تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی روشی است که چربی را از یک قسمت بدن خارج کرده و به بخش دیگری وارد می کنند. این چربی ممکن است محصول جانبی عمل لیپوساکشن که چربی یک ناحیه از بدن را کاهش می دهد، یا چربی باشد که برای تزریق به ناحیه بدن دیگر برداشت می شود. چربی برداشت شده به نواحی مختلف بدن مانند سینه، باسن و صورت تزریق می شود. تزریق به مناطق کوچکتر با بی حسی موضعی انجام می شود، اما تزریق چربی به مناطق بزرگتر با بیهوشی عمومی انجام می شود.


پس از برداشت چربی، مایعات اضافی خارج شده همراه با چربی را جدا کرده و سلول های چربی باقی می مانند. از آنجا که چربی تزریقی مربوط به بدن خود فرد است، امکان ایجاد واکنش های آلرژیک و رد آن ممکن نیست. اگرچه برخی از چربی ها ممکن است توسط بدن جذب شوند، اما چربی باقیمانده بافت زنده است و در محل تزریق باقی می ماند.


تزریق چربی به باسن چگونه انجام می شود ؟

در طی عمل تزریق چربی، چربی از ناحیه اهدا کننده با قرار دادن کانول و مکش چربی، مشابه لیپوساکشن جمع آوری می شود. این کار را می توان تحت بی حسی موضعی، آرام بخش داخل وریدی یا بیهوشی عمومی بسته به میزان چربی مورد نیاز برای برداشت و همچنین تزریق انجام داد. ProNox (هوای شیرین) برای استراحت بیمارانی که در این روش تحت بی حسی موضعی قرار می گیرند بسیار مفید است. بهترین محل های برداشت چربی برای تزریق شامل: کمر، پهلوها، ران ها و شکم می باشد. سپس چربی برداشت شده تمیز می شود تا فقط سلول های چربی باقی بمانند. پس از آماده شدن چربی، از طریق یک کانول سلول های چربی را به محل مورد نظر تزریق می کنند.


این روش به صورت سرپایی در مطب پزشک یا یک مرکز جراحی انجام می شود. به دلیل جنبه های مختلف تزریق چربی به باسن، زمان درمان بسته به خصوصیات هر فرد می تواند متفاوت باشد.


مزایای تزریق چربی به باسن :

✔ عدم ایجاد جای زخم یا اسکار چون تزریق از طریق سوزن انجان می شود.

✔ چربی از مناطق اطراف گرفته می شود، به این معنی که این عمل به لیپوساکشن به صورت جزئی نیز کمک می کند.

✔ برای پیشرفت بیشتر نیازی به عملیات اضافی ندارد.

✔ داشتن دوره نقاهت کوتاه مدت

✔ کاهش خطر پس زدن چربی تزریق شده به باسن

✔ دارای نتایج طبیعی تر از قرار گیری سیلیکون ها

✔ عدم نیاز به بستری شدن


معایب تزریق چربی به باسن چیست ؟

• عفونت

• واکنش داشتن به مواد بی حسی

• آمبولی

• لخته شدن خون

• تغییر رنگ پوست

• اندازه محدود، زیرا فقط مقدار مشخصی از چربی ها پس از خارج شدن از بدن زنده می مانند.

• غیرقابل پیش بینی بودن احتباس تزریق چربی (ممکن است دارای تحلیل جزئی یا کامل چربی باشد) و نیاز بالقوه به بیش از یک جلسه تزریق چربی به باسن برای داشتن بهترین نتیجه.


البته این نکته می بایست مورد توجه قرار گیرد که تمامی این معایب به تخصص پزشک و مجهز بودن کلینیک نیز بستگی دارد.چنانچه انجام تزریق چربی به باسن در کلینیکی مجهز و تحت نظر پزشکان متخصص انجام گیرد درصد بسیار کمی شاهد این معایب خواهیم بود.


