زاویه سازی صورت

آیا می دانید فرم صورت و خط فک چه تاثیری در زیبایی چهره دارد؟

چانه و زاویه آن نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارد که هم خانم ها و هم آقایان می توانند برای زیباتر شدن ظاهر خود، تغییراتی در آن انجام دهند که به نام زاویه سازی صورت شناخته می شود. به جز چانه، قسمت بالایی فک و در انتهای گونه ها نیز در زاویه دار شدن صورت تاثیر زیادی دارد؛ گونه های بسیار پر می توانند چهره شما را چاقتر نشان دهند، حتی این تصور را ایجاد می کنند که اضافه وزن دارید. به طور کلی خط فک زاویه دار شما را جوان تر می کند و بینی شما را باریک تر و زیباتر نشان می دهد.


زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت که به نام کانتورینگ صورت یا مادلینگ چهره نیز شناخته می شود، جزء روش های زیبایی است که به ایجاد خط فک و زاویه دار کردن چانه کمک می کند. زاویه سازی صورت توسط روش های مختلفی انجام میشود که برای افرادی با چانه های کوچک، افراد دارای غبغب و صورت های تپل مناسب است، روش های از بین بردن غبغب نیز می تواند تا حدودی چانه ها را زاویه دار کند. برای انجام زاویه سازی صورت باید به پزشکی متخصص و با تجربه مراجعه کنید تا نتیجه ای که مشاهده می کنید غیر طبیعی نباشد و عوارض و مشکلات بعدی را به همراه نداشته باشد.

برای انجام زاویه سازی صورت در ابتدا باید یک کلینیک معتبر و یک پزشک حرفه ای و مجرب انتخاب کنید تا با توجه به نتیجه ای که مد نظر دارید، بهترین روش را به شما توصیه کند. به طور معمول برای هر روش درمانی زیبایی و جوانسازی پوست ابتدا یک جلسه مشاوره با پزشک گذاشته می شود که باید در آن انتظارات خود را با پزشک در میان بگذارید تا او بهترین روش را با توجه به شرایطتان انتخاب کند. همچنین در این جلسه باید پزشکتان را در جریان تمام داروهای مصرفی و سابقه پزشکی خود قرار دهید؛ همچنین می توانید درمورد روند انجام روش زاویه سازی صورت و زمان مشاهده نتیجه مطلع شوید و سوالات خود را بپرسید.


آمادگی برای انجام زاویه سازی صورت

به طور کلی روش های زاویه سازی صورت نیاز به آمادگی خاصی ندارند اما بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:

✓   مصرف داروهای رقیق کننده خون، ویتامین E، سیر و جنسینگ را متوقف کنید.

✓   حداقل یک هفته قبل و بعد از زاویه سازی صورت مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی را قطع کنید.

✓   از 3 روز قبل از کانتورینگ صورت فراورده های موضعی حاول رتینول و گلیکولیک اسید را استفاده نکنید.

✓   از چند روز قبل از وسایل موبر مانند موچین وکس و ژیلت استفاده نکنید.

✓   با صورت بدون آرایش و کاملا تمیز به کلینیک مراجعه کنید.

✓   اگر بیماری جسمی دارید، بهتر است زاویه سازی صورت را تا زمان درمان بیماری به تعویق بیاندازید.


زاویه سازی صورت


روش های انجام زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت به روش های مختلفی انجام می شود که با توجه به شرایط هر متقاضی از جمله نوع استخوان بندی فک و میزان چربی موجود در ناحیه، انتخاب می شوند. کانتورینگ صورت هم از روش جراحی به صورت دائمی انجام می شود و هم از طریق روش های غیرجراحی که کم تهاجم بوده و نتایج موقتی دارند.

