تزریق چربی

تزریق چربی روشی است بدون جراحی زیبایی که جوانی را به افراد هدیه می دهد، این روش بدون اضافه وزن و چاقی می تواند صورت را پرتر نمایان کند. اما این پایان شگفتی تزریق چربی نیست، این روش قابلیت جوان سازی در دیگر نقاط بدن نظیر دست ها را نیز دارد که می تواند دست افراد مسن را جوان و زیبا نشان دهد و برای کسانی که به دلایل مختلف اسکار در پوست خود دارند، جوانسازی دست ها را نتیجه می دهد. به طور کلی این روش بدون نیاز به جراحی و یا انجام روش های سنگین پر خطر می باشد و تاکنون هیچ ریسک خطری را در صورت استفاده صحیح از خود نشان نداده است.

شاید شما نیز جزء افرادی باشید که علاوه بر جوان بودن و داشتن سن کم به طور ذاتی دارای صورت لاغر می باشید و یا از کم حجم بودن برخی از اعضای بدنتان راضی نیستید. در این صورت شما باید بدانید که یکی از بهترین روش ها با روش نتیجه بخشی قطعی برای شما تزریق چربی خواهد بود که می تواند با تزریق در صورت و دست های شما، زیبایی و طراوت را به شما برگرداند. عده ای از افراد نیز علیرغم جوان بودن و داشتن سن کم دارای پوست های شل و افتاده در بخش های مختلف بدنشان می باشند که عموما بعد از رژیم به سراغشان می آید و با بالاتر نشان دادن سن آن ها زیبایی و اعتماد به نفس آن ها را تحت تاثیرات منفی خود قرار می دهد. در چنین شرایطی تنها روش قابل توصیه برای عزیزان روش تزریق چربی می باشد که با تزریق این نوع فیلر به نقاط دچار افتادگی پوست، سفتی، طراوت و زیبایی را به آنها هدیه می کند.


تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی به این صورت انجام می شود که در ابتدا چربی مورد نیاز برای تزریق از بدن خود شخص گرفته می شود؛ برداشت چربی معمولا از شکم، ران ها و پهلوها توسط لیپوساکشن انجام می شود که در صورت تشخیص متخصص از دیگر نقاط بدن نیز گرفته می شود. این فرایند از طریق بی حسی موضعی و یا تزریقی انجام می گیرد و چربی مشخصی از بدن برداشت می شود، از آنجایی که چربی موجود در بدن به صورت ناخالص می باشد، میزان چربی استخراج شده بسیار بیشتر از چربی مورد نیاز بزای تزریق می باشد. در مرحله بعد چربی اضافی و چربی مفید از طریق دستگاه مخصوص از هم جدا خواهند شد و چربی خالص برای تزریق جدا سازی خواهد شد.

برای تزریق چربی ابتدا ناحیه مشخص شده توسط بی حسی موضعی، بی حس می شود و سپس چربی پاکسازی شده از طریق سوزن مخصوص و نازک در عمق مشخص و حساب شده در پوست تزریق خواهد شد. نکته ای که وجود دارد این است که مقدار چربی برای حجیم سازی، بسته به چهره فرد و سلیقه شخص مشخص می شود و حتی در افراد مسن برای رفع چین و چروک و جوانسازی معمولا نیاز به تزریق بیشتری می باشد، یا برای تزریق چربی به باسن و سینه برای حجم دهی چربی خیلی زیادی نیاز است. زمان مورد نیاز برای انجام تزریق چربی ممکن است بسته به شرایط جسمی شما، نتایج مورد انتظار و ویژگی های روش انجام شده متفاوت باشد.


آمادگی برای تزریق چربی

اگر به دنبال بهبود کانتور و افزایش حجم بخش هایی از صورت یا سایر قسمت های بدن خود هستید، روش تزریق چربی گزینه خوبی برای شما می باشد. برای اینکه متوجه شوید که آیا کاندید خوبی برای تزریق چربی هستید یا خیر، جراح پلاستیک شما یک جلسه مشاوره با شما خواهد گذاشت تا شرایط شما، تغییرات مورد نظر و همچنین سابقه پزشکی شما را بررسی کند و مشخص کند که آیا تزریق چربی یک روش مناسب برای دستیابی به نتیجه دلخواه شما می باشد یا خیر. برداشت چربی با توجه به محل و وسعت ناحیه تزریق باید انجام گیرد، زیرا برخی نتایج از طریق چربی قسمت هایی از اعضای بدن کارایی نخواهند داشت؛ بنابراین شما باید نتیجه مورد انتظار خود را در جلسه مشاوره به طور کامل و دقیق بازگو کنید تا پزشک محل برداشت و روش اجرا را مشخص کند. دااشتن شرایط جسمی سالم مهمترین شرط برای انجام تزیق چربی می باشد، زیرا متقاضی با شرایط فیزیکی مانند فشار خون بالا، دیابت، استعمال دخانیات، بیماری کلیوی، مشکلات قلبی و سایر بیماری های جدی ممکن است عوارض جانبی زیادی داشته باشد یا به نتیجه دلخواه نرسد. در طول جلسه مشاوره جراح شما به طور کامل عوارض احتمالی و فرایند انجام پیوند چربی را توضیح می دهد و شرایط مورد نیاز قبل و مراقبت های بعد از تزریق چربی را به شما گوشزد می کند.


