تزریق چربی یا هایفوتراپی

تزریق چربی یا هایفو

همانطور که از نام این روش پیداست، هایفوتراپی HIFU روشی است که از امواج فراصوت برای هدف قرار دادن لایه های عمیق بافت پوست برای لیفت و محکم کردن پوست استفاده می کند. این روش کاملاً غیر تهاجمی بوده و موجب تقویت تولید کلاژن و بازسازی آن می شود. بنابراین برای از بین بردن چین و چروک صورت، اطراف چشم، خط لبخند و غیره می توان از از هایفوتراپی استفاده کرد.


بلافاصله بعد از عمل، پوست تا حدی سفت شده و اثرات آن را می توانید در طی چند هفته بعد به طور کامل مشاهده کنید زیرا کلاژن بیشتری تشکیل می شود. تعداد جلسات هایفوتراپی به اهداف شما و میزان سستی بافت بستگی دارد. علاوه بر این، توانایی جوان سازی پوست در اثربخشی روش بسیار مهم است.


مزایای هایفوتراپی

✔ هایفوتراپی روشی کاملاً بی خطر، غیر تهاجمی و بدون نیاز به جراحی یا تزریق می باشد.

✔ این روش موجب تحریک فرآیندهای طبیعی در پوست شده، بنابراین دارای نتایج بسیار طبیعی می باشد.

✔ داشتن دوره نقاهت کوتاه مدت

✔ از بین بردن چین و چروک، لیفت و سفت کردن پوست

✔ داشتن نتایج ماندگار

✔ روشی بدون خرابی، ایمن و مؤثر


عوارض هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش ایمن برای لیفت صورت محسوب می شود، اما همانطور که می دانید هیچ روشی بی عیب نبوده و هایفوتراپی نیز عوارض جانبی خاص خود را دارد.


لکه دار شدن پوست: رایج ترین عارضه جانبی هایفوتراپی می باشد اما دائمی نیست و معمولاً چند ساعت پس از درمان از بین می رود.

تورم: تورم نیز از عوارض نادر هایفوتراپی می باشد، اما به دلیل اینکه پوست هر فرد متفاوت است ممکن است پس در بعضی افراد ایجاد شود که معمولاً بعد از چند روز از بین می رود.

احساس سوزش در مناطق ظریف مانند اطراف چشم و لب که پس از دو هفته بدون مراجعه به پزشک و مصرف دارو از بین می رود.

تغییر رنگ پوست و تیرگی که یک عارضه دائمی است اما به ندرت رخ می دهد.


هر روش درمانی با عوارض جانبی بالقوه ای همراه است. با این حال هایفوتراپی یک روش تایید شده توسط FDA برای برای لیفت صورت می باشد. و دارای عوارض دائمی نادر و عوارض جزئی نسبتاً نادر بوده که در طی یک یا دو هفته از بین می روند. هایفوتراپی قدرتمندترین روش درمانی است که به عنوان یک جایگزین بی خطر برای جراحی در دسترس است. این ماده می تواند برای از بین بردن چربی های اضافی و لیفت پوست مورد استفاده قرار گیرد.


تزریق چربی

تزریق چربی که به آن پیوند چربی، انتقال چربی و چربی زدایی نیز گفته می شود، روشی است که از چربی خود فرد برای پر کردن بی نظمی ها و شیارهای پوست استفاده می کند. از این روش برای درمان گونه های فرو رفته، از بین بردن چین و چروک و خط لبخند و موارد دیگر استتفاده می شود. تزریق چربی یک فرآیند سه مرحله ای شامل: (1) برداشت (2) خالص سازی (3) انتقال و تزریق می باشد.


برداشت: پزشک محل برداشت چربی را انتخاب و بی حسی می کند. سپس برش كوچكی برای استخراج چربی ایجاد کرده و با استفاده از یك كانولای متصل به سرنگ با دقت چربی (لیپوساکشن) استخراج می شود.


