هایفوتراپی کاملا بی خطر است؟

هایفوتراپی یا  High-Intensity Focused Ultrasound چیست؟

هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی برای سفت کردن و کشیدن پوست با استفاده از امواج التراسوند می باشد که نیازی به عمل جراحی نیز ندارد. هایفوتراپی بیشتر در معالجه تومورها مورد استفاده قرار می گیرد. این روش به دلیل داشتن روند بسیار سریع به عنوان روش لیفتینگ وقت نهار نیز شناخته می شود و نواحی خاصی از صورت و گردن را که نیاز به جوان سازی دارد هدف قرار می دهد.


امواج اولتراسوند متمرکز با شدت بالا انرژی گرمایی را مستقیماً به بافت زیرین پوست منتقل کرده و تولید کلاژن پوستی را تحریک می کنند. از این رو باعث بهبود بافت پوستی شده و افتادگی پوست را کاهش می دهند. فرآیند هایفوتراپی بدون هیچگونه جراحی یا تزریق، نتایجی مانند آنها دارد. امتیاز این روش در این است که دوره نقاهت ندارد. فرآیند HIFU همچنین برای از بین بردن آکنه و زخم بسیار مؤثر می باشد زیرا در آن از امواج فراصوت که باعث افزایش تولید کلاژن شده و روند بهبودی را تسریع می کند استفاده می شود.


هایفوتراپی تنها روشی است که می تواند بافت زیر پوست را بدون نیاز به عمل جراحی مورد هدف قرار دهد. همچنین تنها روش استفاده از تصویربرداری با امواج التراسوند است که به پزشک این امکان را می دهد تا لایه های بافتی را که در طول درمان مورد هدف قرار داده می شود، دیده و اطمینان حاصل کند که انرژی دقیقاً به همان جایی که موردنظر می باشد برخورد کند. در حالی که هایفوتراپی یک روش ایمن برای سفت کردن و کشیدن صورت محسوب می شود، اما هیچ روشی بی عیب نیست و عوارض جانبی خاصی به همراه دارد.


عوارض هایفوتراپی صورت :

بر اساس تحقیقات محققان و نتایج پزشکان این روش هم همانند سایر روش ها می تواند دارای یکسری عوارض جانبی مانند قرمزی، تورم، کبودی ناچیز، بی حسی و سوزش خفیف که به سرعت از بین می روند باشد.


عوارض هایفوتراپی صورت معمولا ناچیز است .این روش معمولاً بدون درد است ولی بعضی مواقع موجب احساس سوزن سوزن شدن یا گرمی روی پوست می شود. با این حال این موارد فقط در طول انجام هایفوتراپی احساس می شوند و پس از آن از بین می روند.


تورم از عوارض نادر HIFU می باشد، اما به دلیل متفاوت بودن پوست هر فرد، ممکن است باعث ایجاد تورم در بخی افراد شود.این اتفاق و سایر عوارض هایفوتراپی معمولاً بعد از چند روز از بین می رود.


یکی از رایج ترین عوارض هایفوتراپی صورت قرمز و لکه دار شدن پوست می باشد. قسمت درمان شده ممکن است قرمز و لکه دار شود، به خصوص اگر پوست فرد حساس و مستعد قرمزی باشد. این اثر جانبی دائمی نبوده و معمولاً چند ساعت پس از درمان از بین می رود.


آیا هایفوتراپی خطر دارد؟

هایفوتراپی امن ترین تکنیک شناخته شده برای سفت کردن و از بین بردن چین و چروک پوست می شود. مطالعات بالینی نشان می دهد عوارض هایفوتراپی صورت بسیار ناچیز می باشد و بی خطر بودن کامل این روش ثابت شده است. به همین دلیل ده ها هزار درمان با این روش با خیال راحت در سراسر جهان انجام شده است. هایفوتراپی درمان عالی برای افرادی است که به دنبال سفت کردن صورت، گردن و قفسه سینه فوقانی بدون عمل جراحی هستند.


یکی از بهترین کلینیک ها جهت انجام هایفوتراپی کلینیک زیبایی رنسانس می باشد. کلینیک زیبایی رنسانس با در اختیار داشتن تمامی امکانات و تجهیزات مرتبط با هایفوتراپی و همچنین در اختیار داشتن پزشکان متخصص در این زمینه بهترین انتخاب برای افرادی که قصد انجام این عمل زیبایی را دارند می باشد.


شما عزیزان می توانید جهت برقراری ارتباط و یا مشاوره های مورد نیاز با شماره 09122115442 تماس حاصل نمایید.


مزایا و معایب تزریق چربی
27 Aug 2019

مزایا و معایب تزریق چربی

تزریق چربی یکی از روش های بسیار عالی جهت از بین بردن چین و چروک ها و همچنین جوانسازی و فرم دهی صورت و بدن می باشد که امروزه با پیشرف علم این کار را می توان به بهترین شکل ممکن انجام داد.

ادامه مطلب
مزایا و معایب لیفت بینی
28 Mar 2020

مزایا و معایب لیفت بینی

یکی از روش های جدید و مدرن که در آن نیازی به جراحی نمی باشد لیفت بینی می باشد.نواقصی مانند قوز بینی با استفاده از این روش بدون نیاز به جراحی از بین خواهد رفت.

ادامه مطلب
انواع بوتاکس
27 Aug 2019

انواع بوتاکس

بوتاکس نوعی سم است به نام بوتولینوم و یا بوتولیسم که به اختصار این نوع سم را بوتاکس می نامند.این نوع سم بوسیله باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم به وجود آمده است که سبب مسمومیت غذایی می شود.

ادامه مطلب
کارهایی که قبل از تزریق چربی باید انجام دهیم
7 Apr 2020

کارهایی که قبل از تزریق چربی باید انجام دهیم

یکی از شیوه ها و روش های نسبتا جدید زیبایی که بسیار پر طرفدار می باشد تزریق چربی است.همان طور که می دانید تکنیک این روش زیبایی بدین صورت است که چربی اضافه فرد از بدن او برداشت شده و جهت از بین بردن چین و چروک و جوان سازی در محل های مورد نیاز تزریق می گردد.اما نکته ی مهمی که کی بایست بدان توجه شود این است که این تکنیک نیازمند مراقبت ها و انجام برخی کار ها پیش از انجام می باشد.

ادامه مطلب

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35