مراقبت های بعد از تزریق چربی

یکی از روش های زیبایی که طرفداران زیادی را دارد تزریق چربی می باشد.تزریق چربی فرآیندی است که به وسیله آن می توان چین و چروک هایی که به دلیل افزایش سن در صورت و سایر اعضای بدن به وجود آمده را از بین برد و ظاهر فرد را زیبا و جوان تر نشان داد.


کاربرد تزریق چربی:

تزریق چربی کاربرد های فراوانی نظیر از بین بردن چین و چروک ها ، زیبا سازی و سفت سازی ، از بین بردن گودی و چروک زیر چشم ها ، حجیم سازی اعضای بدن مانند لب ، باسن ، چانه و... دارد و بدلیل این که چربی مورد نظر برای تزریق از خود فرد گرفته می شود بدن واکنش منفی نسبت به آن نشان نمی دهد و هیچ گونه حساسیتی در فرد اتفاق نمی افتد.


ما در این مقاله قصد داریم مراقبت هایی که پس از انجام تزریق چربی نیاز است را برای شما بازگو نماییم.


مراقبت های بعد از تزریق چربی:

1.پیش از هر چیز این نکته را می بایست مد نظر داشته باشید که پس از انجام عمل فردی را با خود به همراه داشته باشید که بتواند شما را به منزل برساند و طی چند روز آینده در امور به شما کمک نماید.

2.محلی که چربی از آن نقطه از بدن برداشت شده است می بایست به وسیله یک باند کشی و یا گن تا ده هفته پس از عمل محکم بسته شود.

3.طی هفت تا ده روز پس از تزریق چربی از فشار آوردن به آن به دلیل احتمال جا به جایی چربی از محل خود جلوگیری شود.

4.کبودی و یا درد و تورم در محل تزریق و یا برداشت طبیعی می باشد و با گذشت زمان از بین خواهد رفت.مدت زمان از بین رفتن این اتفاقات بستگی به میزان برداشت و تزریق داشته و نهایتا طی گذشت 3 هفته به طور کامل از بین خواهد رفت.

5.قرارگیری در معرض آفتاب مستقیم به طور طولانی مدت و یا قرارگیری در محیط های گرم مانند سونا و یا حمام کردن با آب گرم طی مدت زمان زیاد طی 20 روز پس از تزریق ممنوع می باشد.

6.چنانچه تزریق چربی را در صورت خود انجام داده این بهتر است طی دو هفته پس از تزریق هنگام دراز کشیدن صورت خود را با زاویه 45 درجه از بدن در حالت بالاتری قرار دهید.

7.برای از بین بردن تورم در قسمت برداشت سه روز از کمپرس سرد استفاده نمایید و پس از آن کمپرس آب گرم را در محل برداشت قرار دهید.

8.جهت کاهش تورم احتمالی در صورت پس از تزریق میزان استفاده از نمک را به حداقل برسانید.

9.چنانچه نیاز به استحمام دارید این کار دو روز پس از انجام تزریق مانعی نداشته اما باید دقت شود که علاوه بر قرارگیری طولانی در گرمای حمام از فشار و یا ماساژ دادن محل تزریق می بایست جلوگیری شود.

10.طی روزهایی که جهت گذراندن دوره نقاهت در منزل می گذرانید از خم شدن های طولانی مدت و یا فعالیت هایی که نیاز به خم شدن دارند به دلیل افزایش میزان تورم جلوگیری شود و به طور کلی از فعالیت های سنگین جلوگیری شود.

11.چنانچه تورم در محل برداشت دارید و همچنین جهت جلوگیری از لته شدن خون راه رفتن آرام را از فردای عمل شروع کنید.

12.اگر به ورزش کردن منظم عادت دارید می توانید پس از گذشت چند روز از تزریق شروع به ورزش های سبک و کششی کنید.اما طی روز های اول از ورزش های شدید می بایست اجتناب کرد.

13.طی 24 ساعت اولیه پس از تزریق آرایش کردن ممنوع می باشد اما با گذشت یک روز آرایش و یا استفاده از کرم ضد آفتاب و ... مانعی ندارد.

14.میوه آناناس یکی از مواردی است که می توان با خوردن آن سرعت بهبودی کبودی و تورم ناشی از تزریق را تسریع کرد.

15.به دلیل کاهش تحرک طی روزهای اولیه پس از انجام تزریق چربی ممکن است دچار یبوست شوید.به همین علت برای جلوگیری از این عارضه می توانید استفاده از میوه و یا ماهی و میگو که حاوی مقادیر زیادی امگا 3 می باشد را در برنامه غذایی خود بیشتر کنید.

16.مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک ضروری می باشد و می بایست تا آخرین روزی که تجویز شده است سر ساعت مصرف شوند.

17.عفونت پس از تزریق چربی بسیار کم اتفاق می افتد اما برای پیشگیری از این اتفاق آنتی بیوتیک هایی نظیر سفالکسین توسط پزشک تجویز می شود که می بایست از شب قبل از عمل تا پنج روز پس از انجام تزریق مصرف گردد.

18.چنانچه تزریق چربی را بر روی دست های خود انجام داده اید.طی 15 روز پس از انجام تزریق می بایست از کارهای غیر ضروری که نیاز با حرکت دست دارد جلوگیری کرده و حرکت کمتری داشته باشند.

19.چنانچه در قسمت باسن تزریق چربی انجام گرفته است هنگام خواب می بایست به پهلو و یا شکم بخوابید و یا بالشی در زیر کمر قرار داده تا میزان برخورد باسن با تخت به حداقل برسد.


مزایا و معایب میکرونیدلینگ
20 Jun 2020

مزایا و معایب میکرونیدلینگ

در حالی که جراحی زیبایی هنوز مؤثرترین روش برای جوان سازی پوست و ترمیم پوست می باشد ، اما بسیاری از زنان و مردان از روش های تهاجمی کمتری مانند میکرونیدلینگ یا Microneedlingاستفاده می کنند.

ادامه مطلب
کارهایی که قبل از تزریق چربی باید انجام دهیم
7 Apr 2020

کارهایی که قبل از تزریق چربی باید انجام دهیم

یکی از شیوه ها و روش های نسبتا جدید زیبایی که بسیار پر طرفدار می باشد تزریق چربی است.همان طور که می دانید تکنیک این روش زیبایی بدین صورت است که چربی اضافه فرد از بدن او برداشت شده و جهت از بین بردن چین و چروک و جوان سازی در محل های مورد نیاز تزریق می گردد.اما نکته ی مهمی که کی بایست بدان توجه شود این است که این تکنیک نیازمند مراقبت ها و انجام برخی کار ها پیش از انجام می باشد.

ادامه مطلب
هزینه مزوتراپی صورت
20 Jun 2020

هزینه مزوتراپی صورت

مزوتراپی روشی غیر جراحی و دائمی است که برای از بین بردن چین و چروک صورت و چربی، جلوگیری از ریزش مو و پیری پوست استفاده می شود. این روش نخستین بار در سال 1952 در فرانسه برای درمان اختلالات عروقی و لنفاوی به کار برده شد.

ادامه مطلب
مزایا و معایب لیفت بینی
28 Mar 2020

مزایا و معایب لیفت بینی

یکی از روش های جدید و مدرن که در آن نیازی به جراحی نمی باشد لیفت بینی می باشد.نواقصی مانند قوز بینی با استفاده از این روش بدون نیاز به جراحی از بین خواهد رفت.

ادامه مطلب

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35