پاكسازی پوست

پاکسازی پوست


بزرگترین اندام خارجی بدن پوستیست که آن را می پوشاند که همچنین به این معنیست که بیشتر در معرض عناصر اطراف آن قرار دارد. اشعه ماوراء بنفش، آلودگی، سیگار کشیدن و نوشیدن الکل، نمونه هایی از عناصری هستند که می توانند پوست شما را در معرض تحریک، جوش و آسیب دائمی قرار دهند. با استفاده از پاکسازی پوست می توانید عناصر آلوده کننده و آسیب رسان به پوست را حذف کرده و از داشتن پوستی صاف و شفاف لذت ببرید.

پوست صورت شما در مقایسه با پوست قسمت های اطراف بدن نازک تر بوده و در نتیجه بیشتر مستعد ایجاد خطوط و چین و چروک می باشد. اکثر شما از یک روال روزانه مراقبت از پوست و روش های پاکسازی پوست در خانه پیروی می کنید، ممکن است مفصل نباشد، اما حداقل به شما کمک می کند پوست خود را حفظ کنید. اما هر چند وقت یکبار، خوب است که اجازه دهید متخصصان از پوست شما مراقبت کنند و مراحل پاکسازی از پوست را برایتان انجام دهند.


پاکسازی پوست

هیچ چیز مانند پوستی صاف و شفاف و عاری از هرگونه جای لک و جوش نمی تواند به افراد اعتماد به نفس و حس زیبایی را هدیه دهد.هر فردی هرروزه به دنبال راه حل مناسب برای این کار می گردد. برای چنین اتفاقی راه حل های مختلفی موجود می باشد که برخی اصلا مناسب نبوده و برخی از راه حل های طبیعی و سنتی نیز بسیار وقت گیر می باشد و دیر نتیجه می دهند. خوشبختانه پیشرفت علم همواره به داد بشریت می رسد و امروزه با به وجود آمدن روش پاکسازی پوست مشکل بسیاری از عزیزان بدین واسطه حل گردیده است. پاکسازی پوست یک درمان مراقبت از پوست است که شامل لایه برداری برای از بین بردن کثیفی، پوست مرده و ناخالصی هاست. انجام پاکسازی پوست توسط یک متخصص آموزش دیده می تواند به حفظ سلامت پوست شما کمک کند حتی اگر هیچ مشکل پوستی نداشته باشید. علاوه بر این، پاکسازی پوست در کنار ماساژ صورت نه تنها باعث درخشندگی پوست شما می شود، بلکه استرس شما را از بین می برد و به آرامش شما کمک می کند.

با پاکسازی پوست می توان پوست را عاری از هر ضایعات اضافی کرد و از این طریق به تخلیه کامل جوش های سر سیاه، لک ها و تورم ها و جوش های سفید پرداخت؛ این روش جزء روش های حرفه ای سلامت و مراقبت پوستی شناخته می شود. پاکسازی پوست از طریق زدودن گرد وغبار روی پوست و تمیز کردن منافذ پوست شروع و سپس به شفاف سازی پوست می پردازد. پاکسازی پوست در مراکز زیبایی و یا سالن های مخصوص زیبایی مورد استفاده برای مراجعین می باشد و توسط متخصصین آن بخش انجام می گردد؛ در بسیاری از کلینیک های زیبایی قبل از پاکسازی، توسط اسکن سه بعدی پوست ، نوع پوست افراد مشخص شده و تمام مشکلات پوستی آنها نیز به وضوح تعیین می شود و پس از آن روش صحیح برای پاکسازی یا درمان این مشکلات انتخاب می شود.


شرایط انجام پاکسازی پوست

این روش قبل از اجرا نیاز به یک جلسه مشاوره با یک متخصص پوست دارد تا در طی آن جلسه نوع پوست شخص مورد بررسی قرار گیرد، زیرا جنس پوست در روند پاکسازی حرف اول را می زند و هر پوستی با جنس خاص خود باید با شرایط ویژه ای مورد درمان قرار گیرد.

انواع مختلف پوست به چهار دسته چرب، خشک، نرمال و مختلط (ترکیبی) دسته بندی می شوند که هر کدام سبک متفاوتی را دارا بوده و بدیهی است که درمان متفاوتی را نیز نیاز داشته باشند. عموما پوست های خشک و چرب نیاز به مراقبت های ویژه ای دارند که این مسئله در پاکسازی پوست نیز قید کرده و توجه بیشتری را به خودشان نشان داده اند. بنابراین با توجه به طیف پوست ها پاکسازی کاملا متفاوت می باشد و برای هر طیف پوست پاکسازی مخصوص به آن اجرا می گردد. بنابراین انتخاب کلینیکی معتبر و با تجربه و استاندارد برای اجرای این روش الزامی باشد.در صورت انجام پاکسازی پوست در کلینیک های غیر استاندارد و زیر نظر افراد مبتدی خسارات غیر قابل جبرانی به پوست وارد می گردد زیرا این روش کاملا تخصصی بوده و برای هر نوع پوستی نوع درمانی مجزا را می طلبد که نیاز به کارشناسی ویژه ای دارد و از طریق کلینیک های معتبر و حرفه ای امکان پذیر می باشد.