1-  زاویه سازی صورت با جراحی

زاویه سازی صورت با جراحی یک روش دائمی است که در اتاق عمل و با بیهوشی کامل انجام می شود. در این روش پزشک چانه های نامنظم، نامتعادل و غیر طبیعی را اصلاح کرده و فرمی هماهنگ و جذاب ایجاد می کند، همچنین افرادی با استخوان بندی مربعی در صورت یا افرادی که قسمت پایین صورتشان پهن تر است کاندید مناسبی برای این روش هستند. برای زاویه سازی صورت با جراحی، پزشک با استفاده از ابزارهای مخصوص شروع به شکل دادن نقاط مورد نظر می کند و استخوان فک نیز تراشیده می شود؛ در صورتی که چانه فرد صاف باشد با استفاده از پروتز حجم مورد نظر ایجاد خواهد شد. افرادی که چربی زیادی در ناحیه فک خود دارند و استخوانبندی این ناحیه درشت است، نمی توانند از روش های غیرجراحی برای زاویه سازی صورت استفاده کنند و ملزم به انتخاب روش جراحی هستند.


2-  زاویه سازی صورت با تزریق ژل

یکی از بهترین روش ها برای زاویه سازی صورت بدون جراحی، تزریق ژل است؛ از آنجایی که فیلرهای تزریقی در این روش به نواحی مورد نظر حجم می دهند، زاویه سازی صورت با ژل برای افرادی با چانه کوچک بسیار مناسب است. همانطور که می دانید در روش تزریق ژل از ژل های هیالورونیک اسید استفاده می شود که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و در نتیجه احتمال پس زدن یا بروز عوارض را از بین می برد. زاویه سازی صورت با تزریق ژل، زاویه فک و چانه به شکل مورد نظر در خواهد آمد، قسمت های نامتقارن اصلاح شده، چانه های کوتاه کشیده تر شده و خط فک واضح تر خواهد شد. البته مدل سازی صورت با تزریق ژل یک کار تخصصی است که نیاز به یک متخصص با مهارت بالایی دارد زیرا حتی کوچکترین خطایی می تواند تقارن و طبیعی بودن چهره را از بین ببرد.

معمولاً تزریق ژل برای زاویه سازی صورت به جای سوزن توسط کانولا (لوله ای توخالی) انجام می شود، جرا که نسبت به سوزن ایمنی بیشاری دارد و دسترسی به نواحی منحنی صورت را راحت تر می کند؛ همچنین عوارضی همچون کبودی و تورم کاهش می یابند.


3-  زاویه سازی صورت با تزریق چربی

زاویه سازی صورت با تزریق چربی همانند تزریق ژل بوده با یک تفاوت عمده که در این روش از بافت چربی خود فرد استفاده می شود. برای این کار از برخی از اعضای بدن مانند ران، شکم و اطراف زانو که چربی های مناسب و ماندگاری دارند استفاده می شود که کاملا به نظر پزشک متخصص بستگی دارد. زاویه سازی صورت با تزریق چربی روشی کم تهاجم می باشد که با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود، پس از برداشتن چربی از ناحیه مورد نظر، برای انتقال به فک و صورت آماده می شود.سپس چربی های تصفیه شده توسط کانولا به نواحی مورد نظر از صورت تزریق می شوند؛ در این روش ممکن است برای چند روز کبودی و تورم وجود داشته باشد اما ماندگاری آن نسبت به تزریق ژل بیشتر بوده و ممکن است تا چند سال هم زیر پوست باقی بمانند.


زاویه سازی صورت با تزریق فیلر


4-  زاویه سازی صورت با استفاده از نخ

زاویه سازی صورت با نخ، توسط نخ های مخصوص لیفتینگ و سوزن ظریف انجام می شود؛ این روش غیرتهاجمی مناسب افرادی است که در نواحی فک و چانه خود دچار افتادگی پوست هستند. برای انجام کانتورینگ صورت با نخ ، جراح پس از شناسایی نواحی مورد نظر، نخ را توسط سوزن وارد پوست کرده و به دلیل داشتن خار، این نخ ها در زیر پوست حرکت نمی کنند. پس از آن پزشک نخ های را به سمت بالا می کشد و آنها را در بافت عضلانی یا بافت چربی صورت قرار می دهد تا خط فک و زاویه صورت مشخص شود. نتیجه زاویه سازی صورت با استفاده از نخ بلافاصله قابل مشاهده است اما از آنجایی که این نخ ها به کلاژن سازی پوست کمک می کنند، پس از چند هفته نتایج بهتری را خواهید دید. نخ های لیفتینگ پس از مدتی توسط پوست جذب شده و نیاز به تمدید این روش زاویه سازی می باشد، ماندگاری این روش با توجه به نوع پوست و میزان افتادگی آن مشخص می شود اما به طور کلی حدود 2 سال باقی میماند.


