هایفوتراپی

امروزه روش های جوانسازی پوست بسیار زیادی مطرح می باشند زیرا تمایل افراد به سمت زیبایی رفته و بدنبال روش های غیر جراحی برای پوستی شفاف و یکدست می باشند. بدیهی است که از این منظر تعداد روش های زیبایی نیز بالا رود و روش های متنوعی در اختیار همگان قرار گیرد. در متن زیر به مطالعه یک روش عالی در این زمینه به نام هایفو تراپی می پردازیم، روشی که امروزه به وفور شاهد استفاده از آن در میان عموم با اهداف مختلف زیبایی می باشیم.


هایفوتراپی چیست؟

هایفو تراپی یا HIFU که مخفف عبارت High Intensity Focused Ultrasound (سونوگرافی با شدت بالا) می باشد، روشی زیبایی پزشکی برای جوانسازی و زیبا سازی می باشد. این روش وظیفه زیبایی و جوانسازی پوست صورت و گردن، گونه و .. را بر عهده دارد که نقش اصلی در جوانی و زیبایی هر شخص را دارند. هایفوتراپی روشی غیرتهاجمی، ایمن و مورد تایید FDA آمریکا و همچنین سازمان بهداشت ایران می باشد، به همین منظور روش پیشنهادی برای بسیاری از مشکلات افرادی که نمی خواهند جراحی انجام دهند، خواهد بود. درمان هایفو روی افراد بالای 30 سال با شلی متوسط پوست بهترین نتیجه را دارد، اگر پوست متقاضی خیلی شل شده باشد، معمولا پزشکان متخصص این روش را توصیه نمی کنند زیرا تاثیر چندانی نخواهد داشت.

با افزایش سن تولید کلاژن (پروتئین طبیعی) در بدن که وظیفه کشسانی پوست را بر عهده دارد، به شدت کاهش یافته و چین و چروک نتیجه این کاهش خواهد بود. برای تحریک پوست به تولید کلاژن و الاستین می توان از روش هایفوتراپی استفاده کرد، این روش پوست را کشیده و سفت می کند و چروک های ریز را نیز حذف خواهد کرد. هایفو تراپی را می توان جدیدترین تکنولوژی لیفت و جوانسازی پوست در دنیا نامید، این روش بدون اعمال کوچکترین آسیبی به پوست، کارکردی همچون سونوگرافی بر لایه SMAS پوست دارد. دستگاه هایفو همانند دستگاه های سونوگرافی بر روی پوست قرار می گیرد و درمان را در لایه زیرین پوست بدون هیچ برش و زخمی انجام می دهد. هایفوتراپی کم ترین زمان درمان را در روش های جوانسازی پوست به خود اختصاص داده و با توجه به ناحیه مورد نظر، تنها پس از حدود یک ساعت زمان درمان به اتمام می رسد. نکته ای که در ارتباط با این روش وجود دارد، این است که این روش علی رغم اجرای زود و سریع خود نیازی به دوران نقاهت ندارد و شخص بلافاصله پس از انجام آن می تواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد.


هایفوتراپی در چه مواردی کاربرد دارد؟

هایفوتراپی در ابتدا برای درمان تومورها به کار گرفته شد و رفته رفته تاثیرات آن بر پوست نیز خود را نشان داد و رفته رفته برای استفاده با هدف زیبایی بهینه شد. در این قسمت به برخی از کاربردهای رایج هایفوتراپی خواهیم پرداخت:

✓  جوانسازی یا Rajeunissement پوست با هایفوتراپی:

در درمان هایفو با تاباندن اشعه اولتراسون به پوست و نفوذ آن به عمق 3 میلی متری پوست صورت در آن ناحیه حرارتی نزدیک به 60 درجه سانتی گراد ایجاد می شود که این حرارت سبب خواهد شد که کلاژن ها و الاستین ها که با افزایش سن میزان فعالیتشان به حداقل رسیده است، مجددا شروع به بازیابی پوست نمایند و طراوت و شادابی پوست را به فرد باز گردانند. این فرآیند دارای ماندگاری 3 ساله می باشد، پس یکی از کاربردهای اصلی هایفوتراپی، جوانسازی پوست در بخش های مختلف بدن می باشد.


