هایفوتراپی برای لاغری

هایفوتراپی

سفت شدن پوست با استفاده از روش هایفو HIFU یک جایگزین عالی برای عمل لیفت پوست بوده و علاوه بر جنبه های ظاهری این روش در بسیاری از درمان های پزشکی نیز مفیده واقع شده است. هایفوتراپی در موارد زیبایی و درمانی بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد که شامل موارد زیر هستند:

• جوان سازی و لیفت صورت و گردن با رشد کلاژن جدید

• هایفوتراپی برای لاغری توسط از بین بردن سلول های چربی

• سفت شدن پوست تمام قسمت های بدن با استفاده از هایفو

• هایفوتراپی با هدف درمان بسیاری از بیماری ها مانند فیبروم های رحمی یا تومورهای کبدی


به عنوان یک روش ضد پیری عالی، از هایفو برای سفت کردن، بلند کردن و جوانسازی بافتهای صورت، گردن، قفسه سینه استفاده می شود، این روش از ظاهری طبیعی و ماندگاری طولانی برخوردار می باشد.


هایفوتراپی برای لاغری

مدتها بود که مردم در تلاش بودند تا از شر چربی های مناطق مختلف بدنشان راحت شوند، تنها درمان مناسب آن لیپوساکشن بود تا اینکه در سال های اخیر لاغری و سفت شدن بدن توسط هایفوتراپی جایگزینی بدون درد و جراحی برای آن شده است. مطالعات بالینی و بافت شناسی به وضوح نشان داده که سلولهای چربی بر اثر هایفوتراپی مختل شده اند؛ به طوری که میانگین کاهش دور کمر و شکم پس از درمان حدود 4 تا 5 سانتی متر می باشد. برخی نتایج هایفوتراپی پس از دو هفته قابل مشاهده است اما رسیدن به نتیجه نهایی حدود سه تا چهار ماه زمان لازم دارد. هایفوتراپی برای لاغری یک روش ایمن و کاملا موثر برای شکل دادن به بدن، با کاهش رسوبات چربی است که می تواند در مناطقی مانند معده، شکم، کمر، باسن، بازوها و هر قسمت دیگر بدن به درخواست متقاضی اعمال شود. جلسات هایفوتراپی برای لاغری با توجه به میزان چربی های مورد نظر بین یک تا 3 جلسه با فاصله های حدودا 45 روزه انجام می شوند؛ مدت زمان هر جلسه نیز با توجه به واکنش بدن متقاضی بین 30 تا 90 دقیقه متفاوت خواهد بود. نتایج حاصل از هایفوتراپی با توجه به بدن هر فرد متفاوت بوده اما حداقل بیش از یک سال ماندگاری دارد، زیرا هایفو بافت های چربی را کاملا از بین میبرد.


هایفوتراپی برای لاغری چگونه عمل می کند؟

هایفوتراپی یک روش درمانی غیر جراحیست که با استفاده از امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا برای ایجاد اختلال متناوب در سلول های چربی بدن را شکل می دهد. این فناوری خاص انرژی را با شدت نسبتاً کم برای جلوگیری از التهاب، روی سطح پوست اعمال می کند، اما انرژی زیادی را روی چربی های زیر پوستی در عمق 1 تا 3 سانتیمتری متمرکز می کند. با تمرکز پرتوهای فراصوت در عمق خاص زیر پوست و ترکیب این روش با تکنیک های کاربردی اختصاصی، نتیجه تجزیه بافت چربی خواهد شد. زمانی که سلولهای چربی قطع شدند، سیگنالهای شیمیایی عکس العمل التهابی بدن را فعال می کنند. سلولهای ماکروفاژ به ناحیه ای که درمان اعمال شده، جذب می شوند و در اینجا لیپیدها و محصولات متابولیسم سلولی را منتقل می کنند و در نتیجه حجم بافت چربی موضعی در کل کاهش می یابد.


تفاوت کاهش چربی و کاهش وزن

یک تصور غلط مشهور در خصوص کاهش وزن و چربی وجود دارد و هر دو را به یک معنی میداند؛ اما در واقع اینطور نیست. با کاهش وزن سلولهای چربی کوچکتر شده اما به همان تعداد باقی می مانند و پس از افزایش مجدد وزن، این سلول ها دوباره بزرگ می شوند. اما با هایفوتراپی برای لاغری باید این نکته را در نظر داشته باشید که این روش سلول های چربی در ناحیه درمان را به طور دائم از بین می برد که کاهش حجم را به دنبال دارد. در نتیجه ممکن است پس از انجام هایفوتراپی کاهش وزن بسیار کمی داشته یا هیچ کاهشی در وزنتان نداشته باشید، اما از نظر ظاهری در سایز قسمت مورد درمان قطعا تغییر به سزایی مشاهده خواهید کرد.