5-  زاویه سازی صورت با هایفوتراپی

برای زاویه سازی صورت توسط هایفوتراپی از انرژی اولتراسوند برای درمان افتادگی پوست و حذف چربی در ناحیه چانه و خط فک استفاده می شود. اشعه دستگاه هایفو به لایه های عمیق چربی نفوذ کرده و آنها را از بین می برد، همچنین کلاژن سازی پوست صورت را افزایش می دهد که افتادگی آن را درمان خواهد کرد. البته برای دریافت نتیجه مورد نظر از هایفوتراپی با توجه به نظر پزشک باید حدود 3 یا 4 جلسه در فواصل کوتاه از این روش استفاده کنید.


6-  زاویه سازی صورت با بوتاکس

زاویه سازی صورت با تزریق بوتاکس نیز یکی از روش های موقت برای کانتور صورت می باشد، پس از تزریق بوتاکس به قسمت های خاصی از فک، عضلات آن نواحی فلج خواهند شد و این عضلات در نهایت کوچک می شوند؛ به این ترتیب صورت و فک به خوبی زاویه دار خواهند شد. همچنین زاویه سازی صورت با بوتاکس برای افرادی با هیپرتروفی نیز مناسب است، این افراد مبتلا به افزایش اندازه سلول در عضله نزدیک فک خود هستند که به صورت بیرون زدگی فک مشخص می شود. تزریق بوتاکس در نواحی فک این مشکل را برطرف کرده و خطوط و چین و چروک های پوست نیز از بین می روند و چهره جوان تر به نظر می رسد. در روش زاویه سازی با بوتاکس نیازی به بی حسی نیست و عوارض جانبی مانند خونریزی، تورم و خارش نیز وجود ندارد. تزریق بوتاکس تنها چند دقیق طول میکشد و نتیجه این روش زاویه سازی 3 تا 5 روز بعد از تزریق قابل مشاهده است و حفظ نتیجه آن نیاز به انجام جلسات ترمیم دارد.


مراقب های بعد از زاویه سازی صورت

به طور کلی روش های غیرجراحی زاویه سازی صورت عوارض خاصی نداشته و با مراقبت های معمول به سرعت بهبود خواهید یافت، مراقبت های مراقب های بعد از زاویه سازی صورت عبارتند از:

✓   تا 48 ساعت محل را نشویید و در محیط بسیار گرم قرار نگیرید.

✓   با مشورت پزشک می توانید از کمپرس سرد یا یخ استفاده کنید.

✓   چند روز اول رو به بالا و با سر بالاتر از بدن بخوابید.

✓   ناحیه چانه و فک را ماساژ نداده و نخارانید.

✓   جویدن آدامس حداقل و خوراکی های سفت تا یک هفته بعد از زاویه سازی صورت ممنوع است.

✓   تا حدود دو هفته بعد در مقابل تابش نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

✓   انجام فعالیت های سنگین و ورزش را به تعویق بیاندازید.

✓   از مصرف نوشیدنی های الکلی و دخانیات تا دو هفته خودداری کنید.

جراحی زاویه سازی صورت عوارض بیشتری نسبت به سایر روش ها دارد، از جمله درد، تورم، کبودی، جای بخیه و محدودیت های غذا خوردن؛ که نیاز به مراقبت های بیشتری نیز دارد. علاوه بر مراقبت های گفته شده باید غذاهای نرم مصرف کنید و برای بهبودی سریعتر داروهای تجویزی پزشک را به موقع استفاده کنید.


