مراقبت های بعد از تزریق چربی

یکی از روش های زیبایی که طرفداران زیادی را دارد تزریق چربی می باشد.تزریق چربی فرآیندی است که به وسیله آن می توان چین و چروک هایی که به دلیل افزایش سن در صورت و سایر اعضای بدن به وجود آمده را از بین برد و ظاهر فرد را زیبا و جوان تر نشان داد.


کاربرد تزریق چربی:

تزریق چربی کاربرد های فراوانی نظیر از بین بردن چین و چروک ها ، زیبا سازی و سفت سازی ، از بین بردن گودی و چروک زیر چشم ها ، حجیم سازی اعضای بدن مانند لب ، باسن ، چانه و... دارد و بدلیل این که چربی مورد نظر برای تزریق از خود فرد گرفته می شود بدن واکنش منفی نسبت به آن نشان نمی دهد و هیچ گونه حساسیتی در فرد اتفاق نمی افتد.


ما در این مقاله قصد داریم مراقبت هایی که پس از انجام تزریق چربی نیاز است را برای شما بازگو نماییم.


مراقبت های بعد از تزریق چربی:

1.پیش از هر چیز این نکته را می بایست مد نظر داشته باشید که پس از انجام عمل فردی را با خود به همراه داشته باشید که بتواند شما را به منزل برساند و طی چند روز آینده در امور به شما کمک نماید.

2.محلی که چربی از آن نقطه از بدن برداشت شده است می بایست به وسیله یک باند کشی و یا گن تا ده هفته پس از عمل محکم بسته شود.

3.طی هفت تا ده روز پس از تزریق چربی از فشار آوردن به آن به دلیل احتمال جا به جایی چربی از محل خود جلوگیری شود.

4.کبودی و یا درد و تورم در محل تزریق و یا برداشت طبیعی می باشد و با گذشت زمان از بین خواهد رفت.مدت زمان از بین رفتن این اتفاقات بستگی به میزان برداشت و تزریق داشته و نهایتا طی گذشت 3 هفته به طور کامل از بین خواهد رفت.

5.قرارگیری در معرض آفتاب مستقیم به طور طولانی مدت و یا قرارگیری در محیط های گرم مانند سونا و یا حمام کردن با آب گرم طی مدت زمان زیاد طی 20 روز پس از تزریق ممنوع می باشد.

6.چنانچه تزریق چربی را در صورت خود انجام داده این بهتر است طی دو هفته پس از تزریق هنگام دراز کشیدن صورت خود را با زاویه 45 درجه از بدن در حالت بالاتری قرار دهید.

7.برای از بین بردن تورم در قسمت برداشت سه روز از کمپرس سرد استفاده نمایید و پس از آن کمپرس آب گرم را در محل برداشت قرار دهید.

8.جهت کاهش تورم احتمالی در صورت پس از تزریق میزان استفاده از نمک را به حداقل برسانید.

9.چنانچه نیاز به استحمام دارید این کار دو روز پس از انجام تزریق مانعی نداشته اما باید دقت شود که علاوه بر قرارگیری طولانی در گرمای حمام از فشار و یا ماساژ دادن محل تزریق می بایست جلوگیری شود.

10.طی روزهایی که جهت گذراندن دوره نقاهت در منزل می گذرانید از خم شدن های طولانی مدت و یا فعالیت هایی که نیاز به خم شدن دارند به دلیل افزایش میزان تورم جلوگیری شود و به طور کلی از فعالیت های سنگین جلوگیری شود.

11.چنانچه تورم در محل برداشت دارید و همچنین جهت جلوگیری از لته شدن خون راه رفتن آرام را از فردای عمل شروع کنید.

12.اگر به ورزش کردن منظم عادت دارید می توانید پس از گذشت چند روز از تزریق شروع به ورزش های سبک و کششی کنید.اما طی روز های اول از ورزش های شدید می بایست اجتناب کرد.

