ترکیب کربوکسی تراپی با سایر روش های جوانسازی

کربوکسی تراپی


کربوکسی تراپی یک روش درمانی نوآورانه است که نتایج موثری را در طیف وسیعی از کاربردها از درمان بیماری های پوستی و علائم پیری گرفته تا ترمیم مو بدون جراحی ارائه می دهد. این درمان زیبایی یک روش غیر جراحی بوده و به دلیل درد بسیار خفیف، عدم نیاز به بی حسی، سرعت بالای انجام، عدم وجود عوارض و بدون نیاز به مراقبت های قبل و بعد از کربوکسی تراپی، می تواند در فاصله استراحت کار روزانه نیز انجام شود.

درمان کربوکسی تراپی به روش زیر عمل می کند:

•         اکسیژن رسانی به بافت ها را افزایش می دهد.

•         فرآیندهای بهبودی و تجدید بدن را آغاز می کند.

•         باعث افزایش جریان خون می شود.


کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

کربوکسی تراپی شامل تزریق میکرو CO2 در اکسید کربن با درجه پزشکی است، بسته به ناحیه تحت درمان، این کار می تواند به صورت زیر پوست در لایه چربی یا در لایه درم پوست انجام شود. دی اکسید کربن یک گاز طبیعی است که در بدن وجود دارد، بنابراین این روش کاملا سازگار با بدن می باشد، بدن CO2 اضافی را به عنوان کمبود اکسیژن تفسیر می کند و در پاسخ به این امر افزایش جریان خون، فراهم کردن موجی از اکسیژن و مواد مغذی به ناحیه تحت درمان را نتیجه می دهد. افزایش جریان خون باعث ایجاد پاسخ های نوسازی سلولی در بافت می شود، این همچنین تجزیه سلول های چربی و بافت اسکار را تحریک می کند. کربوکسی تراپی بر روی فاکتورهای رشد اندوتلیال عروقی (VEGF) نیز تأثیر دارد، نئوآنژیوژنز و سنتز فیبروبلاست را تحریک می کند، در نتیجه منجر به بهبود زخم و تولید کلاژن می شود.


ترکیب کربوکسی تراپی با سایر روش های جوانسازی

کربوکسی تراپی یک درمان مستقل عالی است که نتایج عالی را برای بسیاری از شرایط ارائه می دهد، با این حال هنگامی که با سایر درمان ها ترکیب شود، می تواند نتایج بهتری را برای بیماران در طیف وسیعی از شرایط ارائه دهد. درمان پیشرفته CO2 در کنار سایر درمان ها به خوبی کار می کند تا نتیجه بهتری ارائه کند. کربوکسی تراپی با افزایش اکسیژن رسانی به پوست کار می کند و این به نوبه خود باعث ایجاد مکانیسم های ترمیم و بهبود در بدن می شود؛ بنابراین در حالی که این درمان به تنهایی می تواند بسیار موثر باشد، اما با تقویت فرآیندهای بازسازی، سایر روش ها را نیز به خوبی تکمیل می کند. روش کربوکسی تراپی ایمن و موثر است و اغلب می تواند نتیجه بهتری را در زمان کمتری ارائه دهد. هنگامی که کربوکسی تراپی در ترکیب با درمان دیگری انجام می شود، یک راه مقرون به صرفه برای بهبود برنامه درمانی فراهم می کند.

کربوکسی تراپی بهبود زخم را تسریع می کند، به همین دلیل است که با سایر روش های جوانسازی تزریقی خوب عمل می کند؛ ترکیب این روش و سایر درمان های زیبایی ایمن و مقرون به صرفه با نتایج بهتر و زمان کوتاه تر است.


درمان های ترکیبی با کربوکسی تراپی

1- مزوتراپی و کربوکسی تراپی

در روش مزوتراپی از یک سری تزریق های کوچک برای توزیع مواد تقویتی انتخاب شده در پوست استفاده می شود، نوع این مواد از ویتامین ها، آمینواسیدها یا مواد معدنی توسط متخصص زیبایی در هنگام معاینه متقاضی تعیین می شود. افزودن کربوکسی تراپی به این روش نه تنها به بهبودی کمک می کند، بلکه بازسازی بافت های پوست از جمله کلاژن را نیز افزایش می دهد. مزوتراپی در مزودرم پوست تزریق شده اما گاز دی اکسید کربن درست به لایه زیرین پوست تزریق می شود که تداخلی با هم ندارد.

2- پی آر پی و کربوکسی تراپی

PRP مخفف پلاسمای غنی از پلاکت است، این روش از نمونه تصفیه شده خون خود بیمار برای جذب قوی ترین عوامل ترمیم کننده استفاده می کند که منجر به تجدید سلول های پوست می شود. ترکیب کربوکسی تراپی و پی آر پی به تسریع روند کمک می کند و سرعت و میزان بهبودی را افزایش می دهد.


کاربردهای کربوکسی تراپی


3- لایه برداری شیمیایی و کربوکسی تراپی

ترکیب لایه برداری شیمیایی با کربوکسی تراپی به بهبود سریعتر پوست کمک می کند. کربوکسی تراپی یک پایان تسکین دهنده برای درمان ارائه می کند، اما همچنین تقویت ارزشمندی برای فرآیندهای تجدید سلول های پوست برای پوست روشن تر و درخشان تر است.