مزایای زاویه سازی صورت


مزایای زاویه سازی صورت

طبیعتا یکی از مواردی که به زیبایی افراد کمک می کند داشتن فرم صورت زیبا است، افتادگی پوست در قسمت پایینی صورت، چربی زیاد اطراف فک و چین و چروک این نواحی از دلایل پیری صورت می باشند. زاویه سازی صورت علاوه بر ایجاد شکل مناسب چانه و فک، به بهود حالت چهره و جوانسازی پوست در نواحی مختلف صورت نیز کمک می کند. سایر مزایای زاویه سازی صورت عبارتند از:

•   افزایش حجم چانه های کوچک و صاف

•   تعادل در فاصله بین بینی و چانه

•   رفع افتادگی پوست و چین و چروک ها در قسمت پایینی صورت

•   اصلاح عدم تقارن چانه و خط فک

•   ایجاد زاویه در صورت و تناسب تمام اعضای آن

•   رفع گردی صورت یا بیش از حد استخوانی بودن آن

•   اصلاح فرورفتگی یا افتادگی گونه ها


ماندگاری زاویه سازی صورت

با توجه به اینکه کدام یک از روش های زاویه سازی صورت را انتخاب می کنید، نتیجه دریافتی و ماندگاری آن نیز ممکن است متفاوت باشد. در روش جراحی برای کانتور صورت، بخیه ها بعد از یک هفته برداشته می شوند یا توسط بدن جذب خواهند شد، زمان بهبودی در این روش بسیار طولانی تر از سایر روش ها می باشد و در طول دوره بهبودی باید رژیم غذایی و مراقبت های بعدی را به شدت رعایت کنید. نتایج زاویه سازی صورت با جراحی بعد از بهبود عوارض که حدود دو هفته زمان می برد قابل مشاهده هستند و با رعایت مراقبت های بعدی که توسط پزشک گوشزد می شود، به صورت مادام العمر ماندگاری دارند. همانطور که گفته شد اگر از هایفوتراپی برای کانتور صورت استفاده شود، معمولاً برای مشاهده نتیجه چند جلسه در طول بازه زمانی نیاز است و پس از آن در فواصل 6 ماهه باید این جلسات ادامه پیدا کنند.

ماندگاری روش های موقت زاویه سازی صورت با توجه به روش انتخابی نیز متغیر است، نوع مواد مورد استفاده و نحوه انجام مراقبت های بعدی در این ماندگاری موثرند. اگر زاویه سازی صورت توسط تزریق ژل انجام شود به دلیل جذب آن توسط بدن، ماندگاری نتایج بین 6 تا 12 ماه متغیر است که سبک زندگی سالم و مراقبت های بدی می توانند آن را افزایش دهند. مادیلینگ صورت با نخ نیز نیاز به ترمیم دارد و با توجه به شرایط هر متقاضی، بین یک تا سه سال ماندگاری دارد، تزریق چربی برای زاویه سازی صورت چیزی در حدود دو سال دوام دارد. برای زاویه سازی صورت با بوتاکس ممکن است بیش از یک جلسه نیاز باشد اما به طور کلی حدود 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد.


هزینه زاویه سازی صورت

در تمام روش های زیبایی هرچه نتیجه بدست آمده ماندگارتر باشد، هزینه انجام آن نیز بیشتر خواهد بود؛ در روش های زاویه سازی صورت نیز همینطور است. هزینه مدلینگ صورت با جراحی به دلیل انجام عمل جراحی که نیاز به جراح متخصص، تجهیزات بیشتر و زمان طولانی تر دارد و همچنین نتیجه دائمی که به همراه دارد، بیشتر از سایر روش ها می باشد. البته عوامل دیگری مانند شهرت پزشک، محل کلینیک و تکنیک مورد استفاده نیز بر هزینه زاویه سازی صورت نیز تاثیر می گذارد. علاوه بر این ها عوامل دیگری بر قیمت زاویه سازی صورت موثرند، از جمله:

✓   در کانتورینگ صورت با تزریق ژل، نوع و مقدار ژل مورد استفاده

✓   در زاویه سازی با نخ، میزان افتادگی پوست و نوع نخ

✓   در روش تزریق بوتاکس تعداد جلسات و میزان بوتاکس مورد استفاده

✓   در روش زاویه سازی با تزریق چربی، حجم چربی استخراجی و تزریق شده

✓   در مادلینگ صورت با هایفو، دستگاه مورد استفاده، تعداد جلسات و مشکلات پوستی موجود

فرم ویزیت آنلاینثبت پرسش

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35