عوارض هایفوتراپی برای لاغری

هایفوتراپی برای هر قسمت از بدن و به هر منظوری استفاده شود، هیچگونه دوره نقاحتی ندارد و تنها به تعداد اندکی مراقبت های بعد از هایفوتراپی محدود می شود. ممکن است افراد با توجه به نوع پوست و تحمل بدنشان عوارض جانبی بسیار خفیفی مانند قرمزی موضعی پوست داشته باشند که معمولا طی چند ساعت از بین می رود. از دیگر عوارض احتمالی هایفوتراپی برای لاغری مقداری تورم و سوزن سوزن شدن موقت نیز می باشند که کاملا قابل تحمل بوده و نهایتا طی چند روز رفع می شود. تنها موردی که می توان به عنوان عوارض ناشی از هایفوتراپی نام برد، ممنوعیت و محدودیت برخی درمان ها و داروها تا مدتی پس از انجام هایفو می باشد؛ بنابراین مشاوره با پزشک متخصص پیش از اقدام به انجام آن از مهمترین مراقبت های قبل از هایفوتراپی می باشد.


هایفوتراپی برای لاغری برای چه افرادی مناسب می باشد؟

روش های مختلف استفاده از هایفوتراپی ممکن است برای همه افراد مناسب نباشد؛ به طور کلی هایفوتراپی برای افراد بالای 30 و زیر 60 سال توصیه می شود. هایفوتراپی برای لاغری برای افرادی که در منطقه مورد نظر حداقل 2.6 سانتی متر چربی قابل لمس داشته باشند انجام میشود؛ البته اگر ضخامت چربی درآن ناحیه بیش از اندازه باشد نیز هایفوتراپی نتیجه بخش نخواهد بود. هایفوتراپی برای لاغری برای افرادی با شرایط زیر توصیه نمی شود:

• خانم های باردار یا مادران در زمان شیردهی

• افراد مبتلا به دیابت پیشرفته

• افراد دارای عفونت در قسمت های تحت درمان

• مبتلایان به بیماری صرع و بیماری های ویروسی

• کسانی که در نواحی تحت درمان پروتز فلزی دارند

• افراد مبتلا به بیماری خونی و دچار خونریزی


افرادی که دارای پوست فشرده شده یا پوست های بسیار شل هستند ممکن است قبل از شروع هایفوتراپی نیازمند درمان های دیگر یا مراقبت های قبل از انجام هایفوتراپی به صورت خاص باشند. در طول جلسه مشاوره پیش از هایفوتراپی پزشک متخصص نواحی مورد نظر را اندازه گیری کرده و یک برنامه اختصاصی برای درمان و اطمینان از کسب نتیجه به متقاضیان ارائه میکند.


در پایان چنانچه قصد هایفوتراپی را داشته باشید می توانید این تکنیک زیبایی را در کلینیک زیبایی رنسانس با بهره گیری از جدید ترین امکانات روز دنیا و زیر نظر پزشکان متخصص انجام دهید.


ماندگاری تزریق ژل
27 Aug 2020

ماندگاری تزریق ژل

تزریق ژل روشی برای جوان سازی پوست می باشد که به عنوان یک روش نسبتاً طولانی برای از بین بردن چین و چروک ها، فرم دهی به باسن و افزایش حجم سینه با تزریق مواد پرکننده استفاده می شود

ادامه مطلب
هایفوتراپی چقدر ماندگاری دارد؟
6 Dec 2021

هایفوتراپی چقدر ماندگاری دارد؟

از آنجایی که روش هایفوتراپی تولید کلاژن در پوست را تحریک می کند، مدت زمان ماندگاری نتایج آن کاملاً به افراد بستگی دارد. هر جلسه درمان ممکن است در ابتدا واکنش کمی در پوست ایجاد کند اما با گذشت زمان و پس از حدود 2 تا سه ماه بهبود نتایج شروع به افزایش میکند.

ادامه مطلب
تزریق چربی به سینه
29 Jul 2020

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه یک روش افزایش حجم سینه برای زنانی است نتایج طبیعی را ترجیح می دهند. بعضی از خانم ها با وجود اینکه از سینه ی بزرگ خوششان میاید، اما کاشت سینه را دوست ندارند

ادامه مطلب
مراقبت های قبل از هایفوتراپی
20 Jun 2020

مراقبت های قبل از هایفوتراپی

هایفوتراپی برای اولین بار در سال 2008 به منظور درمان های زیبایی مورد استفاده قرار گرفت.این روش دارای مزایای بسیاری است که از مهم ترین آن می توان به عدم نیاز به جراحی توسط این روش اشاره نمود.انجام هایفوتراپی به صورت سرپایی می باشد و طی یک جلسه می توان نتایج آن را فورا مشاهده کرد

ادامه مطلب

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35