پاکسازی پوست صورت


مراحل پاکسازی پوست

پاکسازی پوست برای آبرسانی و ضد چروک شدن پوست، شفاف سازی، بدون لک و جوش بودن پوست استفاده می گردد و قادر است چربی های بیش از حد پوست های چرب را کنترل کند و آن ها را از شر آکنه و ضایعات ناشی از چربی رها سازد. همچنین پاکسازی در مراقبت از پوست های خشک قرار میگیرد و آنها را معتدل خواهد ساخت و باعث طراوت بخشیدن به آن ها می گردد. انواع مختلفی از روش های پاکسازی پوست وجود دارد که بسته به مشکلات پوستی و نوع پوست هر شخص انتخاب می شوند، برخی برای سفت کردن پوست خوب هستند، برخی دیگر برای از بین بردن پوست مرده و برخی بر روی حل یک بیماری خاص پوستی تمرکز می کنند.

پاکسازی پوست برای اجرای خود مراحلی را دنبال می کند که به آن ها می پردازیم.

•    مرحله اول: پاکسازی پوست

•    مرحله دوم: ماساژ پوست جهت تحریک آن

•    مرحله سوم: پاکیزگی پوست می باشد که بر اساس نوع پوست و شرایط آن پاک کندده مناسب با آن استفاده می شود

•    مرحله چهارم پاکسازی پوست: به پاک کردن چشم و لب اختصاص دارد که به دلیل حساس بودن این دو ناحیه پاک کردن آن ها نیز مجزا می باشد.

•    مرحله پنجم: لوسیون مناسب و سازگار با پوست هر فرد می باشد.

•    مرحله آخر پاکسازی: لایه برداری کردن مناسب با جنس و شرایط پوست هر شخص است.


پاکسازی پوست چه زمانی باید انجام شود؟

مانند همه عادات سالم، سازگاری با روتین پاکسازی ضروری است، به خصوص اگر به طور مرتب از ضد آفتاب یا آرایش روی صورت خود استفاده می کنید. با این حال اگر پاکسازی پوست بیش از حد نیازش باشد ممکن است منجر به تضعیف لایه محافظ پوست، التهاب و حساسیت مفرط آن شود. اکثر متخصصان پوست توصیه می کنند حداقل یک بار در روز به پاک کردن آرایش، ضد آفتاب و هر گونه آلودگی که روی پوست شما در طول روز انباشته شده است، بپردازید. اگر پوست بسیار چرب یا پوست مستعد آکنه دارید، باید صبح ها نیز با یک شوینده مناسب آن را تمیز کنید تا روز با طراوت شروع شود؛ اما اگر پوست خشک یا حساسی دارید، پاشیدن آب به صورت خود در صبح کافی است.

در بسیاری از موارد، چندین جلسه پاکسازی پوست برای دستیابی به اهداف مورد نظر، نیاز است. از آنجایی که پاکسازی پوست حرفه ای شامل مراحل گفته شده می باشد، بهتر است در بازه های زمانی یک ماهه انجام شود تا به پوست آسیبی وارد نشود. پس از انجام هر دوره پاکسازی پوست نیاز به تمدید و اجرای مجدد مراحل دارد که بر اساس نوع و جنس پوست مدت تمدید متفاوت می باشد.


مزایای پاکسازی پوست

پاکسازی عمیق صورت می تواند روی پوست شما معجزه کند، پس از پاکسازی عمیق صورت، پوست شما جوان، شاداب و یکدست می شود. به دلیل استفاده از لایه برداری پوست، بخار و ماسک در پاکسازی به نتیجه ای که یک پوست سالم و درخشان است که در دراز مدت با مراقبت و بازسازی پوست شما به طور مداوم برجسته می شود. مزایای پاکسازی پوست به خصوص برای صورت می تواند شامل موارد زیر باشد:

✓      کاهش لک های آکنه و جای جوش

✓      اصلاح رنگ پوست ناهموار، لک و کدر شدن پوست

✓      آبرسانی بیشتر به پوست توسط پاکسازی

✓      حذف سموم و آلودگی های چسبیده به سطح پوست

✓      افزایش جریان خون در پوست

✓      پوستی صاف و جوان تر و بهبود بافت پوست

✓      کمک به جذب بهتر کرم ها و لوسیون های حاوی ویتامین و آنتی اکسیدان توسط پاکسازی پوست


فرم ویزیت آنلاینثبت پرسش

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35