میكرونیدلینگ

لک و یا جای زخم و اسکار و دیگر مواردی که ممکن است روی سطح پوست هر فردی وجود داشته باشد ، می تواند تاثیری بدی برروی ظاهر و زیبایی هر فرد داشته باشد.علاوه بر این این مشکل ممکن است سبب پایین آمدن اعتماد به نفس افراد شود و همیشه سعی بر مخفی کردن آن ها داشته باشند.


امروزه می توان با استفاده از روش های جدید اقدام به حذف و از بین بردن این گونه مشکلات از روی سطح پوست نمود.روشی که در این قسمت قصد  معرفی آن داریم یکی از روش های نوین در جهت از بین بردن جای زخم و جای سوختگی ، لک و رفع ترک های پوستی می باشد.


اگر شما نیز به فکر جوان سازی صورت ، رفع جای لک ، زخم های قدیمی ، جای اسکار و رفع ترک های پوستی در نقاط مختلف بدن و رفع جای سوختگی های عمیق یا قدیمی و ... هستید بهترین درمان در حال حاضر روش میکرونیدلینگ می باشد.افراد با ورود به دهه سوم زندگی خود دچار کاهش شدید تولید کلاژن که برای بازسازی پوست موثر می باشد می شوند.البته این اتفاق ممکن است به جز سن به عوامل دیگری نیز مرتبط باشد.این کاهش تولید کلاژن با تغییرات ظاهری پوست و افتادگی آن نمود پیدا می کند.یکی از راه حل های رفع این مشکل درمان آن به وسیله میکرونیدلینگ می باشد.


میکرونیدلینگ روشی عالی و معتبر در تمام دنیا می باشد که برای استفاده از آن می بایست به کلینیک های تخصصی پوست و زیبایی معتبر و استاندارد مراجع کرد تا با انجام این کار به وسیله متخصصان حرفه ای و ماهر به درمانی عالی و نتیجه بخش رسید.


میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ دستگاه مخصوصی می باشد که سوزن های بسیار ریز و متعدد و زیر جلدی دارد و به واسطه همین سوزن ها درمان خود را اجرا خواهد کرد.


سوزن های میکرونیدلینگ  به وسیله ی متخصص بر نقاط مورد درمان فرو برده می شوند که موجب آزاد شدن پوست از چسبندگی های ناشی از آسیب مانند چین و چروک و یا جای زخم و سوختی و ... می گردد و با بالا آمدن پوست از طریق میکرونیدلینگ زخم هایی ایجاد می شوند که در جهت تحریک پوست و تشکیل بافت همبند به وجود می آیند و اینگونه زخم ها بدون هیچگونه آسیبی بر طرف خواهد شد.

میکرونیدلینگ


میکرونیدلینگ روشی نیمه تهاجمی بدون خطر بوده که با استفاده از سوزن های متعدد اش وغلتک برای درمان مورد استفاده قرار می گیرد.با غلتاندن این دستگاه بر روی پوست زخم های بسیار ریز و محدودی در آن ناحیه بر اثر برخورد سوزن ها ایجاد می شود که این زخم به علت وادار نمودن تحریک پوست می باشد و پوست را به درمان این زخم های ایجاد شده تحریک کرده و جای زخم های عمیق قدیمی از طریق کلاژن و الاستین سازی پوست کاملا بر طرف خواهد شد . پوست از این طریق ضخیم شده و ضایعات خود را از بین می برد .در نتیجه پوست زیبا و جوان خواهد شد و می توان لطافت و طراوت آن را به خوبی و وضوح احساس کرد. میکرونیلدینک در واقع بهترین روش برای درمان و رفع نا همواری های پوست به شمار می رود که بدون آسیب و دخالت روش های شیمایی به درمان پوست در کم ترین زمان ممکن می پردازد.این روش درمانی در حدود یک ساعت زمان می برد.


میکرونیدلینگ را می توان به صورت سیلیکونی ، پلیمری ، فلزی و شیشه ایی یافت و از آن استفاده نمود که مدل های نامبرده آن به صورت حرفه ای در مراکز معتبر مورد استفاده قرار می گیرند.


میکرونیدلینگ در چه مواردی کاربرد دارد؟

به طور کل این درمان ضایعات و عیوب پوستی را از بین برده و اثر عالی در زیبایی و جوان سازی پوست بر جای می گذارد. این روش مقدار کلاژن سازی پوست را به حداقل خود می رساند و نظم را میان کلاژن سازی و الاستین سازی پوست ایجاد می کند که همگی صافی ، طراوت و زیبایی پوست را به همراه دارد. همچنین این روش توانسته است با هزینه ایی بسیار کم ، بهترین اثر بخشی را در زیبایی سازی و کلاژن سازی پوست بر جای بگذارد و بدین وسیله عملکرد و فعالیت پوست را بالا برده و درمان و زیبایی را به پوست می می بخشد.


مزایای میکرونیدلینگ چیست؟

• بالا رفتن کیفیت و بافت پوست بلافاصله پس از انجام روش

• از بین بردن جای زخم و یا جوش های قدیمی از سطح پوست

• از بین بردن جوش های سر سیاه

• درمان آکنه و یا آکنه کیسیتک

• لایه برداری پوست

• کاهش چین و چروک از سطح پوست و در نتیجه جوانسازی پوست

• هموار سازی پوست و جلوگیری از تجمح بیش از حد رنگدانه ها در قسمت خاصی از پوست


عوارض میکرونیدلینگ چیست؟

همانطور که می دانید این روش درمانی روشی بی خطر و بدون عوارض مهمی می باشدو تمامی عوارض احتمالی آن پس از گذشت 72 ساعت از بین خواهد رفت.


یکی از عوارضی که ممکن است ایجاد نماید ایجاد آسیب بر روی سطح پوست می باشد که این آسیب به شکل تورم و قرمزی سطح پوست می باشد و با گذشت 2 الی 3 روز از بین خواهد رفت.


افرادی که به فلزات حساسیت پوستی دارند نمی توانند از این روش درمانی استفاده نمایند.به همین علت پیش از انجام این روش معاینه شما لازم می باشد.


یکی دیگر از عوارض این روش پیگمانتاسیون می باشد.چنانچه شما پس از انجام این روش در معرض آفتاب قرار بگیرید به علت فشاری که سوزن ها رو سطح پوست شما وارد کرده اند ، ممکن است پوست شما دچار تیرگی شود.به همین علت بهتر از پیش از قرارگیری در معرض نور خورشید از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده نمایید.


از دیگر عوارض این روش درمانی می توان به کبودی موقتی ، تبخال ، احساس سوزش و خارش در محل درمان ، جوش زدن و یا ورم های خفیف اشاره نمود که تمامی این موارد با گذشت چند روز از بین خواهند رفت.


فرم ویزیت آنلاینثبت پرسش

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35