سی او تو فرکشنال

ابتلا به جوش و آکنه علاوه بر اینکه باعث ایجاد احساس بدی در فرد می شود، می تواند به شما آسیب برساند و در بدترین موارد، علائم و قرمزی سرسخت به جا بگذارد؛ خوشبختانه، مجبور نیستید با اسکارهای ناخوشایند آکنه زندگی کنید. امروزه درمان هایی وجود دارد که می تواند آنها را از بین ببرد و صورت شما را بدون جوش و کک و مک نگه دارد که یکی از کاربردی ترین آنها سی او تو فرکشنال می باشد.


سی او تو فرکشنال چیست؟

لیزرهای دی اکسید کربن دستگاه هایی هستند که این گاز را به صورت نور مادون قرمز برای از بین بردن ضایعات پوستی ساطع می کنند. از سی او تو در روش های جراحی، درمان های جوانسازی پوست برای کاهش خطوط متوسط و ظریف، زخم هایی با منشأ مختلف، اختلالات رنگدانه ای و حذف منافذ و جوش استفاده می شود. هیچ درمان دیگری وجود ندارد که بتواند تنها با یک جلسه به اندازه این روش نتیجه بخشی کلی به شما بدهد، برای دستیابی به اثرات مشابه سی او تو فرکشنال، می توانید از ترکیب روش های غیر تهاجمی جوانسازی صورت به همراه تزریق ژل یا دستگاه های سفت کننده بافت پوست استفاده کنید.

با توجه به اینکه هر متقاضی چقدر می تواند دوران نقاهت را سپری کند، درمان های CO2 فرکشنال با درجات مختلف می تواند انجام شود؛ اگر 3 تا 4 جلسه درمان سی او تو خفیف داشته باشید به شما این امکان را می دهد که بعد از 3 روز به کار خود بازگردید، در حالی که یک جلسه درمانی قدرتمند نیاز به این دارد که بعد از حدود یک هفته به کار بازگردید. اگر می خواهید با یک جلسه درمان زیبایی، بیشترین نتیجه را بگیرید، لیزر سی او تو فرکشنال بهترین درمان است، همچنین بهترین درمان برای آسیب های پیشرفته پوست و چین و چروک می باشد.


CO2 فرکشنال چگونه کار می کند؟

سی او تو فرکشنال یک روش سرپایی در مطب است و برای راحتی شما در طول درمان، از یک بی حس کننده موضعی استفاده می شود و همچنین ممکن است داروهای آرام بخش تجویز شود. دستگاه های CO2 فرکشنال، پرتو لیزر را به پرتوهای متعدد و کوچکتر تقسیم می کنند که به طور منظم و یکنواخت پخش می شوند تا فواصل پوست سالم را دست نخورده باقی بگذارند، که در نتیجه بهبودی سریعتر در زمان کوتاه تری انجام شود. 60 تا 85 درصد پوست دست نخورده باقی می ماند، این رویکرد جدید زمان بهبودی را در مقایسه با درمان های قدیمی تر لیزر CO2 بسیار کوتاه نگه می دارد.

در سی او تو فرکشنال هنگامی که لیزر از سطح پوست عبور داده می شود، لایه های سطحی پوست تبخیر می شوند، سپس حذف چربی های ناخواسته و سنتز کلاژن انجام می شود و در ماه های بعد از آن نیز ادامه می یابد. عمق فرسایش در لایه های سطحی پوست به نحوه تنظیمات دستگاه بستگی دارد، تنظیمات دستگاه های سی او تو فرکشنال مدرن می توانند اثرات مورد نظر را مشخص کنند که از فرسایش خالص تا اثر گرمایش ترجیحی متفاوت است.


سی او تو فرکشنال


مزایای درمان سی او تو فرکشنال

سی او تو فرکشنال به جوانسازی پوست صورت و بدن کمک می کند، این جوانسازی از طریق رفع جوش، کاهش خطوط ریز، حذف انواع اسکار، درمان شلی پوست و نازک شدن لایه کلاژن صورت، گردن و سینه انجام می شود. مهمترین مزایای این روش درمانی عبارتند از:

✓    از اولین جلسه نتیجه می گیرید.

✓    درمان سی او تو فرکشنال عملا بدون درد است.

✓    بهبودی سریع دارد، حداکثر در 6 روز.

✓    قابل انجام بر روی پوست هر قسمت از بدن مانند گردن و دستها می باشد.

