مراقبت های بعد از هایفوتراپی

هایفوتراپی یا HIFU نوعی تکنیک جدید و به روز می باشد که به وسیله آن می توان بدون هیچ گونه عارضه ای اقدام به جوانسازی و زیبایی و همچنین رفع چین و چروک های سطح پوست نمود.


انجام این روش به وسیله دستگاهی مخصوص صورت می گیرد که با استفاده از آن اشعه اولتراسان در محل های خاص از پوست تابانده می شود که این کار سبب فعال سازی مجدد کلاژن ها در زیر پوست می شود که این اتفاق باعث بازگشت شادابی پوست و جوانسازی آن می شود.همچنین به وسیله این روش چین و چروک های ظاهری پوست از بین می رود.این روش به گونه ای است که نتایج آن در همان جلسه اول قابل مشاهده می باشد.


برخی از کاربرد های هایفوتراپی عبارتند از:لیفت و بالا کشیدن گونه ، فک و یا چانه ، از بین بردن و یا کم کردن خطوطی که در اطراف لب به وجود آمده است ، حذف غبغب ، لیفت ابرو ها ، شادابی و یکدست شدن پوست در نواحی صورت و گردن و...


هر عمل و درمانی نیاز به مراقبت های پس از انجام آن را دارد تا بیشترین تاثیر را به همراه داشته باشد و از به وجود آمدن هرگونه عارضه ای جلوگیری به عمل بیاید.درباره تکنیک درمانی هایفوتراپی هم نیز این مسئله می بایست رعایت شود تا تاثیر گذاری این روش در بالاترین حالت خود قرار بگیرد.


مراقبت های پس از هایفوتراپی عبارتند از:

• پس از به پایان رسیدن هایفوتراپی می بایست به وسیله یک دستمال ژل هایی که در هنگام انجام این روش بر روی صورت به جا مانده است را تمیز نمایید.

• منع حمام کردن و همچنین استخر و سونا رفتن به مدت 24 ساعت پس از انجام هایفوتراپی

• امکان درد طی 2 هفته تا 1 ماه پس از انجام هایفوتراپی در نواحی استخوانی صورت در هنگام لمس کردن آن

• پس از انجام این روش ممکن است التهاب و تورم در نواحی مورد نظر تا 2 هفته وجود داشته باشد.می توان با استفاده از کمپرس یخ در نواحی متورم التهاب این قسمت ها را کم تر نمود.

• استفاده از کرم های ترمیم کننده تا 7 روز پس از انجام هایفوتراپی به صورت روزانه

• چنانچه در روزهای پس از انجام این روش در معرض آفتاب قرار دارید می بایست از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید و حتی المقدور از قرارگیری در معرض آفتاب مستقیم جلوگیری کنید.

• به دلیل حساس شدن پوست پس از انجام هایفوتراپی از تماس پوست با آب گرم تا هنگامی که پوست به شرایط عادی خود بازگردد جلوگیری کنید.

• استفاده از لوازم آرایشی بعد از انجام هایفوتراپی مانعی ندارد.

• عدم استفاده از لایه بردار های پوست به مدت 7 روز پس از درمان

• سعی کنید از ورزش هایی که سبب تعریق شما می شود طی روز های اولیه پس از درمان جلوگیری به عمل آورید.

• از قرارگیری در معرض هوای بسیار گرم یا بسیار سرد طی روزهای اولیه پس از درمان جلوگیری به عمل آید.

• نوشیدن آب امری مهم برای بازسازی پوست و سرعت بخشی به درمان آن می باشد.بنابراین توصیه می شود پس از انجام هایفوتراپی نوشیدن به اندازه آب فراموش نشود.

• استفاده از مواد کافئین دار مانند قهوه و یا الکل به جهت رسیدن به نتیجه مورد نظر طی 2 روز اولیه پس از درمان ممنوع می باشد.

• پس از انجام هایفوتراپی می توانید رژیم روزانه خود را ادامه دهید.

• استفاده از محصولات پوستی طی 48 ساعت پس از درمان به دلیل احتمال حساسیت از ریسک بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل حتی المقدور می بایست از این کار جلوگیری کرد.


فاصله جلسات حتمالی در صورت نیاز هایفوتراپی در حدود 1 بار در ماه می باشد.علائمی که پس از انجام اولین درمان ممکن است صورت گیرد عبارتند از :سفت شدن پوست در نواحی که درمان صورت گرفته است ، تورم و التهاب ، قرمز شدن پوست ، بی حسی و یا کبودی در مناطقی که درمان صورت گرفته است.


مزایای هایفوتراپی عبارتند از:

✔ انجام این روش درمانی طی یک جلسه انجام می شود و نتایج آن در همان یک جلسه پدیدار می شود.

✔ عدم نیاز به بی حسی طی درمان

✔ نتیاج این روش از ماندگاری زیادی برخوردار است.

✔ این روش درمانی بدون نیاز به جراحی می باشد و در اصطلاح به صورت سرپایی انجام می شود.

✔ عدم نیاز به بستری شدن و یا هرگونه دوره نقاهت پس از انجام هایفوتراپی

✔ روشی کاملا ایمن می باشد و دلیل آن عدم وجود هرگونه اشعه مضر می باشد.

✔ جای هیچ لک و یا اسکاری پس از درمان به جا نمی ماند.


هایفوتراپی کاملا بی خطر است؟
20 Jun 2020

هایفوتراپی کاملا بی خطر است؟

هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی برای سفت کردن و کشیدن پوست با استفاده از امواج التراسوند می باشد که نیازی به عمل جراحی نیز ندارد. هایفوتراپی بیشتر در معالجه تومورها مورد استفاده قرار می گیرد

ادامه مطلب
هایفوتراپی برای لاغری
29 Jun 2020

هایفوتراپی برای لاغری

سفت شدن پوست با استفاده از روش هایفو HIFU یک جایگزین عالی برای عمل لیفت پوست بوده و علاوه بر جنبه های ظاهری این روش در بسیاری از درمان های پزشکی نیز مفیده واقع شده است

ادامه مطلب
هزینه مزوتراپی صورت
20 Jun 2020

هزینه مزوتراپی صورت

مزوتراپی روشی غیر جراحی و دائمی است که برای از بین بردن چین و چروک صورت و چربی، جلوگیری از ریزش مو و پیری پوست استفاده می شود. این روش نخستین بار در سال 1952 در فرانسه برای درمان اختلالات عروقی و لنفاوی به کار برده شد.

ادامه مطلب
بهترین روش بالا بردن ابرو
20 Jun 2020

بهترین روش بالا بردن ابرو

چشم ها ویژگی مهمی در چهره هستند. اما متأسفانه گاهی اوقات با بالا رفتن سن معمولا ابروها به سمت پایین کشیده می شوند. از آنجا که پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، فاصله بین ابروها و مژه ها کوتاه می شود

ادامه مطلب

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35