فرآوری: هنگامی که چربی کافی از ناحیه اهدا کننده بدست آمد، جراح شما آن را پردازش می کند تا سلول های چربی را برای انتقال به سرنگ های کوچک که برای تزریق چربی استفاده می شود منتقل کند. در این مرحله با استفاده از سانتریفیوژ ناخالصی ها را از سلول های چربی جدا می کنند.


تزریق: پزشک با استفاده از سوزن یا کانول چربی فرآوری شده را به محل مورد نظر تزریق می کنند.


مزایای تزریق چربی

✔ تزریق چربی یک روش غیر تهاجمی برای دستیابی به جوان سازی صورت است.

✔ ماده تزریق شونده (چربی) از بدن خود فرد برداشت می شود بنابراین احتمال بروز واکنش های آلرژیک بسیار کم می باشد.

✔ دارای نتایج طبیعی، طولانی و بی خطر


معایب تزریق چربی

• مناطقی که تحت درمان قرار گرفته اند بلافاصله پس از عمل کبود و متورم می شوند، بنابراین استفاده از کمپرس سرد در چند ساعت اول پس از تزریق چربی برای به حداقل رساندن تورم مهم است.

• در مقایسه با سایر پرکننده های پوستی که از قبل بسته بندی و آماده شده اند، آماده سازی بافت چربی قبل از انتقال آن بسیار زمان بر است.

• اگرچه تزریق چربی ماندگارتر از پرکننده های پوستی است، اما هزینه بیشتری دارد.

• برای رسیدن به نتیجه دلخواه ممکن است به چندین جلسه تزریق چربی نیاز باشد.


تزریق چربی بهتر است یا هایفوتراپی ؟

در روش تزریق چربی با وجود اینکه از چربی های خود فرد برای تزریق استفاده می شود و سازگاری بیشتری با بدن داشته و امکان واکنش های آلرژیک را کاهش می دهد اما برای چین و چروک های عمیق پوست مناسب نبوده و فقط برای مشکلات سطحی کاربرد دارد.


هایفوتراپی برای چین و چروک های گسترده و عمیق با داشتن عوارض ناچیز و ماندگاری زیاد بهترین گزینه می باشد و در بین مردم طرفداران زیادی دارد.


در پایان چنانچه قصد انجام هریک از خدمات زیبایی را داشته باشید می توانید با تماس یا مراجعه بهکلینیک زیبایی رنسانس از خدمات مجموعه ما بهره مند گردید.


مزایا و معایب لیفت بینی
28 Mar 2020

مزایا و معایب لیفت بینی

یکی از روش های جدید و مدرن که در آن نیازی به جراحی نمی باشد لیفت بینی می باشد.نواقصی مانند قوز بینی با استفاده از این روش بدون نیاز به جراحی از بین خواهد رفت.

ادامه مطلب
ماندگاری تزریق بوتاکس چقدر است؟
3 Apr 2022

ماندگاری تزریق بوتاکس چقدر است؟

هنگامی که بوتاکس به طور کامل عمل می کند، می تواند بین سه تا شش ماه دوام داشته باشد، البته ماندگاری بوتاکس از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برخی از بیماران نتایج طولانی تری را در محدوده 4-6 ماه تجربه می کنند و برخی دیگر نتایج کوتاه تری را در محدوده 2 ماهه تجربه می کنند.

ادامه مطلب
کاربرد های درمانی بوتاکس چیست؟
20 Jun 2020

کاربرد های درمانی بوتاکس چیست؟

بوتاکس یا Botox سمی ضعیف شده از باکتری ای به نام کلوستردیوم بوتولینوم (Clostridium botulinum) می باشد که این سم بسیار کشنده و سبب مسمومیت های غذایی می شود.این سم برای نخستین بار در سال 1820 کشف شد.اولین خاصیت درمانی این سم در سال 1980 توسط یک چشم پزشک اهل کشور آمریکا جهت بهبود انحراف چشم کشف شد

ادامه مطلب

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35