تزریق چربی


تزریق چربی در چه مواردی کاربرد دارد؟

چربی بدن نوعی فیلر با بافت نرم بسیار خوب ایجاد می کند و با توجه به نتیجه ای که انتظار دارید، جایگزین مناسبی برای تزریق ژل که با مواد مصنوعی انجام می شود، است. به طور کلی تزریق چربی برای زیبایی، سفت کردن، افزایش حجم و جوانسازی پوست صورت و دست ها و گردن، حجیم سازی و زیبا سازی گونه ها، رفع گودی زیر چشم ها، رفع افتادگی پلک ها، از بین بردن خطوط پنجه کلاغی، رفع چروک زیر چشم، رفع خطوط پیشانی و خط اخم، رفع خط لبخند، پر کردن و حجیم سازی لب ها، بزرگ کردن سینه ها ، حجیم سازی چانه ، افزایش حجم باسن، زیبایی و جوانسازی واژن و ... استفاده می شود. علاوه بر موارد گفته شده از بین بردن لک و اسکار نیز از معجزه های تزریق چربی می باشد که با کاربرد و نتیجه بی نظیر خود زیبایی و ایده آل بودن را به افراد هدیه می نماید.

همچنین نشان داده شده است که این روش کیفیت پوست و بافت پوست را بهبود می بخشد، انتقال چربی با تغییر حجم و کانتور صورت را جوان می کند، اما فقط در نواحی برداشت بافت ها را به حداقل می رساند و در ناحیه گیرنده آن را سفت می کند. افرادی که شلی قابل توجه یا افتادگی پوست صورت و گردن دارند، با توجه به نظر پزشک متخصص بهتر است از لیفت صورت و یا لیفت گردن ایتفاده کنند.


تفاوت های تزریق چربی با تزریق ژل چیست؟

از آنجایی که چربی از بدن خود فرد برداشت می شود، یک جایگزین طبیعی و غیر حساسیت زا برای فیلرها می باشد؛ اما روش تزریق چربی روشی پیچیده تر از تزریق فیلر می باشد. چربی مورد نیاز برای تزریق از ناحیه اهدا کننده بدن شما برداشت می شود و به ناحیه دیگری در بدن شما بازگردانده می شود، بنابراین خطر انتقال یا رد پرکننده تزریقی وجود ندارد.

✓  بارزترین تفاوت تزریق چربی و تزریق ژل می تواند در ماده تزریقی این دو روش باشد، در روش تزریق چربی، چربی تزریقی از بافت های بدن همان فرد گرفته می شود اما ژل یک ماده ی خارجی و مصنوعی می باشد.

✓  ماندگاری تزریق ژل بسیار کمتر از تزریق چربی است و جهت ماندگاری یکسان نیاز به چندبار تزریق و تمدید چندباره آن می باشد.

✓  با توجه به اینکه چربی گرفته شده در روش تزریق چربی از خود بدن فرد است، جابجایی آن در زیر پوست غیر ممکن است اما به دلیل مصنوعی بودن و خارجی بودن ماده تزریقی در روش تزریق ژل امکان تغییر مکان مواد تزریقی در زیر پوست وجود دارد.

✓  ژل فقط خاصیت پرکنندگی دارد، اما چربی به دلیل داشتن بافت های بنیادی می تواند کلاژن را افزایش داده و سبب جوان سازی پوست شود.

✓  تزریق چربی قابل استفاده در بیشتر مناطق صورت می باشد، مناطقی مانند شقیقه، گیجگاه و... ؛ اما تزریق فیلر دارای محدودیت در محل تزریق می باشد و بیشتر در خط لبخند و یا افزایش حجم لب ها کاربرد دارد.

✓  تزریق ژل نمی تواند مناطق وسیعی از بدن را پوشش دهد، اما با روش تزریق چربی می توان وسعت بیشتری از مناطقی مانند ران ، سینه ، دست و ... را پوشش داد.