13.طی 24 ساعت اولیه پس از تزریق آرایش کردن ممنوع می باشد اما با گذشت یک روز آرایش و یا استفاده از کرم ضد آفتاب و ... مانعی ندارد.

14.میوه آناناس یکی از مواردی است که می توان با خوردن آن سرعت بهبودی کبودی و تورم ناشی از تزریق را تسریع کرد.

15.به دلیل کاهش تحرک طی روزهای اولیه پس از انجام تزریق چربی ممکن است دچار یبوست شوید.به همین علت برای جلوگیری از این عارضه می توانید استفاده از میوه و یا ماهی و میگو که حاوی مقادیر زیادی امگا 3 می باشد را در برنامه غذایی خود بیشتر کنید.

16.مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک ضروری می باشد و می بایست تا آخرین روزی که تجویز شده است سر ساعت مصرف شوند.

17.عفونت پس از تزریق چربی بسیار کم اتفاق می افتد اما برای پیشگیری از این اتفاق آنتی بیوتیک هایی نظیر سفالکسین توسط پزشک تجویز می شود که می بایست از شب قبل از عمل تا پنج روز پس از انجام تزریق مصرف گردد.

18.چنانچه تزریق چربی را بر روی دست های خود انجام داده اید.طی 15 روز پس از انجام تزریق می بایست از کارهای غیر ضروری که نیاز با حرکت دست دارد جلوگیری کرده و حرکت کمتری داشته باشند.

19.چنانچه در قسمت باسن تزریق چربی انجام گرفته است هنگام خواب می بایست به پهلو و یا شکم بخوابید و یا بالشی در زیر کمر قرار داده تا میزان برخورد باسن با تخت به حداقل برسد.


مراقبت های بعد از هایفوتراپی
4 Jan 2020

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

هر عمل و درمانی نیاز به مراقبت های پس از انجام آن را دارد تا بیشترین تاثیر را به همراه داشته باشد و از به وجود آمدن هرگونه عارضه ای جلوگیری به عمل بیاید.درباره تکنیک درمانی هایفوتراپی هم نیز این مسئله می بایست رعایت شود تا تاثیر گذاری این روش در بالاترین حالت خود قرار بگیرد.

ادامه مطلب
چه افرادی برای تزریق بوتاکس مناسب نیستند؟
27 Nov 2019

چه افرادی برای تزریق بوتاکس مناسب نیستند؟

این نکته را باید توجه داشت که همه ی افراد نمی توانند از این روش درمانی به دلایل مختلفی که وجود دارد استفاده نمایند.به همین علت چنانچه قصد تزریق بوتاکس را دارید پیش از انجام این کار این مقاله را با دقت مطالعه کرده تا ببینید آیا شما کاندید مناسبی جهت تزریق بوتاکس می باشید یا خیر.

ادامه مطلب
بوتاکس زیر بغل
24 Nov 2019

بوتاکس زیر بغل

تعریق بیش از حد که با نام علمی هایپر هیدروزیس Hyperhidrosis شناخته می شود ، از معضلاتی می باشد که بسیاری از افراد آن را تجربه کرده اند.به طور کلی عرق کردن فرآیندی است که جهت تعادل دما و خارج شدن سموم از بدن صورت می گیرد و یک موضوع طبیعی می باشد اما بیش از حد شدن آن که ممکن است دلایل هورمونی و یا دلایل دیگری داشته باشد

ادامه مطلب
کاربرد های درمانی بوتاکس چیست؟
24 Nov 2019

کاربرد های درمانی بوتاکس چیست؟

بوتاکس یا Botox سمی ضعیف شده از باکتری ای به نام کلوستردیوم بوتولینوم (Clostridium botulinum) می باشد که این سم بسیار کشنده و سبب مسمومیت های غذایی می شود.این سم برای نخستین بار در سال 1820 کشف شد.اولین خاصیت درمانی این سم در سال 1980 توسط یک چشم پزشک اهل کشور آمریکا جهت بهبود انحراف چشم کشف شد

ادامه مطلب

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35