بلفاروپلاستی با لیزر

بلفاروپلاستی با لیزر

افتادگی پلکها و پف و چروک زیر چشم می تواند تاثیر فراوانی در چهره افراد بذارد و سن افراد را گاهی تا سال ها پیرتر به نظر برساند. بلفاروپلاستی Blepharoplasty یک جراحی زیبایی ظریف و غیرتهاجمی مربوط به پلک ها می باشد که می تواند تاثیر بسیاری بر تمام صورت بگذارد؛ این جراحی با حذف چروک های اضافی روی پلک ها و پف زیر چشم درخشش چشمان را بسیار بیشتر می کند. این جراحی علاوه بر هدف های زیبایی، با هدف کاربردی بهبود بینایی برای افرادی که پلک های آویزان دارند انجام می شود و غالبا همراه با روشهایی مانند لیزر، تزریق پرکننده ها و لیفت پوست صورت می گیرد.


بلفاروپلاستی با لیزر چیست؟

بلفاروپلاستی با لیزر یک روش جراحیست که از لیزر برای کمک به اصلاح ناهنجاری ها یا بهبود زیبایی شناسی ناحیه Periorbital (ناحیه اطراف چشم) استفاده می کند. در بیشتر موارد، بلفاروپلاستی با لیزر با اهداف زیبایی انجام می شود؛ با این حال، بلفارو گاهی به دلیل اختلال بینایی از نظر پزشکی ضروری تلقی می شود. نتایج جراحی بلفاروپلاستی با لیزر معمولاً ماندگاری بسیار طولانی دارد. لیزر مورد استفاده در این روش درست مانند یک چاقوی کوچک جراحی به عنوان یک ابزار برش عمل می کند، اما برای جلوگیری از خونریزی با رگ های خونی با احتیاط کار می کند؛ این بدان معناست که با هر برش فقط مقادیر بسیار کمی خون از بین می رود، زیرا عروق بلافاصله قبل از جمع شدن خون بسته می شوند.


با توجه به نیاز افراد بلفاروپلاستی با لیزر می تواند برای پلک بالا یا پایین انجام شود، این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود.


بلفاروپلاستی با لیزر پلک بالا

عمل بلفارو پلک فوقانی با لیزر برای کاهش ظاهری پلک های سنگین و چروک های آن در حالت ایستاده انجام می شود. در این روش برش ها و برداشت با استفاده از لیزر انجام می شود و باعث منقبض شدن و از بین بردن رسوبات چربی و اضافی پوست و ماهیچه های بالای چشم می شود. این روش نیاز به بخیه عضلانی ندارد و زخم آن با بخیه بسیار ریز بسته می شود که نهایتا تا یک هفته از بین می رود.


بلفاروپلاستی با لیزر پلک پایین

بلفاروپلاستی با لیزر پلک پایین یک عمل جراحیست که باعث کاهش پف و توده های زیر چشم می شود. در این عمل ابتدا در محل مورد نظر برش چند میلیمتری انجام شده و برداشت چربی، پوست های اضافی و ماهیچه های زیر چشم با لیزر انجام می شود. در انتها نیز محل زخم پلک پایینی با لیزر بسته شده و باعث تسریع بهبودی و جراحی بی خطر خواهد شد.


مزایای بلفاروپلاستی با لیزر

فواید استفاده از لیزر در بلفارو پلک در زمان برش و مواجهه با رگهای خونی دو برابر می شود؛ زیرا در مرحله اول عدم وجود خون اضافی به جراح کمک می کند تا واضح تر ببیند که چه می کند و بنابراین به نتایج دقیق تری می رسد؛ آنها می توانند در مورد اندازه و محل برش ها تصمیمات بهتری بگیرند، میزان بافت برداشت شده را بهتر ارزیابی کنند و اطمینان حاصل کنند که این عملیات را تا حد امکان کامل انجام می دهند. درمرحله دوم، از آنجا که خون کمتری از بافت های موجود در ناحیه تحت کنترل از دست می رود، کبودی و تورم به مراتب کمتر است؛ به طور کلی هرچه خونریزی بیشتری در حین عمل وجود داشته باشد، کبودی بیشتر مشاهده می شود. فایده دیگری که تورم کمتر دارد این است که تقریباً بلافاصله بعد از جراحی می توان نتایج را مشاهده کرد.


