لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک Lipomatic، یک عمل اصلاح حالت بدن است و با اینکه با لیپوساکشن از نظر فنی متفاوت است، دائما با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. در واقع لیپوساکشن به معنی جذب چربی و لیپوماتیک یا پیکرتراشی به معنی اصلاح بافت چربی و زیبا سازی نواحی بدن است. لیپوماتیک که بسیاری از افراد آن را روشی برای کاهش وزن می دانند، در مناطق دارای ایراد ظاهری در بدن اصلاحاتی ایجاد می کند، این عمل با فرم دادن به بدن پس از برداشتن چربی از مناطق مختلف بدن مانند کمر، شکم، داخل پاها، داخل زانوها و زیر فک (غبغب) کامل می شود. لیپوماتیک روش درمانی برای چاقی نیست، بلکه اگر به طور منظم ورزش می کنید و غذاهای کم کالری مصرف می کنید اما از نظر ژنتیکی با مشکلاتی در نواحی خاص روبرو هستید، بهتر است از این استفاده کنید.


لیپوماتیک چیست؟

 لیپوماتیک یک عمل جراحیست که برای افزایش حالت و زیبایی عضلات بدن استفاده می شود. برخلاف لیپوساکشن که مناطق وسیعی را پوشش می دهد، این روش قسمت های کمی از چربی را درمان می کند؛ لیپوماتیک چربی به جای اینکه فقط چربی را از بین ببرد، آن را برای ایجاد شکل دلخواه به اطراف حرکت می دهد، به ویژه در مناطقی که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی دهند می تواند مفید باشد.

قیمت پیکرتراشی با توجه به ناحیه مورد نظر متفاوت است و نکته بسیار مهمتر از قیمت، تجربه جراح و مجهز بودن کلینیک شما برای این عمل است. به همین دلیل هنگام انتخاب کلینیک یا جراح برای لیپوماتیک، به یاد داشته باشید که انتخاب یک پزشک متبحر و یک کلینیک معتبر مهمتر از هزینه نهایی است.

مزایای لیپوماتیک:

•         نتایج طبیعی

•         باقی نماندن نشانه و اسکار

•         ایمن و موثر

•         کمترین درد و یا بدون درد

•         دوره بهبودی بسیار کوتاه

•         جوش نزدن

•         روند کار کوتاه


lipomatic


کاندید مناسب لیپوماتیک

همانند سایر اعمال زیبایی، برای هر شخص باید به طور جداگانه بررسی شود که آیا شرایط انجام جراحی لیپوماتیک را دارد یا خیر. اگر بدن شما در مناطق خاصی رسوبات چربی جمع کرده و با رژیم و ورزش نمی توانید بر چربی های این منطقه غلبه کنید، جراحی پیکرتراشی می تواند برای شما مفید باشد.

اگر از خاصیت ارتجاعی خوبی در پوست خود برخوردار باشید، لیپوماتیک بهترین عملکرد را خواهد داشت. همچنین پیکرتراشی به طور کلی در مورد افرادی که در سنین جوانی خود هستند، رنگ پوست تیره تر دارند، سیگار نمی کشند و آسیب زیادی از آفتاب ندارند نتایج بهتری خواهد داد. یک نامزد ایده آل بدون اضافه وزن بوده و BMI زیر 30 دارد؛  اگر به دلیل افزایش سن یا بارداری ضعف عضلات یا شلی پوست داشته باشید، ممکن است خوب نتیجه ندهد.


انواع روش های لیپوماتیک

لیپوماتیک روی مناطقی مثل شکم، بازو، غبغب، پاها و مچ قابل انجام است و سه روش برای انجام آن وجود دارد:

1.      Power-assisted liposculpture (PAL): با استفاده از یک ابزار ارتعاشی کمک می کند تا چربی سریعتر تجزیه شود و به راحتی آن را از بین ببرید.

2.      Ultrasound-assisted liposculpture (UAL): چربی را با انرژی فراصوت از طریق یک قطعه دستی تجزیه می کند. این باعث می شود که از بین بردن مقادیر زیادی چربی راحت تر شود، اما مدت زمان بیشتری طول می کشد.

3.      لیپوماتیک با لیزر Laser-assisted liposculpture، چربی را از طریق امواج کم انرژی ذوب می کند؛ این روش نیز نسبتا طولانی است.