✓    سفید کردن پوست

نتایجی که از لیزر سی او تو فرکشنال انتظار می رود به درمان و کاهش بسیار قابل توجه بسیاری از مشکلات پوستی کمک می کند، مانند:

•    لکه های پیری

•    چین و چروک

•    اسکارهای آتروفیک، به ویژه از آکنه

•    رنگ ناهموار

•    کک و مک (آسیب های ناشی از آفتاب)

•    بی نظمی های بافتی

•    رنگ مات


شرایط کاندید مناسب لیزر سی او تو فرکشنال

هر کسی که پوست آسیب دیده، پیر، نامنظم، دارای رنگدانه ناهموار، چین و چروک، افتادگی، بافت نامنظم پوست یا سایر بیماری های پوستی را دارد، می تواند انتظار داشته باشد با سی او تو فراکشنال بهبود یابد. همچنین متقاضی این درمان جوانسازی پوست باید خطرات، هزینه ها و زمان لازم برای دستیابی به نتایج را درک کند و انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه نهایی داشته باشد. درمان سی او تو فرکشنال روش مناسبی برای پوست رنگی نیست، به این دلیل که این یک درمان نسبتاً تهاجمی است که منجر به بهبود طولانی مدت سطح می شود، پوست دارای رنگ تیره با هایپرپیگمانتاسیون (تغییر رنگ پوست به صورت لکه ای) تمایل به التیام پیدا می کند و با این روش، این موضوع بیش از 30 درصد مواقع اتفاق می افتد. همچنین این روش درمانی برای زنان باردار یا افرادی که تحت درمان با ایزوترتینوئین (یا آکوتان) در مدت 6 ماه قرار گرفته اند، نیست.

علاوه بر این، اگر شرایطی منجر به تأخیر یا بهبود غیرطبیعی یا سابقه تبخال یا ویروس تبخال شود، مهم است که در مرحله قبل از درمان به پزشک خود اطلاع دهید تا از عوارض جانبی جلوگیری شود. افرادی که شرایط زیر را دارند، نباید از لیزر سی او تو فرکشنال استفاده کنند:

•    حساسیت شناخته شده به پرتو لیزر

•    در حال درمان با داروهایی که حساسیت به نور را افزایش می دهد

•    در حال مصرف داروهای رقیق کننده خون

•    پوست برنزه

•    دارای سابقه اسکار هیپرتروفیک


چطور برای CO2 فرکشنال آماده شویم؟

برای آمادگی برای سی او تو فرکشنال، متقاضی باید حداقل یک تا دو هفته از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا اشعه ماوراء بنفش خودداری کند و همچنین برنزه نباشد. در هفته قبل از انجام این لیزر درمانی، متقاضی باید به طور مرتب از کرم مرطوب کننده برای آماده سازی پوست استفاده کند. در صورت داشتن سابقه، داروهای تجویزی علیه تبخال نیز باید در 2 تا 4 روز قبل از روش CO2 تجویز شود تا خطر شیوع تبخال را محدود کند.

در روز انجام لیزر سی او تو فرکشنال، فرد نباید آرایش داشته باشد، اما می تواند از مرطوب کننده معمولی خود برای پوست استفاده کند؛ در صورت تمایل، یک درمان هومیوپاتی یا آرام بخش خفیف می تواند برای آرامش او در 2 ساعت قبل از سی او تو تجویز شود. پیش از اجرای این نوع لیزر اسکار آکنه متقاضی باید کرم بی حس کننده را به ناحیه مورد نظر بمالد، کرم باید در یک لایه ضخیم اعمال شود، بعد از چند دقیقه کرم بی حس کننده پاک می شود و درمان شروع خواهد شد.


نتایج سی او تو فرکشنال

نتایج سی او تو به طور کلی در 2 مرحله قابل مشاهده است، مرحله اول بهبود اولیه و سریع در عرض 2 تا 3 هفته پس از درمان و مرحله دوم بهبود تدریجی در طول 6 ماه پس از درمان؛ در این مرحله پوست سفت می شود و درصد بالایی از چین و چروک و انواع اسکار آکنه از بین می رود. گاهی اوقات، در ناحیه ای که نمی توان آن را با شدت زیادی از سی او تو فرکشنال درمان کرد، ممکن است نیاز به انجام بیش از یک جلسه برای بهینه سازی نتایج باشد، جلسات ترمیم نیز ممکن است برای حفظ نتایج بدست آمده ضروری باشد، به خصوص اگر از نور خورشید اجتناب نشود یا از مراقبت مناسب پوست استفاده نشود. گاهی اوقات، حتی با بهترین مراقبت، ممکن است طی چند سال جلسه دیگری از CO2 لازم باشد، ماندگاری نتیجه در ناحیه اطراف چشم، حدود 1 یا 2 سال طول می کشد.

پوست باید به مدت 2 تا 4 هفته پس از CO2 فرکشنال مرطوب شود، معمولا یک کرم برای 3 تا 4 روز پس از لیزر و یک کرم ترمیم کننده برای استفاده طولانی مدت تجویز می شود که برای مشاهده نتیجه عالی باید مرتب استفاده شوند.  با توجه به شرایط هر متقاضی پزشک توصیه می کند ویزیت های بعدی در روز هفتم و بعد از 1 ماه برای بررسی اینکه پوست به درستی به لیزر سی او تو پاسخ داده و هیچ عارضه ای وجود نداشته باشد، انجام شود.


