کربوکسی تراپی

برای سلامتی و مراقبت از پوست راه ها و روش های متفاوتی وجود دارد که باعث افزایش سرعت زیبایی و جوانسازی پوست می شود و همچنین اجازه خواهد داد افرار ظاهر ایده آل خود را بدست آورند.


یکی از روش های مطرح و کاربردی در این زمینه کربوکسی تراپی می باشد که مخاطبان بسیاری را نیز به خود اختصاص داده است.حال به درخواست شما عزیزان به منظور توضیحات بیشتر در این روش مطالبی را تهیه کرده ایم که با شما به اشتراک میگذاریم ، با ما همراه باشید.


کربوکسی تراپی

اگر بخواهیم درباره ی این روش صحبت کنیم ابتدا باید اشاره کنیم این روش از ماده کربن دی اکسید برای درمان بهره می گیرد که گازی غیر سمی و سازگار با بدن می باشد . این مواد سازگار با بدن به زیر پوست تزریق می گردد و بدین وسیله بافت داخلی پوست آن را به عنوان اکسیژن قبول کرده و باعث گردش جریان خون بیشتر در منطقه خواهد شد.


گردش بیشتر خون و تحریک سلول ها به علت نفوذ مواد مغذی ، باعث ترمیم سلولی در پوست می شود و ما شاهد جوان شدن و زیبایی پوست خواهیم شد.


کاربرد کربوکسی تراپی

افراد زیادی در دنیا تیرگی زیر چشم را تجربه کرده اند که برای آن ها بسیار آزار دهنده می باشد و در زیبایی آن ها اختلال ایجاد می کند.


از طریق کربوکسی تراپی می توان به رفع این معضل پرداخت . علت اصلی کبودی پای چشم خلل در خونرسانی آن منطقه می باشد بنابراین با اکسیژن رسانی و سرعت بخشیدن جریان خون به آن منطقه از طریق کربوکسی تراپی می توان به این هدف رسید و به رنگ اصلی پوست دسترسی پیدا کرد .همینطور با کلاژن سازی در آن منطقه ، پوست زیر چشم ، سفت تر ، زیبا تر و شفاف تر خواهد شد.


از این روش برای رفع چین و چروک خصوصا در اطراف چشم نیز استفاده می کنند و با تزریق این مواد بر چین و چروک می توان کلاژن سازی را انجام داد و چین و چروک را به طور کل از بین برد.


درمان های کربوکسی تراپی چیست؟

از این روش می توان برای سطوح مختلف پوست بدن استفاده کرد .از درمان تیرگی زیر چشم تا بر طرف کردن ترک ها عمیق پوستی بدن.


همچنین این روش برای درمان سلولیت و کم کردن چربی استفاده می شود . می تواند چروک های صورت و دور و اطراف چشم را از بین ببرد ، برای رفع هر گونه لک ، اسکار و یا جای آکنه بر پوست کاربرد دارد ، برای سفت شدگی و جوانسازی پوست استفاده می شود و شلی پوست را از بین می برد ، برای جوانسازی گردن و پشت دست استفاده می گردد و در مواقعی از آن برای درمان ریزش مو استفاده می شود.همچنین این روش برای پسوریازیس نیز موفق می باشد.


روش انجام کربوکسی تراپی؟

این روش تنها در مراکز تخصصی پوست و زیبایی زیر نظر متخصص این زمینه انجام می گیرد . دستگاه این روش دارای مخزن حاوی کربن دی اکسید می باشد که از سمت خروجی نفوذ آن قابل کنترل می باشد و میزان شدت خروج و مقدار خروج با تنظیم متخصص با توجه به شرایط مراجع انجام میگیرد و با بی حسی موضعی بر منطقه تزریق گاز صورت می گیرد.


منطقه های مختلف درمان و نوع درمان ها به واسطه این روش ، تزریق مقدار مواد کمتر و یا بیشتری را می طلبند که توسط تشخیص متخصص محاسبه و اعمال می گردد. همچنین واکنش پس از تزریق در نقاط مختلف ، متفاوت می باشد.


برای مثال برای درمان ترک های پوستی کمی سوزش در منطقه ایجاد می شود . همچنین برای رفع سیاهی زیر چشم کمی تورم به وجود خواهد آمد و برای درمان های سلولیت و رفع چربی می توان کمی فشار را در آن منطقه احساس کرد که تمامی این حالت ها موقتی بوده و بسیار سریع از بین خواهند رفت.


کربوکسی تراپی چه عوارضی را در بر دارد؟

اصولا این روش عواضی را به همراه ندارد چرا که گاز کربن دی اکسید کاملا غیر سمی بوده و مورد نیاز بدن می باشد پس آلرژی و یا عوارضی را به همراه خود ندارد.


اما این روش عوارض یا واکنش های چند ساعته مانند قرمزی و یا تورم در محل ، احساس سوزش در محل ، کبودی جزئی ، احساس کشش در پوست و . . . را دارد که همگی طی مدت زمان کوتاهی احساس شده و کم کم از بین خواهد رفت . توصیه می شود افراد به مدت 4 ساعت پس از درمان تماس آب با مطقه درمان شده را قطع نمایند تا روند درمان به تعویق انداخته نشود.


کربوکسی تراپی نیاز به چند بار تکرار دارد؟

تعداد دوره درمان این روش بسته به نوع درمان و شرایط پوست فرد دارد و از 6 الی 8 جلسه برای افراد متغیر بوده و معمولا هر دو هفته یکبار نیاز به تکرار مجدد دارد.


فرم ویزیت آنلاینثبت پرسش

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35