✓  هایفوتراپی واژینال

با افزایش سن، مانند تمام قسمت های بدن ناحیه واژن زنان دچار شلی پوست و چین و چروک می شوند و کشش آن کاهش می یابد. هایفوتراپی واژینال با قرار دادن انرژی در پوست داخلی در عمق 3 میلی متر و 4.5 میلی متر در هر درمان، باعث سفت شدن عضلات و تولید کلاژن جدید می شود. کاندیدای مناسب هایفوتراپی واژینال افراد بین 30 تا 60 سال هستند که معمولا با سه جلسه درمان و پس از سه ماه نتیجه را مشاهده خواهند کرد. این روش علاوه بر اثبات نتیجه بخشی برای سفت کردن پوست، باعث از بین رفتن اسکار بجا مانده از جراحی، کاهش خشکی و بهبود بی اختیاری در ادرار می شود.


هایفوتراپی


✓  هایفوتراپی ابرو

تزریق انواع پرکننده ها و بوتاکس قسمت بالایی سر، لیفت با نخ و HIFU همه می توانند به کاهش افتادگی ابرو کمک کنند. بالا بردن ابرو به صورت کمک می کند تا کمتر خسته به نظر برسد و باعث بزرگتر به نظر رسیدن چشم ها می شود. مانند سایر قسمت ها هایفوتراپی ابرو نیز با استفاده از انرژی حرارتی باعث سفت شدن پوست اطراف ابرو و پیشانی می شود که بالا کشیدن پوست و ابرو را نتیجه می دهد. هایفوتراپی در سال 2009 توسط سازمان غذا و دارو آمریکا برای لیفت ابرو تأیید شد؛ اثر بخشی هایفو به اندازه لیفت ابرو با جراحی چشمگیر نخواهد بود، اما یک گزینه عالی غیر جراحی است.


✓  کشیدن پوست در نواحی صورت و گردن و غبغب توسط هایفو

یکی دیگر از ویژگی ها و کاربرد های روش هایفوتراپی کشیدن و لیفت کردن پوست می باشد. لایه ی عضلانی پوست در عمق 4/5 میلی متری پوست قرار گرفته است، هنگامی که امواج هایفو به این مناطق تابانده می شود حرارتی بالغ بر 70 درجه سانتی گراد در مرکز آن به وجود می آید که سبب انقباض و کشیده شدن ارگان های لایه عضلانی که SMAS نام دارد می شود.این فرآیند سبب کشیده شدن، سفت شدن و افزایش حجم عضلات می شود.


✓  هایفوتراپی برای لاغری

استفاده از هایفوتراپی برای لاغری روشی بدون درد و جراحی می باشد که سلول های چربی را از بین می برد و می تواند در مناطقی مانند شکم، بازو، باسن و کمر انجام شود. در این روش انرژی بر روی چربی های زیر پوست متمرکز شده و بافت های چربی را تجزیه می کند که منجر به کاهش حدودی 3 تا 5 سانتی متری حجم می شود. سلول های چربی آسیب دیده توسط هایفو به تدریج توسط بدن با روند طبیعی خود دفع می شوند و پوست آن منطقه نیز سفت می شود. هایفوتراپی برای لاغری با توجه به میزان چربی بدن فرد، نیاز به 1 تا 3 جلسه درمان دارد و هرجلسه حدود یک ساعت زمان نیاز دارد.


آیا درمان هایفو ضرر دارد؟

انجام هایفو می تواند برای متقاضیان کمی ناراحت کننده باشد، اما اکثر آنها آن را تحمل می کنند، نیازی به بی حسی موضعی یا بیهوشی ندارد. برخی از دستگاه های هایفو درد کمتری نسبت به بقیه دارند، هرچه سرعت اجرا سریعتر و فواصل بین پالس ها کوتاهتر باشد، فرد احساس راحت تری خواهد داشت. برخی از افراد هایفوتراپی را به عنوان احساسی مانند پالس های الکتریکی کوچک یا احساس گزگز توصیف می کنند، این روش بدون درد نیست، اما درد آن کاملا قابل تحمل است و ممکن است در نواحی مختلف صورت یا بدن احساس متفاوتی داشته باشد. هایفوتراپی که به عنوان جایگزینی برای لیفت صورت یا لیپوساکشن جراحی است که به احتمال زیاد آسیب بیشتری می زنند و به زمان بهبودی نیاز دارد؛ در مقایسه، هایفو گزینه بسیار کمتر دردناک و تهاجمی است.


مزایای هایفوتراپی نسبت به روش های دیگر چیست؟

از ویژگی های مهم هایفوتراپی این نکته است که این روش بلافاصله پس از اجرا، اثرات شگفت انگیز خود را بر جای می گذارد و مانند روش های مشابه نیازی به صبر و گذراندن دوره های طولانی نخواهد بود.