4- لیپولیز تزریقی با کربوکسی تراپی

تزریق هایی مانند Aqualyx و Celluform برای شکستن چربی اضافی در نواحی موضعی بدن، از جمله غبغب و پشت زانو انجام می شوند. کربوکسی تراپی همچنین می تواند به تجزیه چربی کمک کند، بنابراین یک حمله دو طرفه نتایج فوق العاده‌ای را برای بیمارانی که به دنبال کاهش تجمع بیش از حد ذخایر چربی هستند، به همراه دارد.


درمان های ترکیبی با کربوکسی تراپی در چه زمینه هایی اثربخش هستند؟

•         علائم کشش: کربوکسی تراپی باعث تحریک تولید کلاژن در پوست دارای علائم کشش می شود، پس این روش می تواند علامت کشش را برای بهبود ظاهر آن بازسازی و کوچک کند. هنگامی که درمان کربوکسی در ترکیب با میکرونیدلینگ استفاده می شود، می توان به نتایج برجسته ای در زمانی کوتاه منجر شود.

•         سلولیت: کربوکسی تراپی با بهبود چشمگیر گردش خون در ناحیه آسیب دیده اثر می کند، برای نتایج بهتر این روش را می توان به طور ایمن با مزوتراپی روی بدن ترکیب کرد.

•         چربی ناحیه ای: کربوکسی تراپی را می توان با تزریقات حل کننده چربی برای نواحی موضعی یا با کرایولیپولیز (درمان انجماد چربی Micool-A) برای مناطق بزرگتر کاهش چربی ترکیب کرد. به ویژه برای از بین بردن رسوبات نامنظم توده ای پس از درمان کاهش چربی برای یک نتیجه ایده آل مفید است.

•         ریزش مو: کربوکسی تراپی را می توان به راحتی همراه با پی آر پی یا مزوتراپی با فاکتورهای رشد و پپتیدها برای تحریک رشد مو مورد استفاده قرار داد. کربوکسی تراپی که روی پوست سر انجام می شود منجر به تشکیل شبکه های عروق خونی جدید می شود؛ اثر کربوکسی تراپی اکسیژن رسانی و همچنین تغذیه قابل توجه ناحیه تحت درمان است. نتایج درمان نتیجه تزریق یک رسوب گاز CO2 به بافت ها است که منجر به گشاد شدن رگ های خونی و اکسیژن رسانی به پوست سر می شود.

•         حلقه های تیره زیر چشم: پوست اطراف و زیر چشم ها بسیار نازک است، تیرگی این ناحیه نیز نشان دهنده گردش خون ضعیف می باشد، کربوکسی تراپی با افزایش اکسیژن، تحریک گردش خون و عادی شدن آن عمل می کند. کربوکسی تراپی را می توان با لایه برداری پوست یا آمینوتراپی دور چشم ترکیب کرد. این کار بدن را فریب می دهد تا جریان اکسیژن را افزایش دهد، ظاهر حلقه های تیره را بهبود بخشد و اسیدهای آمینه، ویتامین ها و اسید هیالورونیک را به بدن برساند.

مزایا و معایب لیزر موهای زائد
25 Jul 2022

مزایا و معایب لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک گزینه نیمه دائمی محبوب که به فولیکول های مو آسیب می رساند تا رشد مو را به حداقل برساند؛ در حالی کاملا بدون درد نیست و برای بسیاری از افراد موثر است.

ادامه مطلب
از بین بردن غبغب با روش های غیرجراحی
8 May 2024

از بین بردن غبغب با روش های غیرجراحی

درمان های زیادی برای از بین بردن غبغب و بازگرداندن چانه و گردن به ظاهر طبیعی آن وجود دارد، نوع درمان تا حدی به شرایط جسمی فرد و میزان کشسانی پوست و بافت های عمیق تر بستگی دارد، افراد جوان با خاصیت ارتجاعی پوست، انتخاب های زیاد غیرجراحی برای کاهش یا از بین بردن غبغب خود دارند.

ادامه مطلب
تزریق چربی یا پروتز
27 Jul 2020

تزریق چربی یا پروتز

تزریق چربی یک فرآیند جراحی است که چربی را از یک ناحیه بدن به ناحیه دیگر منتقل می کند. هدف این روش بهبود یا تقویت مناطقی است که چربی به آن تزریق می شود. این تکنیک شامل استخراج چربی با لیپوساکشن، پردازش چربی و سپس تزریق مجدد چربی تمیز شده در ناحیه ای است که به بهبود نیاز دارد.

ادامه مطلب
روش های افزایش رشد موی سر
3 Jul 2022

روش های افزایش رشد موی سر

موها به طور متوسط هر ماه حدود یک سانتی متر رشد می کنند، اگرچه عوامل ژنتیکی می توانند باعث ایجاد تفاوت در سرعت رشد مو شوند اما چندان قابل توجه نیست. هیچ روش علمی اثبات شده ای برای تسریع یا تحریک رشد مو وجود ندارد، اما می توان با تقویت موها و جلوگیری از عواملی که از رشد طبیعی موها جلوگیری می کنند شاهد افزایش رشد موی سر بود.

ادامه مطلب

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35