نوع تکنیکی که برای شما بهترین نتیجه را داشته باشد به عوامل مختلفی از جمله منطقه تحت درمان و مقدار چربی بستگی خواهد داشت؛ پزشک در هنگام مشاوره به شما می گوید که کدام روش برایتان بهترین است.


روش انجام لیپوماتیک

یک جراح با استفاده از لیپوماتیک، چربی های اضافی در ناحیه مورد نظر را از بین می برد و مقداری از چربی را به مناطق خاصی از بدن منتقل می کند. از این روش برای کاهش وزن استفاده نمی شود بلکه بیشتر برای سفت کردن مناطقی است که از خاصیت ارتجاعی خوبی برخوردار هستند، همچنین لیپوماتیک می تواند خطوطی مانند عضلات شکم یا کمر باریک را بهبود بخشد. اکثر جراحان برای پیکرتراشی همانند تزریق چربی از بی حسی موضعی و گاهی ممکن است آرام بخش از طریق دهان استفاده کنند؛ اگر منطقه مورد نظر بزرگتر باشد، بیهوشی عمومی یا آرام بخش از طریق تزریق دریافت خواهید کرد.

در حین عمل پزشک برش های ریزی را در ناحیه درمان ایجاد می کند و یک لوله کوچک یا دستگاه کانول را در زیر پوست در چربی قرار می دهد. سپس کانول به جای مکش به درون برش های چربی وارد می شود بدون اینکه به بافت های دیگر آسیب برساند و به ارتعاش در می آید تا محتوای چربی بدون درد شکسته شده و در نتیجه ساکشن شود. گاهی اوقات چربی تصفیه و فرآوری شده و به قسمت های دیگر بدن مانند باسن یا صورت منتقل می شود تا حجم آن نواحی افزایش یابد. بسیاری از بیماران لیپوماتیک را با روشهای دیگر مانند داخل دادن شکم ترکیب می کنند؛ ترکیب روش های مختلف می تواند به شما در دستیابی به نتایج مطلوب کمک کند. لیپوماتیک به طور کلی بین دو تا چهار ساعت به طول می انجامد و در پایان تقریباً تشخیص زخم غیرممکن است. از آنجا که هیچ برشی وجود ندارد، پس از اتمام نوسانات و برجستگی هایی روی پوست ایجاد نمی شود و این لیپوماتیک را به روشی موثر، ساده و ایمن تبدیل می کند.


مراقبت های بعد از لیپوماتیک

در جلسه مشاوره پزشک از شما می خواهد که سابقه پزشکی خود را ذکر کنید، در مورد هر دارویی که مصرف می کنید از جمله مکمل ها، به پزشک خود بگویید. همچنین اگر سیگار می کشید، به دارو یا چیزی حساسیت دارید، در لخته شدن خون مشکل دارید یا فشار خون دارید، باید این موارد را با پزشک خود درمیان بگذارید. پس از اتمام جراحی لیپوماتیک ممکن است نیاز باشد یک شب را در کلینیک بمانید؛ معمولاً فقط یک جلسه درمانی لیپوماتیک برای دستیابی به نتایج مورد نظر شما لازم است. بعد از جراحی لیپوماتیک، تورم و کبودی را تجربه خواهید کرد که طبیعی است و بعد از چند هفته برطرف می شود. نتایج بلافاصله پس از جراحی شروع می شوند اما ممکن است بلافاصله آنها را نبینید، تقریباً شش ماه طول می کشد تا کاملاً مشخص شود، در این مدت بدن شما به بهبودی و تنظیم مجدد ادامه می دهد.

بدن شما هر روز با کانتور جدید خود سازگار می شود؛ برای کسب نتیجه از پیکرتراشی باید در چارچوب کنترل وزن زندگی سالمی داشته باشید، وزن خود را ثابت نگه دارید و با ورزش فراوان سبک زندگی خود را تغییر دهید. از جمله مراقبت های کلی بعد از لیپوماتیک:

•         پیاده روی سبک برای جلوگیری از لخته شدن خون توصیه می شود.

•         باید از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کرده و به مدت دو تا سه هفته ورزش نکنید.

•         احتمالاً به شما آموزش داده می شود که برای پایین بردن تورم لباس بسیار تنگ برای فشرده سازی بپوشید.

•         برای کمک به حفظ نتایج بعد از لیپوماتیک، یک رژیم غذایی متعادل از سبزیجات، میوه ها و غلات بخورید.

فرم ویزیت آنلاینثبت پرسش

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35