مراقبت های بعد از هایفوتراپی

هایفوتراپی یا HIFU نوعی تکنیک جدید و به روز می باشد که به وسیله آن می توان بدون هیچ گونه عارضه ای اقدام به جوانسازی و زیبایی و همچنین رفع چین و چروک های سطح پوست نمود.


انجام این روش به وسیله دستگاهی مخصوص صورت می گیرد که با استفاده از آن اشعه اولتراسان در محل های خاص از پوست تابانده می شود که این کار سبب فعال سازی مجدد کلاژن ها در زیر پوست می شود که این اتفاق باعث بازگشت شادابی پوست و جوانسازی آن می شود.همچنین به وسیله این روش چین و چروک های ظاهری پوست از بین می رود.این روش به گونه ای است که نتایج آن در همان جلسه اول قابل مشاهده می باشد.


برخی از کاربرد های هایفوتراپی عبارتند از:لیفت و بالا کشیدن گونه ، فک و یا چانه ، از بین بردن و یا کم کردن خطوطی که در اطراف لب به وجود آمده است ، حذف غبغب ، لیفت ابرو ها ، شادابی و یکدست شدن پوست در نواحی صورت و گردن و...


هر عمل و درمانی نیاز به مراقبت های پس از انجام آن را دارد تا بیشترین تاثیر را به همراه داشته باشد و از به وجود آمدن هرگونه عارضه ای جلوگیری به عمل بیاید.درباره تکنیک درمانی هایفوتراپی هم نیز این مسئله می بایست رعایت شود تا تاثیر گذاری این روش در بالاترین حالت خود قرار بگیرد.


مراقبت های پس از هایفوتراپی عبارتند از:

• پس از به پایان رسیدن هایفوتراپی می بایست به وسیله یک دستمال ژل هایی که در هنگام انجام این روش بر روی صورت به جا مانده است را تمیز نمایید.

• منع حمام کردن و همچنین استخر و سونا رفتن به مدت 24 ساعت پس از انجام هایفوتراپی

• امکان درد طی 2 هفته تا 1 ماه پس از انجام هایفوتراپی در نواحی استخوانی صورت در هنگام لمس کردن آن

• پس از انجام این روش ممکن است التهاب و تورم در نواحی مورد نظر تا 2 هفته وجود داشته باشد.می توان با استفاده از کمپرس یخ در نواحی متورم التهاب این قسمت ها را کم تر نمود.

• استفاده از کرم های ترمیم کننده تا 7 روز پس از انجام هایفوتراپی به صورت روزانه

• چنانچه در روزهای پس از انجام این روش در معرض آفتاب قرار دارید می بایست از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید و حتی المقدور از قرارگیری در معرض آفتاب مستقیم جلوگیری کنید.

• به دلیل حساس شدن پوست پس از انجام هایفوتراپی از تماس پوست با آب گرم تا هنگامی که پوست به شرایط عادی خود بازگردد جلوگیری کنید.

• استفاده از لوازم آرایشی بعد از انجام هایفوتراپی مانعی ندارد.

• عدم استفاده از لایه بردار های پوست به مدت 7 روز پس از درمان

• سعی کنید از ورزش هایی که سبب تعریق شما می شود طی روز های اولیه پس از درمان جلوگیری به عمل آورید.

• از قرارگیری در معرض هوای بسیار گرم یا بسیار سرد طی روزهای اولیه پس از درمان جلوگیری به عمل آید.

• نوشیدن آب امری مهم برای بازسازی پوست و سرعت بخشی به درمان آن می باشد.بنابراین توصیه می شود پس از انجام هایفوتراپی نوشیدن به اندازه آب فراموش نشود.

• استفاده از مواد کافئین دار مانند قهوه و یا الکل به جهت رسیدن به نتیجه مورد نظر طی 2 روز اولیه پس از درمان ممنوع می باشد.

• پس از انجام هایفوتراپی می توانید رژیم روزانه خود را ادامه دهید.

• استفاده از محصولات پوستی طی 48 ساعت پس از درمان به دلیل احتمال حساسیت از ریسک بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل حتی المقدور می بایست از این کار جلوگیری کرد.


فاصله جلسات حتمالی در صورت نیاز هایفوتراپی در حدود 1 بار در ماه می باشد.علائمی که پس از انجام اولین درمان ممکن است صورت گیرد عبارتند از :سفت شدن پوست در نواحی که درمان صورت گرفته است ، تورم و التهاب ، قرمز شدن پوست ، بی حسی و یا کبودی در مناطقی که درمان صورت گرفته است.


مزایای هایفوتراپی عبارتند از:

✔ انجام این روش درمانی طی یک جلسه انجام می شود و نتایج آن در همان یک جلسه پدیدار می شود.

✔ عدم نیاز به بی حسی طی درمان

✔ نتیاج این روش از ماندگاری زیادی برخوردار است.

✔ این روش درمانی بدون نیاز به جراحی می باشد و در اصطلاح به صورت سرپایی انجام می شود.

✔ عدم نیاز به بستری شدن و یا هرگونه دوره نقاهت پس از انجام هایفوتراپی

✔ روشی کاملا ایمن می باشد و دلیل آن عدم وجود هرگونه اشعه مضر می باشد.

✔ جای هیچ لک و یا اسکاری پس از درمان به جا نمی ماند.


مراقبت های قبل از هایفوتراپی
12 Dec 2019

مراقبت های قبل از هایفوتراپی

هایفوتراپی برای اولین بار در سال 2008 به منظور درمان های زیبایی مورد استفاده قرار گرفت.این روش دارای مزایای بسیاری است که از مهم ترین آن می توان به عدم نیاز به جراحی توسط این روش اشاره نمود.انجام هایفوتراپی به صورت سرپایی می باشد و طی یک جلسه می توان نتایج آن را فورا مشاهده کرد

ادامه مطلب
مزایا و معایب هایفوتراپی
24 Nov 2019

مزایا و معایب هایفوتراپی

هایفوتراپی روشی است که بدون نیاز به جراحی و یا هرگونه بیهوشی و به وسیله امواج اولتراسوند این بافت ها را سفت کرده و باعث کشیده شدن و بالا رفتن پوست می شود.تاثیر هایفوتراپی در جوان سازی پوست ثابت شده است.نحوه عملکرد این روش بدین گونه است که امواج اولتراسوند در لایه های زیرین پوست تابیده می شود و بدون هیچگونه سوختگی در لایه های سطحی پوست و با متمرکز شدن انرژی در لایه های زیرین و عمق پوست الیاف کلاژنی پوست و سلول های آن منطقه منعقد شده و سبب خواهد شد پوست کشیده و چین و چروک ها و شل شدگی های پوست را از بین ببرد.

ادامه مطلب
عوارض لیزر موهای زائد
24 Nov 2019

عوارض لیزر موهای زائد

بی شک رشد بیش از حد مو در نواحی ناخواسته ی بدن یکی از مشکلات بزرگی است که ممکن است هر فردی با آن دست و پنجه نرم کند.هر فرد در طول زندگی به میزان بسیار زیادی هزینه و وقت خود را برای از بین بردن و خلاص شدن از مو های زائد صرف می نماید.روش های از جمله استفاده از کرم های مو بر ، وکس کرد و یا اصلاح آن ها به وسیله ماشین ریش تراش و یا تیغ و یا اپیلاسیون هر کدام از جمله روش های سنتی می باشد که هم وقت گیر و هزینه بر است و همچنین دائمی نمی باشند.

ادامه مطلب