و یا انجام روش های سنگین پر خطر می باشد و تاکنون هیچ ریسک خطری را در صورت استفاده صحیح از خود نشان نداده است.

شاید شما نیز جزء افرادی باشید که علاوه بر جوان بودن و داشتن سن کم به طور ذاتی دارای صورت لاغر می باشید و یا از ظاهر دست های خود راضی نیستید. در چنین صورتی شما باید بدانید که تنها روش نتیجه بخش برای شما تزریق چربی خواهد بود و می تواند با تزریق چربی در صورت و دست های شما ، زیبایی و طراوت را به شما برگرداند. عده ایی از افراد نیز علی رقم جوان بودن و داشتن سن های کم دارای پوست های شل می باشند که عموما بعد از رژیم به سراغشان می آید و با بالاتر نشان دادن سن آن ها زیبایی و اعتماد به نفس آن ها را تحت تاثیرات منفی خود قرار می دهد. در چنین شرایطی تنها روش قابل توصیه برای عزیزان روش تزریق چربی می باشد که با تزریق چربی بر نقاط آسیب دیده سفتی ، طراوت و زیبایی را به آن نقطه اهدا می کند.از دیگر کاربرد های تزریق چربی که در مطالب بالا نیز قید شده است جوان سازی چهره افراد می باشد که پوست آن ها را تا چند سال جوانتر نشان می دهد.


تزریق چربی

تزریق چربی چیست؟

اجرای تزریق چربی به این صورت است که با توجه به مشخص کردن ناحیه و یا نواحی مورد نظر در جلسه مشاوره پیش از اجرا ، در جلسه اجرای روش در ابتدا چربی خود شخص از بدن وی گرفته می شود. برداشت چربی با توجه به ناحیه تزریق باید انجام گیرد زیرا برخی نقاط از طریق چربی قسمت هایی از اعضای بدن کارایی نخواهند داشت. بنابراین کلیه این نکات در جلسه مشاوره تاکید و مورد اجرا قرار می گیرد.

برداشت چربی معمولا از شکم می باشد که در صورت تشخیص متخصص از دیگر نقاط بدن نیز گرفته می شود. این فرایند از طریق بی حسی موضعی و یا تزریقی انجام می گیرد و چربی مشخصی از بدن را برداشت می کنند. سپس چربی به دست آمده از طریق دستگاه مخصوص استخراج می گردد و چربی اضافی و چربی مفید از هم جدا خواهند شد، چربی مفید برای تزریق جدا سازی و بر روی ناحیه مورد نظر اجرا خواهد شد.


برای تزریق چربی ناحیه مشخص شده بدن فرد ابتدا بی حس می شود و سپس چربی از طریق سوزن مخصوص و نازک در عمق مشخص و حساب شده در پوست تزریق خواهد شد. 

نکته ای که وجود دارد این است که مقدار تزریق چربی برای حجیم سازی، بسته به چهره فرد و سلیقه شخص است که چه مقدار تزریق صورت گیرد و در افراد مسن در جهت رفع چین و چروک و جوان سازی معمولا نیاز به تزریق بیشتری می باشد، یا برای تزریق چربی به باسن و سینه برای حجم دهی چربی خیلی زیادی نیاز است. بنابراین مقدار تزریق چربی کاملا متغیر خواهد بود.


این روش عالی و منحصر به فرد در کلینیک زیبایی رنسانس زیر نظر متخصصین مورد اجرا قرار می گیرد .این نکته فراموش نشود که در انتخاب نوع کلینیک و متخصص باید دقت فراوان شود.


تزریق چربی در چه مواردی کاربرد دارد؟

تزریق چربی برای زیبا سازی ، سفت سازی ، پر کردن و جوان سازی پوست صورت و پوست دست ها و گردن ، حجیم سازی و زیبا سازی گونه ها ، رفع گودی زیر چشم ها ، رفع; افتادگی پشت چشم ، رفع چروک زیر چشم ، رفع افتادگی پلک ها ، رفع خطوط پیشانی ، رفع خط لبخند ، پر کردن و حجیم سازی لب ها ، حجیم سازی سینه ها ، حجیم سازی چانه ، حجیم سازی باسن ، زیبایی و حجیم سازی واژن و ... استفاده می شود و همگی از معجزه های تزریق چربی می باشد که با کاربرد و اجرای بی نظیر خود زیبایی و ایده آل بودن را به افراد هدیه می نماید.


