ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

ماندگاری تزریق چربی

تزریق چربی یک روش عالی استفاده از چربی های اضافی بدن برای از بین بردن چن و چروک دست و صورت و افزایش حجم سینه ها طور طبیعی است. اصطلاحات تزریق چربی (مانند انتقال چربی Autologous و پیوند چربی) به فرایند گرفتن چربی از ناحیه اهدا کننده، پاکسازی آن از طریق سانتریفیوژ و سپس تزریق آن در منطقه مورد نظر برای جوانسازی صورت گفته می شود. از آنجا که انتقال چربی یکی از روش های آرایشی و بهداشتی دشوار است، کلید موفقیت برای گرفتن نتایج طولانی مدت انتخاب جراح مناسب می باشد. فقط یک جراح پلاستیک با مهارت، دارای تجربه زیاد و استعداد هنری می تواند آنچه که از تزریق چربی به بدن انتظار دارید را می تواند برای شما به بهترین وجه فراهم کند. 


مراحل تزریق چربی

در مرحله اول، برای ماندگاری تزریق چربی از محل های اهدا کننده به گونه ای چربی جمع آوری می شود که بیشتر سلول ها زنده و بی ضرر باشند. مانند روش لیپوساکشن معمولی، سلولهای چربی با یک کانول نازک استخراج می شوند، از طریق روش های انتقال چربی، با مکش و فشار بسیار آهسته و آرام تزریق می شوند تا از سلول ها محافظت شود.


در مرحله دوم، برای جدا کردن سلولهای خوب و زنده از سایر قسمتهای استخراج شده چربی پردازش می شود. جراحان با کمک فرآیند سانتریفیوژ که در آن سلول ها با سرعت زیاد در حال چرخش هستند (موثرترین روش برای از بین بردن مایعات اضافی و سلول های مرده و ناسالم) سلول های زنده و سالم را جدا می کنند.


مرحله سوم تزریق: در این مرحله جراح چربی های زنده را در مناطق مورد نظر تزریق و اعمال می کند. باز هم تکنیک، تجربه و مهارت جراح برای موفقیت در نتایج بسیار مهم است. سلول های چربی باید با فشار کم و در مقادیر اندک تزریق شوند تا بتوانند با بافت های اطراف ارتباط برقرار کرده و سریع به بافت چربی خونرسانی کند و ماندگاری تزریق چربی طولانی شود.


جراحان اغلب ناحیه مورد نظر را کمی پر می کنند زیرا طبیعی است که درصد خاصی از سلول ها زنده نمانند. بعد از گذشت حدود شش ماه، سلولهای چربی باقی مانده استقرار یافته و ماندگار می شوند.


سرانجام محافظت از سلول های چربی پس از تزریق با كاهش تورم بسیار مهم می باشد. کمپرس سرد و داروهای ضد التهاب نیز در جلوگیری از تورم بسیار مفید هستند. بسیار مهم است که هر مرحله از مراحل با احتیاط انجام شود.


ماندگاری تزریق چربی چقدر است ؟

هنگامی که بیماران برای اولین بار می شنوند که چربی تزریق شده به صورت قابل ملاحظه ای دارای ماندگاری دائمی است، معمولاً بسیار هیجان زده هستند و کمی شک و تردید دارند. انواع دیگر ترمیم حجم صورت (مانند پرکننده های مصنوعی) برای حفظ نتایج نیاز به تکرار دارند. تزریق چربی متفاوت است زیرا سلول ها در محیط جدید خود قادر به زندگی و رشد هستند و موجب جوانی دائمی می شوند. با این حال این بدان معنی نیست که تمام چربی ها زنده می مانند یا همان سطح جوان شده برای همیشه حفظ می شود.


تمام چربی های منتقل شده به صورت دائمی زنده نمی مانند. در طی 6 ماه اول برخی از سلول ها می میرند و این باعث می شود منطقه ای که به آن چربی تزریق شده حجمش را از دست داده و فرو رود. البته حتی سلول هایی که تثبیت شده اند نمی توانند برای همیشه با پیری بیشتر مبارزه کنند. در حالی که ممکن است تزریق چربی دائمی باشد، ساختارهای دیگر در صورت و پوست با افزایش سن به زوال می روند.


ماندگاری تزریق چربی به فاکتور های مختلفی بستگی دارد از جمله اینکه چند درصد از سلول های چربی برداشت شده سالم اند. هرچه سلول های سالم بیشتر باشد مانگاری تزریق چربی بیشتر بوده و برعکس. طی یک سال اول حدود 30 تا 70 درصد چربی تزریق شده جذب می شود و معمولا پزشکان چربی بیشتری به بدن تزریق می کنند تا در صورت جذب درصدی از چربی تزریق شده نتایج تزریق چربی کامل از بین نرود.


اگر قصد انجام تزریق چربی به صورت و یا سایر نواحی بدن را دارید می توانید جهت اخذ مشاوره و یا تعیین وقت با کلینیک زیبایی رنسانس در ارتباط باشید.


مزایا و معایب هایفوتراپی
24 Nov 2019

مزایا و معایب هایفوتراپی

هایفوتراپی روشی است که بدون نیاز به جراحی و یا هرگونه بیهوشی و به وسیله امواج اولتراسوند این بافت ها را سفت کرده و باعث کشیده شدن و بالا رفتن پوست می شود.تاثیر هایفوتراپی در جوان سازی پوست ثابت شده است.نحوه عملکرد این روش بدین گونه است که امواج اولتراسوند در لایه های زیرین پوست تابیده می شود و بدون هیچگونه سوختگی در لایه های سطحی پوست و با متمرکز شدن انرژی در لایه های زیرین و عمق پوست الیاف کلاژنی پوست و سلول های آن منطقه منعقد شده و سبب خواهد شد پوست کشیده و چین و چروک ها و شل شدگی های پوست را از بین ببرد.

ادامه مطلب
هایفوتراپی برای لاغری
29 Jun 2020

هایفوتراپی برای لاغری

سفت شدن پوست با استفاده از روش هایفو HIFU یک جایگزین عالی برای عمل لیفت پوست بوده و علاوه بر جنبه های ظاهری این روش در بسیاری از درمان های پزشکی نیز مفیده واقع شده است

ادامه مطلب
درمان خشکی پوست
21 Dec 2020

درمان خشکی پوست

خشکی پوست به دلیل نقص در مانع پوستی و اختلال در عملکرد یا کمبود چربی های سالم لازم در لایه بالایی پوست ایجاد می شود

ادامه مطلب

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35