لیزر co2فرکشنال


آیا سی او تو فرکشنال عوارض جانبی دارد؟

قبل از درمان تمام خطرات و عوارض جانبی بالقوه توسط پزشک در جلسه مشاوره با شما در میان گذاشته می شود. پس از درمان سی او تو فرکشنال، اکثر بیماران احساس پس از عمل را به عنوان آفتاب سوختگی بد برای حدود 12 ساعت تا 2 روز توصیف می کنند. عوارض جانبی دوران نقاهت بعد از CO2 فرکشنال شامل پوسته پوسته شدن قابل توجه، قرمزی خشکی و تورم می باشد؛ این بدان معناست که فعالیت های اجتماعی و کاری باید در این مدت محدود شود، اگرچه شما می توانید بعد از دو روز اول کارهای شخصیتان را به راحتی انجام دهید.

سایر عوارض جانبی بالقوه سی او تو فرکشنال ممکن است شامل موارد زیر باشد، اما احتمال بروز آنها بسیار کم می باشد:

•    زخم پوستی و جای زخم

•    عفونت

•    خونریزی و تراوش جزئی بسته به عمق درمان

•    هایپو و هایپرپیگمانتاسیون

•    عفونت های تبخالی

•    عفونت های باکتریایی

•    بثورات پوستی


بهبودی بعد از CO2 فرکشنال

در چند دقیقه بعد از درمان با لیزرCO2  فراکشنال، پوست با یک روکش نازک و توری سفید پوشیده می شود که الگوی ایجاد شده توسط ضربه های تکه تکه شده را بازتولید می کند؛ این لایه کمی شبیه به گاز طبی است. این لایه به سرعت ناپدید می شود و در روز اول پوست به شدت برنزه به نظر می رسد با رنگدانه های خفیف و احساس گرما در سراسر سطح پوست تحت درمان، این احساس گرما می تواند ناراحت کننده باشد. ناراحتی را می توان با اسپری آب روی پوست، مصرف مسکن های خوراکی یا استفاده از کرم های مرطوب کننده و التیام بخش چند بار در روز کنترل کرد. دلمه های ریز و پوسته هایی نیز بعد از سی او تو فرکشنال ممکن است تشکیل شود. در 3 تا 4 روز پس از لیزر فرکشنال، مانند آفتاب سوختگی شدید و لایه برداری پوست ، لایه سطحی از پوست می ریزد، در روز پنجم یا ششم، معمولاً می توان از آرایش استفاده کرد تا مرحله نهایی روند بهبودی را پنهان کند تا بیمار بتواند به سر کار خود برگردد.

با توجه به شدت درمان در روز هفتم بعد از سی او تو فرکشنال معمولاً می توانید به مکان های عمومی بروید، اما پوست شما همچنان صورتی خواهد بود و پس از آن از 1 تا 3 ماه بسیار حساس خواهد بود. پوست به مدت 6 ماه پس از CO2 فرکشنال به بهبودی خود ادامه خواهد داد، مشروط بر اینکه از پوست خود مراقبت کنید و قرار گرفتن در معرض نور خورشید به حداقل برسد؛ گاهی اوقات بسته به سن فرد، روتین مراقبت های پس از آن و سابقه مصرف سیگار نتایج تا ماه ششم و حتی نهم قابل توجه نیست.


مراقبت های بعد از لیزر سی او تو فرکشنال

پس از درمان سی او تو فرکشنال، شما به خانه می روید و بهتر است بیشتر روز را بخوابید و دستورالعمل‌ها را برای حفظ حداکثر بهبودی آن دنبال کنید. قرار نگرفتن در مقابل تابش خورشید را باید برای حداقل یک ماه انجام دهید و در صورتی که مجبور به بیرون رفتن هستید حتما باید از ضد آفتاب با طیف وسیع و با SPF بالا استفاده کنید. همچنین پزشکتان ممکن است داروهای ضد درد یا آرام بخش برایتان تجویز کند بنابراین بعد از انجام لیزر باید کسی شما را به خانه برساند، دستورالعمل های مربوط به داروهای مسکن تجویز شده پس از درمان را نیز به دقت دنبال کنید.

یک رژیم مراقبت از پوست و دوری از نور خورشید برای بهترین نتایج برای یک دوره 6 ماهه پس از سی او تو فرکشنال توصیه می شود، عدم انجام این کار ممکن است منجر به نتایج غیربهینه یا عوارض جانبی مانند موارد ذکر شده در بالا شود. در حالت کلی پوست شما با گذشت زمان به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید، استرس محیطی، سلامت جسمی و انتخاب های سبک زندگی مانند سیگار کشیدن و ... به پیر شدن ادامه می دهد؛ برای حفظ نتایج علاوه بر پیروی از دستورالعمل های مراقبتی و سبک زندگی سالم، جلسات ترمیم توصیه می شوند.

فرم ویزیت آنلاینثبت پرسش

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35