ماندگاری تزریق چربی به باسن چقدر است ؟

ماندگاری تزریق چربی به باسن در افراد مختلف متفاوت بوده و بین 2 تا 12 ماه در محل تزریق باقی می ماند. چون ماده تزریق شده از بدن خودتان گرفته شده در صورت انجام ورزش های سنگین و سوخت و ساز زیاد زمان ماندگاری تزریق چربی متفاوت است.


تزریق چربی برای هر نوع پوستی کارآمد خواهد بود. میزان ماندگاری چربی بستگی به محلی دارد که چربی به آنجا تزریق شود. هرچه میزان گردش خون در محل تزریق بیشتر باشد، امکان زنده ماندن سلول های چربی بیشتر می باشد یا به عبارت دیگر، درصد بیشتری چربی تزریق شده باقی می ماند. ماهیچه ها دارای بهترین خون رسانی به تمام بافت ها بوده ، بنابراین تزریق چربی به عضلات بیشترین بقا را دارد مانند تزریق چربی به باسن. پوست بافت اسکار از خونرسانی کمتری برخوردار و می باشند. به همین دلیل است که تزریق چربی به صورت ماندگاری کمتری دارد.


هزینه تزریق چربی به باسن چگونه محاسبه می شود ؟

هزینه تزریق چربی بستگی به میزان چربی خاج شده از بدن و میزان چربی که مجدد باید به بدن تزریق شود دارد. علاوه براین هزینه تزریق چربی به باسن مانند سایر عمل ها به یکسری فاکتور و عوامل مختلف دیگر بستگی دارد.


• تخصص، تجربه و مهارت پزشک

• نوع بیهوشی

• موقعیت جغرافیایی کلینیک

• خدمات تزریق چربی به باسن برای هر فرد متفاوت می باشد و بر روی هزینه تزریق چربی به باسن تاثیر می گذارد.


به همین دلیل هزینه کلی تزریق چربی به باسن در جلسه مشاوره و با توجه به فاکتور های گفته شده و خصوصیات بیمار تعیین می شود.


اگر قصد انجام عمل زیبایی تزریق چربی به باسن را دارید می توانید با مشاوران کلینیک زیبایی رنسانس در ارتباط بوده و از امکانات بروز این کلینیک برخوردار شوید. کلینیک زیبایی رنسانس با بکارگیری متخصصین مجرب در زمینه زیبایی و همچنین امکانات روز دنیا آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.


ماندگاری تزریق ژل
27 Aug 2020

ماندگاری تزریق ژل

تزریق ژل روشی برای جوان سازی پوست می باشد که به عنوان یک روش نسبتاً طولانی برای از بین بردن چین و چروک ها، فرم دهی به باسن و افزایش حجم سینه با تزریق مواد پرکننده استفاده می شود

ادامه مطلب
تزریق ژل یا تزریق چربی؟
20 Jun 2020

تزریق ژل یا تزریق چربی؟

وقتی اسم چربی می آید، اغلب به مناطقی از بدن فکر می کنیم که حجم بسیاری داشته و دوست داریم آن قسمت را لاغر کنیم. چربی قسمت مهمی از بدن را تشکیل می دهد.

ادامه مطلب
تزریق چربی یا هایفوتراپی
13 Mar 2023

تزریق چربی یا هایفوتراپی

در روش تزریق چربی با وجود اینکه از چربی های خود فرد برای تزریق استفاده می شود و سازگاری بیشتری با بدن داشته و امکان واکنش های آلرژیک را کاهش می دهد اما برای چین و چروک های عمیق پوست مناسب نبوده و فقط برای مشکلات سطحی کاربرد دارد.

ادامه مطلب
جوانسازی پوست با استفاده از میکرونیدلینگ
8 Feb 2021

جوانسازی پوست با استفاده از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یا درمان القایی کلاژن (CIT) یکی از روش های جوانسازی پوست می باشد که برای از بین بردن چین و چروک، جای جوش و غیره به کار می رود. در واقع میکرونیدلینگ یک روش زیبایی کم تهاجمی است که باعث افزایش گردش خون در پوست و تحریک تولید کلاژن و الاستین می شود.

ادامه مطلب

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35