تفاوت های تزریق چربی با تزریق ژل چیست؟

• بارز ترین تفاوت این دو روش زیبایی می تواند در ماده ی تزریقی این دو باشد. در روش تزریق چربی ، چربی تزریقی از بافت های بدن همان گرفته می شود اما ژل یک ماده ی خارجی است و مصنوعی می باشد.

ماندگاری تزریق ژل بسیار کمتر از تزریق چربی است و جهت ماندگاری آن نیاز به تزریق چند ماه یکبار آن و تمدید مجددش می باشد.

• با توجه به اینکه چربی گرفته شده در روش تزریق چربی از خود بدن فرد است جابجایی آن در زیر پوست غیر ممکن است اما به دلیل مصنوعی بود و خارجی بودن ماده ی ژلی در روش تزریق ژل امکان تغییر مکان مواد تزریقی در زیر پوست وجود دارد.

• ژل فقط خاصیت پر کنندگی دارد اما چربی به دلیل داشتن بافت های بنیادی می تواند کلاژن را افزایش داده و سبب جوان سازی پوست شود.

• تزریق چربی قابل استفاده در مناطق مختلفی از صورت می باشد. مناطقی مانند شقیقه ، گیجگاه و...اما تزریق ژل دارای محدودیت می باشد و کاربرد آن بیشتر در خط لبخند و یا لب ها می باشد.

• تزریق ژل نمی تواند مناطق وسیعی از بدن را پوشش دهد اما با روش تزریق چربی می توان وسعت بیشتری از مناطقی مانند ران ، سینه ، دست و ... را پوشش دهد.

• تزریق ژل سریع تر از تزریق چربی صورت می گیرید و تزریق چربی چیزی در حدود یک ساعت و نیم تا دو ساعت زمان خواهد برد.

• با توجه به حجم دهی بیشتر تزریق چربی ، انعطاف پذیری آن نیز بیشتر است و می توان به فرم دلخواه رسید اما در تزریق ژل این گونه نمی باشد.


مزایای تزریق چربی چیست؟

• جوانسازی پوست

• عدم حساسیت به دلیل استفاده از چربی های همان فرد

• عدم نیاز به استراحت و انجام فعالیت های روزانه پس از عمل

• برگشتن به شکل طبیعی وخوابیدن تورم احتمالی تا 48 ساعت

• شکل و فرم دادن چربی پس از تزریق

• جذب چربی اضافی توسط بدن


تزریق چربی چه عوارضی می تواند داشته باشد؟

✔ تزریق بیش از حد چربی می تواند سبب از بین رفتن زیبایی شما شود. همچنین عدم تزریق مناسب و توسط افرادی که تجربه کافی ندارند ممکن است دچار حوادث جبران ناپذیری شود.

✔ کلیه فرآیند عمل چیزی در حدود 3 تا 4 ساعت زمان می برد و محل تزریق و برداشت چربی تا مدتی دچار کبودی و یا تورم می شود.

✔ علاوه بر این موارد باید این موضوع فراموش نشود که این روش نیز دائمی نبوده و با گذشت 6 ماه ممکن است نیمی از حجم چربی تزریق شده توسط بدن جذب شود.


هزینه تزریق چربی چگونه محاسبه می شود؟

تزریق چربی با توجه به حجم و محل تزری دارای قیمت های گوناگونی می باشد.همچنین با توجه به توانایی و تجربه و تخصص پزشک ممکن است هزینه های آن در هر کلینیکی متفاوت باشد. این موضوع شامل محل زندگی نیز می باشد. به طور مثال با توجه به پایین بودن میزان تقاضای چنین عمل هایی در شهرستان ها نسبت به تهران ، ممکن است قیمت ها متفاوت باشد.

اما در مجموع با توجه به این چربی از خود فرد گرفته می شود شما هزینه کمتری نسبت به سایر عمل های زیبایی پرداخت کرده و بیشتر هزینه تزریق چربی صرف دستمز پزشک می شود.


فرم ویزیت آنلاینثبت پرسش

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35