وقتی بلفاروپلاستی با لیزر انجام شود، دوران نقاحت بعد از بلفاروپلاستی بسیار کوتاه تر خواهد بود. با توجه به رعایت دستورالعملهای بعد از جراحی، بیشتر بیماران می توانند تنها طی یک هفته به زندگی معمول خود برگردند؛ در مقایسه، دو تا چهار هفته طول می کشد تا بیماران پس از انجام بلفاروپلاستی به روش سنتی، دوباره به امور عادی خود بازگردند.


بلفاروپلاستی با لیزر برای چه افرادی مناسب است؟

با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و مخصوصا پوست اطراف چشم و پلک ها به مرور زمان دچار نازک شدن، شل شدن، تغییر رنگدانه ها و ایجاد چین و چروک می شود. بلفاروپلاستی پلک یکی از جدیدترین روشها برای رفع بسیاری از این مشکلات می باشد که تحت شرایطی برای متقاضیان انجام میشود؛ برخی از خصوصیات کاندید مناسب برای جراحی بلفارو با لیزر عبارتند از :

• داشتن حداقل 35 سال سن

• بیماری زمینه ای یا شرایط پزشکی خاصی که مانع بهبودی شود در متقاضی وجود نداشته باشد

• فرد متقاضی در خصوص نتیجه نهایی چشم انداز مثبت و واقع بینانه داشته باشد

• فرد تایید پزشک را از نظر نتیجه بخشی و وضع مناسب جسمی برای انجام بلفاروپلاستی داشته باشد

• هیچ گونه زخم، عفونت و مشکلی در حاشیه پلک و خشکی چشم وجود نداشته باشد

• در صورتی که فرد متقاضی سیگار بکشد امکان انجام بلفارو برای او وجود ندارد

• در پلک های بیمار رسوبات چربی وجود داشته باشد و پوست وی تا حدی شل باشد که باعث چین خوردگی شود

چگونه چین و چروک پیشانی را از بین ببریم؟
4 Feb 2021

چگونه چین و چروک پیشانی را از بین ببریم؟

بسته به آناتومی بدن هر فرد و میزان استفاده از عضلات صورت با توجه به عادات رفتاری چروک های صورت بین 20 تا 30 سالگی شکل می گیرند، و چین و چروک های پیشانی اغلب از اولین چین و چروک های صورت هستند که پدیدار می شوند.

ادامه مطلب
تزریق ژل یا تزریق چربی؟
20 Jun 2020

تزریق ژل یا تزریق چربی؟

وقتی اسم چربی می آید، اغلب به مناطقی از بدن فکر می کنیم که حجم بسیاری داشته و دوست داریم آن قسمت را لاغر کنیم. چربی قسمت مهمی از بدن را تشکیل می دهد.

ادامه مطلب
کاربرد های درمانی بوتاکس چیست؟
20 Jun 2020

کاربرد های درمانی بوتاکس چیست؟

بوتاکس یا Botox سمی ضعیف شده از باکتری ای به نام کلوستردیوم بوتولینوم (Clostridium botulinum) می باشد که این سم بسیار کشنده و سبب مسمومیت های غذایی می شود.این سم برای نخستین بار در سال 1820 کشف شد.اولین خاصیت درمانی این سم در سال 1980 توسط یک چشم پزشک اهل کشور آمریکا جهت بهبود انحراف چشم کشف شد

ادامه مطلب
درمان خشکی پوست
21 Dec 2020

درمان خشکی پوست

خشکی پوست به دلیل نقص در مانع پوستی و اختلال در عملکرد یا کمبود چربی های سالم لازم در لایه بالایی پوست ایجاد می شود

ادامه مطلب

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35