✓  تزریق ژل سریع تر از تزریق چربی صورت می گیرد، تزریق چربی چیزی در حدود یک ساعت و نیم تا دو ساعت زمان نیاز دارد.

✓  با توجه به حجم دهی بیشتر تزریق چربی ، انعطاف پذیری آن نیز بیشتر است و می توان به فرم دلخواه رسید اما در تزریق ژل این گونه نمی باشد.


تزریق چربی به صورت


مزایای تزریق چربی چیست؟

پس از مدتی ، مقدار معینی از چربی منتقل شده جذب بدن می شود، به طور معمول این اتفاق در 6 تا 8 هفته اول بعد از تزریق چربی  می افتد و چربی باقیماند به طور دائمی در بدن خواهد ماند؛ با توجه به این کاهش مورد انتظار، مقدار اضافی چربی در زمان جراحی برای اصلاح تزریق می شود. مزایای تزریق چربی بسیار زیاد است اما مهمترین آنها عبارتند از:

•  جوانسازی پوست

•  عدم ایجاد حساسیت

•  حذف چربی اضافی و کانتور بدن

•  عدم نیاز به استراحت و انجام فعالیت های روزانه پس از عمل

•  برگشتن به شکل طبیعی وخوابیدن تورم احتمالی تا 48 ساعت

•  امکان فرم دادن چربی پس از تزریق

•  جذب چربی اضافی توسط بدن


تزریق چربی چه عوارضی می تواند داشته باشد؟

تمام جراحی ها با درجاتی از خطر همراه هستند،به عنوان مثال، احتمال خونریزی و عفونت بعد از هر جراحی وجود دارد. خوشبختانه، عوارض قابل توجه تزریق چربی معمولاً نادر است، به طور کلی می توانید انتظار درد خفیف داشته باشید که برای شما داروی ضد درد تجویز خواهد شد و ممکن است در نواحی که چربی از آن گرفته شده و محل  تزریق تورم و کبودی مشاهده کنید، این کبودی و تورم به تدریج هر هفته بهبود می یابد. تا زمانی که 4 تا 6 هفته از جراحی شما نگذشته است، نباید هیچ فعالیت سنگینی که منجر به افزایش ضربان قلب یا فشار خون می شود، انجام دهید. بهبودی پس از تزریق چربی برای جوانسازی پوست یک فرآیند تدریجی است، ممکن است تا یک سال طول بکشد تا نتایج شما به طور کامل ظاهر شود.

✔تزریق بیش از حد چربی می تواند سبب از بین رفتن زیبایی شما شود، همچنین عدم تزریق مناسب و توسط افرادی که تجربه کافی ندارند ممکن است منجر به ایجاد مشکلات جبران ناپذیری شود.

✔کلیه فرآیند عمل چیزی در حدود 3 تا 4 ساعت زمان می برد.

✔علاوه بر این موارد باید این موضوع فراموش نشود که روش تزریق چربی نیز دائمی نبوده و پس از گذشت مدتی، به دلیل تاثیر فرایند افزایش سن ممکن است نیاز به تزریق مجدد باشد.

عوارض جانبی نادر پس از تزریق چربی که به دلیل مراجعه به کلینیک نامعتبر و پزشک غیرمتخصص رخ می دهند، شامل تشکیل هماتوم، عفونت، بهبود ضعیف زخم، زخم نامطلوب، درد شدید یا طولانی، عدم تقارن ، آسیب عصب ، از دست دادن پوست، بی حسی یا تغییر احساس پوست، بی نظمی در ناحیه ای که چربی برداشت شده است، و نیاز به جراحی مجدد.


هزینه تزریق چربی چگونه محاسبه می شود؟

هزینه تزریق چربی به طور مستقیم به محل تزریق و وسعت آن، نتیجه مورد نظر و حجم مورد نیاز برای تزریق بستگی دارد. همچنین با توجه به توانایی و تجربه و تخصص پزشک ممکن است هزینه های تزریق چربی در هر کلینیکی متفاوت باشد، این موضوع تحت تاثیر محل زندگی نیز می باشد، به طور مثال با توجه به پایین بودن میزان تقاضای چنین عمل هایی در شهرستان ها نسبت به تهران، ممکن است قیمت ها متفاوت باشد. اما در مجموع با توجه به اینکه چربی از بدن خود فرد گرفته می شود، شما هزینه کمتری نسبت به سایر عمل های زیباییبا نتیجه مشابه پرداخت خواهید کرد و بیشتر هزینه تزریق چربی صرف دستمز پزشک می شود.


فرم ویزیت آنلاینثبت پرسش

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35