مزایا و معایب هایفوتراپی

هایفوتراپی

از تاثیراتی که با بالا رفتن سن در پوست می توان ایجاد کند افتادگی و شل شدن بافت های پیوندی می باشد که برای بسیاری از افراد به ویژه بانوان امری ناخوشایند و آزار دهنده محسوب می شود.


هایفوتراپی روشی است که بدون نیاز به جراحی و یا هرگونه بیهوشی و به وسیله امواج اولتراسوند این بافت ها را سفت کرده و باعث کشیده شدن و بالا رفتن پوست می شود.تاثیر هایفوتراپی در جوان سازی پوست ثابت شده است.نحوه عملکرد این روش بدین گونه است که امواج اولتراسوند در لایه های زیرین پوست تابیده می شود و بدون هیچگونه سوختگی در لایه های سطحی پوست و با متمرکز شدن انرژی در لایه های زیرین و عمق پوست الیاف کلاژنی پوست و سلول های آن منطقه منعقد شده و سبب خواهد شد پوست کشیده و چین و چروک ها و شل شدگی های پوست را از بین ببرد.


مدت زمان هر جلسه هایفوتراپی بین 30 تا 60 دقیقه است.پیش از انجام کار پزشک معاینات اولیه و میزان شل شدگی پوست را بررسی کرده و سپس بر اساس شدت آن تعداد جلساتی را برای اینجام هایفوتراپی معین می نماید.


از لحاظ ماندگاری هایفوتراپی می توان گفت دوام نسبتا بالایی دارد و پس از پایان جلسات تا 2 سال می تواند باقی بماند.پس از 2 سال در صورت تمایل افراد می توانند این روش را جهت ماندگاری آن تکرار کنند.


مزایای هایفوتراپی نسبت به سایر روش های جوان سازی

• غیر تهاجمی بودن این روش

• آسیب نرسیدن به سطح پوست و نداشتن عوارضی همچون سوختگی سطحی پوست و یا ایجاد لک بر روی آن

• بی خطر بودن این روش به دلیل عدم نیاز به عمل جراحی.

• دارای مادگاری و اثر طولانی مدت.

• نتیجه آن سریع و فوری است و هیچگونه عارضه ای با خود به همراه ندارد.

• هیچگونه درد و یا خونریزی با خود به همراه ندارد و در نتیجه بیمار نیاز به بستری نخواهد داشت.

• نیاز نداشتن به مراقبت های خاص پس از هایفوتراپی و نبود دوره نقاهت.

• بدلیل این که اشعه تابیده شده کاملا بی خطر و از نوع امواج صوتی است کاملا بی خطر می باشد.

• تعداد جلسات کم نسبت به سایر روش ها

• ایجاد کلاژن در بافت ها

• قابل استفاده در نواحی مختلف صورت از جمله گردن ، چانه ، گونه ، غبغب ، پیشانی

• این روش بر خلاف لیزر بر روی هر مدل پوستی قابل اجرا می باشد


معایب هایفوتراپی

تاکنون هیچ گونه معایبی از این روش دیده نشده است.تنها اتفاقی که ممکن است ایجاد شود احساس کمی سوزش و گرما در هنگام تابیده شدن امواج است که پس از پایان آن اندکی قرمزی و یا التهاب بر روی سطح پوست نمایانگر می شود که پس از چند ساعت از بین می رود.همچنین ممکن است در بعضی افراد پوست دچار تورم شود که این اتفاق هم پس از چند ساعت از بین خواهد رفت.درد این روش بسیار اندک می باشد و با هیچ یک از روش های لیفتینگ قابل مقایسه نیست.


موارد منع استفاده از این روش

✔ تا 2 هفته بعد از تزریق بوتاکس نمی توان این روش را انجام داد.

✔ زنان باردار و یا شیرده نباید از این روش استفاده نمایند.

✔ تا 6 ماه پس از تزریق ژل نمی توان از این روش استفاده کرد.

✔ مبتلایان به بیماری های پوستی که به موجب آن ترمیم پوست به کندی صورت می گیرد و یا اصلا صورت نمی گیرید مانند بیماری لوپوس نمی توانند از این روش استفاده نمایند.


تزریق چربی به باسن
7 Jul 2020

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی روشی است که چربی را از یک قسمت بدن خارج کرده و به بخش دیگری وارد می کنند. این چربی ممکن است محصول جانبی عمل لیپوساکشن که چربی یک ناحیه از بدن را کاهش می دهد، یا چربی باشد که برای تزریق به ناحیه بدن دیگر برداشت می شود

ادامه مطلب
هزینه هایفوتراپی چقدر است؟
20 Jun 2020

هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

دستگاه های بسیاری برای انجام هایفوتراپی در بازار وجود دارند که بسیاری از آنها کپی می باشند. در بهترین حالت این دستگاه های کپی و بی کیفیت ناکارآمد و در بدترین حالت خطرناک بوده و موجب آسیب رسیدن به طرف می شود. شاید علت این باشد که کارتریج ها به درستی کار نمی کنند.

ادامه مطلب
مراقبت های بعد از هایفوتراپی
4 Jan 2020

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

هر عمل و درمانی نیاز به مراقبت های پس از انجام آن را دارد تا بیشترین تاثیر را به همراه داشته باشد و از به وجود آمدن هرگونه عارضه ای جلوگیری به عمل بیاید.درباره تکنیک درمانی هایفوتراپی هم نیز این مسئله می بایست رعایت شود تا تاثیر گذاری این روش در بالاترین حالت خود قرار بگیرد.

ادامه مطلب
هایفوتراپی کاملا بی خطر است؟
20 Jun 2020

هایفوتراپی کاملا بی خطر است؟

هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی برای سفت کردن و کشیدن پوست با استفاده از امواج التراسوند می باشد که نیازی به عمل جراحی نیز ندارد. هایفوتراپی بیشتر در معالجه تومورها مورد استفاده قرار می گیرد

ادامه مطلب

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35