عوارض لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد


بی شک رشد بیش از حد مو در نواحی ناخواسته ی بدن یکی از مشکلات بزرگی است که ممکن است هر فردی با آن دست و پنجه نرم کند.هر فرد در طول زندگی به میزان بسیار زیادی هزینه و وقت خود را برای از بین بردن و خلاص شدن از مو های زائد صرف می نماید.روش های از جمله استفاده از کرم های مو بر ، وکس کرد و یا اصلاح آن ها به وسیله ماشین ریش تراش و یا تیغ و یا اپیلاسیون هر کدام از جمله روش های سنتی می باشد که هم وقت گیر و هزینه بر است و همچنین دائمی نمی باشند.


درمان موهای زائد بدن طی 10 سال گذشته دچار تغییر و تحول شده است و لیزر موهای زائد بسیار مورد توجه قرار گرفته است.این روش امروزه جزئی از روش های درمان زیبایی به شمار می رود.


با این روش می توان موهای زائد بدن را طی کوتاه ترین زمان ممکن از بین برود اما باید به این نکته توجه کرد که انجام این کار نیاز به مهارت و تخصص دارد و بدون آگاهی از آن ممکن است مشکلاتی از جمله سوختگی پوست ، زخم های دائمی و ... به وجود آید.


درمان از بین بردن موهای زائد به وسیله لیزر است که این روش سبب انتشار انرژی گرمایی می شود ونور منتشر شده با عبور از سطح پوست و نفوذ کردن به عمق ریشه سبب می شود که فولیکول مو آسیب ببیند و مانع رشد مجدد مو شود.البته این روش نیازمند انجام چند جلسه می باشد تا فولیکول مو به طور کامل از بین برود.


از بین بردن موهای زائد به وسیله لیزر بر روی پوست های روشن و موهای تیره بهتر صورت می پذیرد و در سایر رنگ های مو مانند بلوند و قهوه ای و ... به خوبی عمل نمی کند.


جهت از بین بردن موهای زائد در ناحیه زیر بغل و صورت به مدت زمان 15 دقیقه ای احتیاج است اما برای سایر قسمت های بدن در حدود یک ساعت زمان نیاز می باشد.

لیزر موهای زائد


پس از انجام لیزر از کرم های مخصوص جهت خنک کردن پوست استفاده می شود.


ما در این مقاله قصد داریم برخی از معایب این روش زیبایی را بیان نماییم.با ما همراه باشید.


روش های درمانی و حذف موهای زاود به وسیله لیزر معمولا روشی ایمن می باشد اما ممکن است پس از انجام آن برخی عوارض پدیدار شود که در این جا به برخی از آن ها اشاره خواهیم نمود:

• لیزر موهای زائد ممکن است سبب افزایش و یا کاهش بیش از حد رنگندانه ها شود.

• در طول انجام فرآیند لیزر بسیار مهم است که از عینک مخصوص استفاده شود در غیر این صورت ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به چشم وارد شود.

• خارش نقاطی که لیزر شده است یکی از عارضه ای معمول و طبیعی این روش می باشد.

• امکان قرمز شدن پوست طی چند روز پس از انجام لیزر وجود دارد.همچنین ممکن است در برخی نقاط و در اطراف فولیکول مو تورم به وجود بیاید.

• از دیگر عوارض لیزر موهای زائد می توان به پوسته پوسته شدن در محل هایی که لیزر انجام شده است و یا درد در این نواحی اشاره نمود.کبودی نیز یکی دیگر از مواردی است که ممکن است در پوست های حساس به وقوعبپوندد.البته باید این نکته را اشاره کرد تمامی این اتفاقات موقتی می باشد و طی مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

• از دیگر عوارضی که بسیار نادر است و به ندرت به وقوع می پیوندد بنفش شدن پوست در نواحی ای از بدن می باشد که دچار آفتاب سوختگی شده است.

• از دیگر عوارض بسیار نادر می توان به عفونت اشاره نمود که علت آن عدم رعایت بهداشت پس از انجام لیزر استوبنابراین با تمیز نگه داشتن پوست و نواحی لیزر شده می توان از این مشکل جلوگیری نمود.


مراقبت های بعد از هایفوتراپی
4 Jan 2020

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

هر عمل و درمانی نیاز به مراقبت های پس از انجام آن را دارد تا بیشترین تاثیر را به همراه داشته باشد و از به وجود آمدن هرگونه عارضه ای جلوگیری به عمل بیاید.درباره تکنیک درمانی هایفوتراپی هم نیز این مسئله می بایست رعایت شود تا تاثیر گذاری این روش در بالاترین حالت خود قرار بگیرد.

ادامه مطلب
مراقبت های بعد از تزریق چربی
26 Jan 2020

مراقبت های بعد از تزریق چربی

یکی از روش های زیبایی که طرفداران زیادی را دارد تزریق چربی می باشد.تزریق چربی فرآیندی است که به وسیله آن می توان چین و چروک هایی که به دلیل افزایش سن در صورت و سایر اعضای بدن به وجود آمده را از بین برد و ظاهر فرد را زیبا و جوان تر نشان داد.

ادامه مطلب
عوارض جانبی بوتاکس چیست؟
19 Feb 2020

عوارض جانبی بوتاکس چیست؟

همانطور که می دانید بوتاکس سمی است که می تواند در دوز کم خواص درمانی و زیبایی داشته باشد.به وسیله تزریق بوتاکس می توان علاوه بر از بین بردن چین و چروک های صورت و گردن که باعث جوان شدن ظاهر می شود بسیاری از مشکلات از جمله میگرن ، کمر درد های طولانی مدت ، تعریق بیش از حد و ... را از بین برد.

ادامه مطلب
انواع بوتاکس
27 Aug 2019

انواع بوتاکس

بوتاکس نوعی سم است به نام بوتولینوم و یا بوتولیسم که به اختصار این نوع سم را بوتاکس می نامند.این نوع سم بوسیله باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم به وجود آمده است که سبب مسمومیت غذایی می شود.

ادامه مطلب

ارتباط با ما

دفتر مرکزی : تهران میدان ولیعصر ضلع جنوبی سينمای قدس ساختمان مینو طبقه چهارم واحد 402 با پارکینگ

کلینیک : تهران - سعادت آباد - میدان فرهنگ - بلوار 24 متری - نبش سوم شرقی - پلاک 35