حتما شنیده اید که روش هایفوتراپی طرفداران زیادی دارد و در بیشتر کلینیک ها انجام میشود، اما علت آن چیست؟ یکی از دلایل رضایت و جذب مشتریان، نیاز به اجرای هایفو تراپی تنها در یک جلسه می باشد؛ بدین معنی که این روش نیازی به تمدید نداشته و صرفه جویی در وقت و هزینه را به همراه دارد. معجزه روش درمانی هایفو به حدی بوده که نیازی به تکرار جلسات برای اثرگذاری ندارد و با یک جلسه چیزی در حدود یک تا 3 سال نیاز به تمدید آن نیست. اجرای این روش تنها نیاز به معاینه متخصص مربوطه جهت نحوه درمان و سپس نشستن در صندلی اجرا می باشد؛ در این روش نیازی به استفاده از کرم های بی حسی نیز نمی باشد و معمولا بدون درد پایان خواهد یافت.

هایفوتراپی برای لیفت صورت، گردن، گونه و ابرو کاربرد داشته شده و کلیه چین و چروک را نیز در محل از بین خواهد برد، همچنین هایفوتراپی غبغب در مقایسه با سایر روش ها با هزینه کمتر و در زمان کوتاه تری باعث حذف چربی های این ناحیه می شود. همچنین در این روش هیچگونه آسیبی به سطح پوست وارد نمی شود که این مورد یکی از بهترین مزایای هایفوتراپی نسبت به سایر روش های زیبایی مانند جراحی است که پس از انجام عمل پوست دچار کبودی، قرمزی، تورم، بخیه و زخم و ... می شود. روش زیبایی هایفوتراپی، از طریق تحریک کردن ساختار پوست اثرات شگفت آور خود را بر جای می گذارد و به نوعی در بافت پوست رویی و عمیق پوست اثر غیر تهاجمی بر جای می گذارد که موجب تولید کلاژن در پوست می گردد.


درمان هایفو


مراقبت های بعد از درمان هایفو

برای افزایش ماندگاری هایفوتراپی، دستیابی به نتایج بهتر و کاهش عوارض جانبی باید در روزهای ابتدایی بعد از انجام هایفو از دستورالعمل های زیر پیروی کنید:

•    از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم خورشید اجتناب کنید و در صورتی که میخواهید به فضای باز بروید، استفاده از ضدآفتاب با SPF50 ضروری است. اشعه ماوراء بنفش خورشید باعث پیری پوست شده و افتادگی، چین و چروک و تغییر رنگدانه پوست را به همراه دارد، UVA همچنین به کلاژن و الاستین پوست آسیب می رساند که نتایج درمان هایفو را به خطر می اندازد و آن را محدود می کند.

•    ورزش و فعالیت هایی که باعث تعریق و افزایش دمای پوست می شود، مانند سونا و حمام آب گرم را حداقل تا 72 ساعت به تعویق بیاندازید.

•    روش های درمانی و زیبایی مانند لایه برداری پوست را به خصوص در ناحیه ای که هایفوتراپی انجام داده اید، به مدت طولانی انجام ندهید.

•    مقدار زیادی آب بنوشید و سبک زندگی سالم و مراقبت از پوست را در نظر بگیرید.

•    سیگار نکشید، از مصرف نوشیدنی های الکلی و کافئین دار تا یک هفته خودداری کنید.


هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

هزینه هایفوتراپی به دلیل مواردی که بیان خواهیم کرد دارای یک رقم استاندارد نمی باشد، به طور مثال در شهر تهران هزینه هایفوتراپی ممکن است به دلیل استقبال بیشتر دارای نرخ بالاتری باشد اما در شهرستان ها به علت کم بودن مراجعه کننده هزینه درمانی و این رقم کمتر از تهران می باشد. استفاده از دستگاه های بروز و جدید در کلینیک های زیبایی یکی دیگر از دلایل تفاوت قیمت ها می باشد و مهم تر از هرچیزی تفاوت قیمت ها در مهارت و تجربه پزشکی است که این روش را انجام می دهد. عامل تاثیرگذار دیگر در هزینه هایفوتراپی، میزان و وسعت ناحیه تحت درمان است، قطعا هر چه این ناحیه بزرگ تر باشد زمان بیشتری نیاز خواهد داشت و هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. همچنین باید این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است برای رسیدن به نتیجه دلخواه نیاز به چند جلسه هایفوترای داشته باشید، که همین مساله باعث افزایش قیمت هایفو می شود.

فرم ویزیت آنلاینثبت پرسش

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35