تزریق ژل یا تزریق چربی؟

وقتی اسم چربی می آید، اغلب به مناطقی از بدن فکر می کنیم که حجم بسیاری داشته و دوست داریم آن قسمت را لاغر کنیم. چربی قسمت مهمی از بدن را تشکیل می دهد. چربی ها کالری اضافی بدن را تا زمان مورد نیاز ذخیره کرده و برخی از هورمون های کنترل کننده متابولیسم بدن را ترشح می کنند. از طرفی با تزریق چربی چین و چروک صورت را از بین می برند.


تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی که به عنوان انتقال چربی نیز شناخته می شود، فرایند برداشتن چربی از یک قسمت از بدن و تزریق مجدد آن به قسمت دیگر می باشد. در این روش محل اهدا (به عنوان مثال شکم، باسن یا ران) و محل تزریق بی حسی شده و سپس عمل تزریق انجام می شود. یکسری مایعات خاص برای تسهیل در جمع آوری چربی ها به محل اهدا کننده تزریق می کنند. سلول های چربی از طریق یک سوزن کوچک متصل به یک سرنگ استخراج شده و سپس چربی برای از بین بردن مایعات اضافی پردازش شده و با سوزن دیگر به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. تزریق بیش از حد چربی به دلیل جذب چربی در هفته های ابتدایی پس ازتزریق، لازم است.


تزریق چربی چه موقع بهتر عمل می کند؟

تزریق چربی دارای نتایج خارق العاده و طبیعی برای اصلاح گونه های فرورقته، پلک های افتاده و موارد دیگر بوده و همچنین می تواند در هر سنی برای از بین بردن خطوط صورت مانند خط لبخند، گونه، فک و پیشانی و غیره مورد استفاده قرار گیرد.


مزایا تزریق چربی نسبت به تزریق ژل:

تزریق چربی دارای مزایای منحصر به فردی بوده که موجب برتری آن نسبت به سایر محصولات پرکننده مانند تزریق ژل می شود.از جمله:

✔ روشی طبیعی و غیر آلرژی زا و سرپایی می باشد که عموماً زیر یک ساعت طول می کشد.

✔ تزریق ممکن است چند ماه به طور دائم ادامه یابد.

✔ داشتن حداقل درد، که با دارو قابل کنترل می باشد.

✔ از آنجا که چربی تزریقی مربوط به بدن خود بیمار است، به آزمایش های قبلی نیاز نبوده و چربی ها نیز از بین نمی روند.

✔ تزریق چربی در ابتدا از پرکننده های مصنوعی صورت گران تر می باشد با این وجود، به دلیل ماندگاری طولانی آن معمولاً با گذشت زمان به گزینه ای مقرون به صرفه تبدیل می شود.

✔ خطرات و عوارض جانبی کمتری نسبت به پرکننده های دیگر صورت دارد.

✔ باعث بهبود کیفیت پوست، کاهش چین و چروک به ویژه در اطراف چشم می شود.

✔ در تزریق چربی به جای ژل، از سلول های چربی زنده بدن خود فرد استفاده شده، در نتیجه دارای نتایج طبیعی و ماندگاری طولانی می باشد.

✔ دیگر مزیت تزریق چربی نسبت به تزریق ژل ، باریک و کم حجم شدن منطقه برداشت چربی است.

✔ از آنجایی که امکان جذب مجدد چربی تزریق شده به بدن وجود دارد، ممکن است به بیش از یک تزریق نیاز باشد. که با وجود یک جراح ماهر، ممکن است سالها به تزریق مجدد نیازی نباشد.

✔ امکان ایجاد عفونت در این روش نسبت به روش های تزریق ژل و پروتز کمتر می باشد.


