عوارض لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد


بی شک رشد بیش از حد مو در نواحی ناخواسته ی بدن یکی از مشکلات بزرگی است که ممکن است هر فردی با آن دست و پنجه نرم کند.هر فرد در طول زندگی به میزان بسیار زیادی هزینه و وقت خود را برای از بین بردن و خلاص شدن از مو های زائد صرف می نماید.روش های از جمله استفاده از کرم های مو بر ، وکس کرد و یا اصلاح آن ها به وسیله ماشین ریش تراش و یا تیغ و یا اپیلاسیون هر کدام از جمله روش های سنتی می باشد که هم وقت گیر و هزینه بر است و همچنین دائمی نمی باشند.


درمان موهای زائد بدن طی 10 سال گذشته دچار تغییر و تحول شده است و لیزر موهای زائد بسیار مورد توجه قرار گرفته است.این روش امروزه جزئی از روش های درمان زیبایی به شمار می رود.


با این روش می توان موهای زائد بدن را طی کوتاه ترین زمان ممکن از بین برود اما باید به این نکته توجه کرد که انجام این کار نیاز به مهارت و تخصص دارد و بدون آگاهی از آن ممکن است مشکلاتی از جمله سوختگی پوست ، زخم های دائمی و ... به وجود آید.


درمان از بین بردن موهای زائد به وسیله لیزر است که این روش سبب انتشار انرژی گرمایی می شود ونور منتشر شده با عبور از سطح پوست و نفوذ کردن به عمق ریشه سبب می شود که فولیکول مو آسیب ببیند و مانع رشد مجدد مو شود.البته این روش نیازمند انجام چند جلسه می باشد تا فولیکول مو به طور کامل از بین برود.


از بین بردن موهای زائد به وسیله لیزر بر روی پوست های روشن و موهای تیره بهتر صورت می پذیرد و در سایر رنگ های مو مانند بلوند و قهوه ای و ... به خوبی عمل نمی کند.


جهت از بین بردن موهای زائد در ناحیه زیر بغل و صورت به مدت زمان 15 دقیقه ای احتیاج است اما برای سایر قسمت های بدن در حدود یک ساعت زمان نیاز می باشد.

لیزر موهای زائد


پس از انجام لیزر از کرم های مخصوص جهت خنک کردن پوست استفاده می شود.


ما در این مقاله قصد داریم برخی از معایب این روش زیبایی را بیان نماییم.با ما همراه باشید.


روش های درمانی و حذف موهای زاود به وسیله لیزر معمولا روشی ایمن می باشد اما ممکن است پس از انجام آن برخی عوارض پدیدار شود که در این جا به برخی از آن ها اشاره خواهیم نمود:

• لیزر موهای زائد ممکن است سبب افزایش و یا کاهش بیش از حد رنگندانه ها شود.

• در طول انجام فرآیند لیزر بسیار مهم است که از عینک مخصوص استفاده شود در غیر این صورت ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به چشم وارد شود.

• خارش نقاطی که لیزر شده است یکی از عارضه ای معمول و طبیعی این روش می باشد.

• امکان قرمز شدن پوست طی چند روز پس از انجام لیزر وجود دارد.همچنین ممکن است در برخی نقاط و در اطراف فولیکول مو تورم به وجود بیاید.

• از دیگر عوارض لیزر موهای زائد می توان به پوسته پوسته شدن در محل هایی که لیزر انجام شده است و یا درد در این نواحی اشاره نمود.کبودی نیز یکی دیگر از مواردی است که ممکن است در پوست های حساس به وقوعبپوندد.البته باید این نکته را اشاره کرد تمامی این اتفاقات موقتی می باشد و طی مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

• از دیگر عوارضی که بسیار نادر است و به ندرت به وقوع می پیوندد بنفش شدن پوست در نواحی ای از بدن می باشد که دچار آفتاب سوختگی شده است.

• از دیگر عوارض بسیار نادر می توان به عفونت اشاره نمود که علت آن عدم رعایت بهداشت پس از انجام لیزر استوبنابراین با تمیز نگه داشتن پوست و نواحی لیزر شده می توان از این مشکل جلوگیری نمود.


درمان خشکی پوست
21 Dec 2020

درمان خشکی پوست

خشکی پوست به دلیل نقص در مانع پوستی و اختلال در عملکرد یا کمبود چربی های سالم لازم در لایه بالایی پوست ایجاد می شود

ادامه مطلب
هزینه تزریق بوتاکس
20 Jun 2020

هزینه تزریق بوتاکس

قیمت تزریق بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد که سبب می شود قیمت متغیر باشد.به طور کلی این عوامل می تواند موارد زیر باشد.

ادامه مطلب
لایه برداری پوست چیست و چگونه انجام می شود؟
1 Nov 2020

لایه برداری پوست چیست و چگونه انجام می شود؟

لایه برداری فیزیکی روشی که از ابزارهای مختلف (اسفنج، اسکراب) یا مواد ساینده برای از بین بردن خارجی ترین لایه پوست (سلول های مرده) در خانه استفاده می کنند. در لایه برداری سلول های مرده از طریق سایش با ذرات سخت معمولاً از کرم

ادامه مطلب

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35