تزریق ژل چیست؟

با افزایش سن، حجم چربی زیر پوست بتدریج کاهش یافته و باعث ظهور چین و چروک در اطراف چشم، دهان و غیره می شود. تزریق ژل یا فیلر یک روش مؤثر برای بازیابی حجم از دست رفته و اصلاح چین و چروک صورت و جوان سازی صورت می باشد. مواد شیمیایی مختلفی به عنوان پرکننده در بازار موجود هستند. پرکننده مناسب را با توجه به مساحتی که نیاز به تزریق دارد تعیین می کنند. به عنوان مثال، از پرکننده های نرم تر برای لب استفاده می شود، در حالی که از پرکننده های سفت تر برای فرم دادن گونه ها استفاده می شود. دوام ژل های تزریق شده به نوع و مساحت مورد استفاده بستگی دارد. ماندگاری آنها می تواند از چند ماه تا یک سال ادامه داشته باشد. پرکننده های قوی تر معمولاً ماندگاری بیشتری دارند. برای حفظ اثر بایستی تزریق ژل را مدام تکرار کرد.


موارد قابل اصلاح توسط تزریق ژل

اگر از ظاهر لبخند خود راضی نیستید، اگر به دنبال لب های جذاب تر و زیبایی تری هستید و اگر پوستی صاف و بدون چین و چروک می خواهید، تزریق ژل بدون نیاز به جراحی یک راه حل ایمن و مؤثر بوده و بعد از آن نیاز به مراقبت خاصی ندارد و شما می توانید فعالیت های روزانه خود را بدون احساس درد و ناراحتی از سر بگیرید.


از دیگر موارد قابل اصلاح به وسیله تزریق ژل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• افزایش حجم و برجسته کردن لب ها

• از بین بردن خط لبخند

• اصلاح چین و چروک صورت به خصوص در اطراف دهان و چشم

• فرم دهی به گونه ها


مزیت تزریق ژل نسبت به تزریق چربی :

تزریق ژل یک مرحله ای بوده و نتیجه ی آن در مدت زمان کوتاهی قابل مشاهده می باشد و نیازی به بیرون آوردن چربی ندارد. تزریق ژل برخلاف تزریق چربی به افراد با مهارت بالا نیاز نداشته و عوارضی مانند تورم، قرمزی وغیره ندارد.


کلینیک زیبایی رنسانس با بهره گیری از دانش روز و استفاده از جدید ترین تکنیک ها و و امکانات به عنوان یکی از بهترین کلینیک های زیبایی شناخته شده است.همچنین در اختیار داشتن پزشکان متخصصان در این مجموعه سبب ارائه بهترین روش های درمانی و زیبایی خواهد شد. شما می توانید جهت اخذ مشاوره و یا تعیین وقت برای انجام کلیه روش های زیبایی با شماره تلفن 09122115442 تماس حاصل نمایید.


آیا تزریق ژل چربی بی خطر است؟
2 May 2020

آیا تزریق ژل چربی بی خطر است؟

تزریق چربی بیشتر برای کاهش چین و چروک، از بین بردن اثر جوش ها و جوان سازی پوست استفاده می شود. در این روش جراحان در کلینیک های زیبایی از چربی های برداشت شده از بدن خود فرد برای تزریق استفاده می کنند که باعث تقویت قوام صورت، از بین رفتن چین و چروک های عمیق صورت و حجیم کردن لب ها می شوند.

ادامه مطلب
بهترین روش بالا بردن ابرو
2 Jun 2020

بهترین روش بالا بردن ابرو

چشم ها ویژگی مهمی در چهره هستند. اما متأسفانه گاهی اوقات با بالا رفتن سن معمولا ابروها به سمت پایین کشیده می شوند. از آنجا که پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، فاصله بین ابروها و مژه ها کوتاه می شود

ادامه مطلب
مراقبت های قبل از هایفوتراپی
12 Dec 2019

مراقبت های قبل از هایفوتراپی

هایفوتراپی برای اولین بار در سال 2008 به منظور درمان های زیبایی مورد استفاده قرار گرفت.این روش دارای مزایای بسیاری است که از مهم ترین آن می توان به عدم نیاز به جراحی توسط این روش اشاره نمود.انجام هایفوتراپی به صورت سرپایی می باشد و طی یک جلسه می توان نتایج آن را فورا مشاهده کرد

ادامه مطلب

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35